L'Carnitine ve Lipotropic Birlikte kullanılır mı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve capish tarafından 23 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar merhaba. Ben biraz fazla kilolarımı vermek ve daha fit gözükmek için 2 aydır spor yapıyorum haftada 3-4 gün üzerinden. Supplementer olarak aminoasit kullandım biraz. Vücut görünüşünde düzelme var ama yağlardan bir türlü kurtulamıyorum. Yaptığım araştırmayla da karnitini gördüm ve ultimate nutritition likitlerinden almayı düşünüyorum. Benim sorum şu:
    Yağ yakıcıları araştırırken lipotropiğe de rastladım. Karnitinle lipotropic birarada kullanılabilir mi artısı var mıdır kullanılmasa da olur mu?

2. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu? Bir de amermed carnitine nasıldır kapsül hali onu öğrenmek istiyorum. Bileniniz varsa bi yardımcı olsun şimdiden teşekkürler..

3. nofear114

nofear114 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumda bu konuda bircok yorum war ama l carnitini tek kullanman yag yakımı için yeterli

4. cingi

cingi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Forumdan daha önce araştırdıgım kadarıyla sunu söyleyebilirim, 3 ay sonuna kadar supplement kullanımı önerilmiyor ki sen 2 ay gibi bir sürede direk aminoasit alımına başlamışsın ama onu da biraz kullandığını söylüyorsun. Bu sporun her ne supplement kullanırsan kullan sabır sporu oldugu forumda pek çok yerde geçiyor.

Eger amacın kilo vermek ise rejimle beraber spor faydalı olucaktır yok ben takviye alıp hem daha hızlı kilo verimi hem de placebo etkisi istiyorum diyorsan L-carnitine "ve ya" yağ yakıcı supplementler (Meshurları Hydroxycut, Animal Cuts, Lipotropic) kullanman yeterli olur. Yag yakıcıların içinde türüne göre L-carnitine , kafein ve ya yeşil çay bulunduğu için ekstra L-carnitine takviyesine gerek olmadığı da söylenmekte. Aldıgın takviye her ne olursa olsun ortalama 1 saatlik cardionun sart oldugunu da söyleyebilirim. Cardio yapmadan bu takviyeleri alman boşuna bütçeni sarsacaktır. Dediğim gibi ben de bunları forumu araştırarak öğrendim , eğer araştırırsan daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin.

diez bunu beğendi.
  5. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    amaç sadece yağ yakımı ise supplement kullanmak için 3 ay,5 ay beklemeyi mantıklı bulmuyorum.

aynı şekilde,vücut geliştirme yapan arkadaşların da bazı ürünler için 3 ay,5 ay,1 sene beklemelerine gerek görmüyorum.örneğin vitamin,mineral komplexleri,whey protein,amino asit gibi..bunlar zaten vücut için gerekli ve çok karmaşık olmayan ürünlerdir.whey kullanmak için 6 ay beklemek bana komik geliyor.whey peyniraltı suyudur neticesinde.o zaman ymurta yemek,süt içmek için de 6 ay bekleyin..ben daha çok creatin complex ürünleri,anabolik complex ürünleri,gh booster,testosteron booster ürünleri gibi ürünlerin belli bir seviyeden sonra kullanılmasını tavsiye ediyorum.

l-carnitine ve lipotropik faktörler sinerjiktir.yani birlikte kullanımda birbirlerinin etkisini arttırırlar.ikisini bir arada kullanırsanız orta vadede o meşhuuur pahalı ürünler kadar etki gösterirler.tavsiye ederim.

saygılar.

capish bunu beğendi.
  6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    aslında supplement kullanımına 6 aylık veya 1 senelik tecrübeden sonra başlamanın mantığı B. B. King'in de dediği gibi fiziksel veya biyolojik etkileri açısından değil.
    yani bana göre de bugun spora başlamış birisinin yumurta akı tüketmesi veya whey almasının çok büyük bir farkı yoktur ve bu mantıkla whey tüketmek için bu sporda biraz tecrübelenmiş olmanın gereği yoktur..
    Bu noktaya kadar B. B. King'e sonuna kadar katılıyorum..

