Leg Press 150 kg. 6 reps.

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve AnkTıp92 tarafından 13 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Leg press çömelme haretemidir? :)

Eğer tam çömelirsen dizlerinin hali ne olur biliyormusun? Çömelmede popo dizlerden daha üst seviyede kalmadı 3-4cm kadar.

Ayrıca bahsettiğim 90 derece sadece leg presste çömelmede değil öyle birsey söylemedim.

fullsquat kadar zararlı bir hareket daha yoktur belki bel ve omurilik acısıdan.Zaten ideal bir harekette değildir ayrıca sırt düz durmak zorunda tam squatta sırtı düz tutamazsın.

Fazla kilo kaldırmak için söylediğin fikire katılıyorum fakat anktıp92 gayet nizami yapmıs.

Bizim sporumuzda güç önemli değil ki böyle bir konudan bahsedende yok bunu nerden cıkartıyorsun ? Biz vay be helal olsun ne güç var diye bir yorumda yapmadık :)

Biz colemandan da bahsetmedik :) :) Sadece arkadasa cevap olarak 2300lbs leg press yapıyor dedim

Coyote konuyu saptırmışsın ne alakası var biz colemanı örnek alıyoruzmu dedik? Lütfen dikkat et konu dışına cıkma.

Lee priestin bel çevresini söyleyen kim? veya biz onlar gibi olabiliriz diyen kim :)

Bana cevap attıgına eminmisin cotoye ?

Evet fullsquat yapanlar halterciler stronger man lar.

AMA VÜCUT GELİŞTİLERENLER DEĞİL.

Bizim forumumuz Vg ile alakalı, coyote.

Senin makineye karşı olman emin ol burda kimseyi alakadar etmiyor

Yukarıda yazdığın acayip alakasız şeylere bakarmısın coyote Nerden Nereye getirdin konuyu :)

Ayakların dışa bakmasından tuttun lee priestin belinden çıktın hyper_ hyper_

Son düzenleme: 19 Aralık 2010
    doqukaaN bunu beğendi.
  2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bence topukların popona değsin daha iyi gh salınımı olur :D:D hehe

doqukaaN bunu beğendi.
  3. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    ayaklarını makinaya yanlış hizalıyorsun.bi faydasını görmezsin.profesyonellrdden izle biras.ne demek istediğimi anlarsın.kolay gelsin

4. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Ayaklar arasınadaki mesafenin artması gerektiğini söylüyorsun galiba ?

5. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    ayaklar omuz genişliğinde açık ve düz olmalı.

ne sağa ne sola dönük düz olmalı ki bütün ön bacak kasları çalışsın

AnkTıp92 bunu beğendi.
  6. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Omuz genişliğinde açık zaten ayaklar, neyse bundan sonra daha dikkatli çalışırım, teşekkürler.

7. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Bugün ki setlerimi 170 kg. 8 tekrar şeklinde yaptım. 200 bastığımda bi video daha eklicem :)

8. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Ben videoyu izliyemedim açıkcası ama makinada yapıyorsan 150 kg gayet kolay bi ağırlık :)

9. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Makineden kasıt ne ?

Şu alet salondaki. Eski video şu an 175 kg'deyim rekor denemesi yapmıyorum sette 4x8 gidiyor 175. 15-20 gün sonra 200 olucak onun videoyu da koyucam.

Ekli Dosyalar:

10. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    AnkTıp92 bir üstteki mesajında rekor denemsi yapmıyorum demişsin o halde bacak 4*8 çalışma.bacak hem ağır kilo hem de çok tekrar ile gelişen bir kas grubu.12-15 tekrarın altına inmemeye çalış.ayda 1 kez güç için kendini zorlayarak 6 tekrara kadar inebilirsin.

11. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben, ufak kardeşime leg press yaptırırken ilk 120kg x 20 tekrar ile ısınma, daha sonra 180 x 15, 200 x 12 , 220 x 10, 240 x 8 çalıştırıyorum. Tabii ister istemez 3. setin yarısını ve 4. seti zorlanarak, bazen cheating le yapıyor ama çocukta gayet güzel bacak gelişmesi oldu. AnkTıp92, bacak çalışırken ağırlıklardan korkma yükle yükleyebildiğin kadar ve sonuna kadar zorla. Bide kardeşime ufak dedim de 16 yaşında. Bide yukarda Coyote demiş çok tekrar olmalı diye. Muscle and Fitness dergisinin bu ayki sayısında Arnold ile röportaj vardı. O bacaklarını geliştirdiği sırları veriyordu. Diyor ki bacaklar büyük bir kas grubu olduğu için diğer kaslarla aynı miktarda yanma yaşayınca sporcular bacak çalışmayı bırakıyor.( Kelimesi kelimesine hatırlamıyorum genel mantığı buydu). Ben ise o acıyı geçip bacaklarım iflas edene kadar çalıştım diyordu. Demek istediğim vücudunun diğer bölgelerinde ne kadar zorlarsan zorla kas gelişimi bir yere kadar ilerler. Gerisi tüm vücudunu çalıştırdığın, hormon seviyeni ateşlediğin zamanlarda olur. Mesela kendimden örnek vermek istiyorum ilk 2.5 yıl sadece bodybuilding yaptım ve 2 yıldan sonra platoya girdim. Ne kadar çalışsam, beslensem fayda etmiyordu. Bende Coyote nin dediği gibi tüm vücudu vuran çok ağır deadlift, yüksek tekrar full squat, çok yüksek kilolarla az tekrar squat, power clean, clean-press gibi hareketlere başladım ve son 2 aydır kendimde inanılmaaz bir gelişme hissediyorum. Sanki spora ilk başladığımdaki gelişme hızına geri erişmişim gibi. Bir de yukarda full squat tartışması olmuş, bodybuilding.comda okuduğum bir makalede full squat ın çok disiplinli ve kontrollü yapılamaması durumunda diz bağlarını kopartabildiğini okumuştum. Ama gerçekten etkili hareket:)
    http://crossfitoneworld.typepad.com/.a/6a00d8341bf90553ef01310f9e9fdc970c-800wi

http://www.davedraper.com/fusionbb/fbbuploads/med_1248424016-arnold-loved-squatting.jpg

http://gubernatrix.co.uk/wp-content/uploads/2009/09/camilo_full_squat.jpg

AnkTıp92 bunu beğendi.
  12. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Bence gayet güzel ama ben de bir çok arkadaş gibi bacak çalışmıyorum.

Zaten ben futbolcuydum bacak, baldır kaslarım çok iyi gözüküyor.

Yeterli de buluyorum, oynarken gücümün farkındayım.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  13. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    benimde gördüğüm topukların temas etmiyor alete.onun dışında nizami gibi geldi banada.daha fazla indirmesi pek mümkün değil zaten.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  14. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Coyote ile tartışmaya girmeyin.

Adama bir şey söylüyorsun, hiç alakası olmayan yerlerden 10 tane mevzuya bağlanıp kendisini haklı çıkartmaya çalışıyor.

Araya da insülin, yağların faydalarını da sıkıştırıyor, bilmeyen de onu çok bilgili ve her konuda haklı zannediyor işte.

Herkes bilir diz kapaklarının hassas bölgelerden biri olduğunu, tam çömelip kalkmak durumunda liflerin atabileceğini.

Kalça ve GH konusuna hiç girmiyorum bile :)

AnkTıp92 bunu beğendi.
  15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Topuklar alt kısımda ayrılıyor yanlış yere ayak basıyorsunuz. Daha üste basmalısın.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  16. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Her yoruma teşekkür ettim ayrı ayrı.

O zamanlar ( 3 ay önce olması lazım ) hareketleri keşfediyorduk artık tam nizami 220 kg 8 tekrar çıkıyor teşekkürler :)

17. kral.52

kral.52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim salonun hocası gözümün önünde leg pressde üstünede 2 tane 80 kg civarlarında adam çıkartıp 800 kiloyu aşkın bi ağarlıkla çalıştığına şahit oldum , bizden önce büyük salonda çalışırken 1350 kg bastığını ve videosuda olduğunu söylüyor ne kadar doğrudur orası bilemem ... :D

Sayfayı Paylaş