Ancaaaakkk:

Bugün bu spora başlamış olan "yeni sporcu" daha ilk günden supplement kullanmaya başlarsa tembelliğe ve hepsinden önemli mucizelere inanmaya başlar..
    Supplement alımının belli bir tecrübe ve bilinç düzeyinden sonra yapılması gerektiği mantığının temelinde bu yatar..

Bu sporda en az 6 ayını dolduran sporcu bir takım kavramları, temel bilgileri, mantaliteyi (özellikle beslenme konularında) az da olsa öğrenmiş, benimsemiş olur.
    Bu şekilde bilinçlenen sporcu kullandığı supplement'in bir besin desteği olduğu gerçeğinin bilincinde olan sporcudur. Yani sporla beraber oluşturduğu belli bir düzendeki hayat ve beslenme tarzının kas gelişimi için yeterli olup olmadığını iyi analiz edebilen, ve ek besini vücudunun ona gerçekten ihtiyacı varsa beslenmesini tamamlayıcı amaçla kullanmasını bilen sporcudur..

Oysa bu sporda yeni ve "acemi" olan vücutçu, çok çabuk ek besine bel bağlamak hatasına düşebilir. Ve insan doğası gereği kısa zamanda maksimum sonuçlara ulaşma isteği acemi sporcunun düştüğü en büyük, ancak en doğal hatadır.
    Genç sporcuları daha spora başlar başlamaz, daha doğrusu belli bir bilinç düzeyine ulaşmadan, ek besin kullanmaya teşvik etmek, onların bu hataya düşme olasılığını artırdığı gibi, uzun vadede spordan soğumalarına veya yanlış bir yaşam tarzı oluşturmalarına yol açabilir.

Özetle söylemek istediğim nokta;
    Bu sporve gerektirdiği beslenme ve yaşam düzeni hakkında gerekli bilinci oluşturmuş, ancak aktif olarak sporun içinde hiç bulunmamış sporcu adaylarının spora başladıkları zaman ihtiyaçları dahilinde ek besin kullanmaları son derece doğrudur.. (iyi bir analizden sonra ihtiyaç varsa)
    Bu konuda B.B King'in bütün iddiasına katılıyorum.

Ancak bu spor hakkında yeterli bilinç ve bilgi seviyesine sahip olmayan yeni sporcuların, gerekli bilinç seviyesine ulaşana kadar bir takım yönlendirmeler ve bilinçsiz tercihlerle ek besin kullanmalarına son derece karşıyım ve yanlış buluyorum.

capish bunu beğendi.
  7. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    bonatschi yorumun çok güzel.aynı düşünceleri paylaşıyoruz.

supplement kavramı çok geniş bir kavramdır.whey de supplementtir,içeriğinde 100'e yakın madde bulunan bir anabolik ürün de supplementtir.örneğin muscletech anabolic halo.whey için 6 ay,1 sene bekleyin demenin,6 ay,1 sene yumurta yemeyin,süt içmeyin demekten çok da farklı bulunmamaktadır.fakat musletech anabolic halo gibi bir ürün için 6 ay,1 sene beklemek mantıklı olabilir.

forumdaki bir arkadaşımız "universal'in animal serisi için en az 1 sene beklenilmeli" demiş.

animal pak'ı örnek verelim.içeriği vatamin,mineral ve amino asitlerden oluşuyor.bence çokta karmaşık bir ürün değil.içeriğindeki çoğu vitamin,mineral ve amino asiti gün içerisindeki besinlerden alabiliyoruz.1 sene beklemek niye?

animal nitro.içeriği sadece amino asit.ette de var,sütte de var,yumurtada da var.1 sene beklemek niye?

animal cuts.bu ürün zaten fat burner.1 sene beklemek niye?1 sene uğraşsa zaten ortalama bir insan 50 kg. verebilir.50 kg. verdikten sonra mı kullanacağız bu ürünü?

kısacası önceki yazımda da yazdığım gibi,protein,amino asit,vitamin,mineral gibi ek beslenme ürünleri için 1 sene beklemek mantıksızdır.hatta iyi besleniliyorsa bu ürünleri kullanmaya hiç gerek yoktur.

saygılar.

capish bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş