Laptop Tavsiyesi - ASUS M51VR / TOSHIBA A300-15A / DELL 1535 A81P3

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bonatschi tarafından 1 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Bir monster kullanıcısı olarak monsterların gerçekten güzel dizüstüler olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanı sıra servisi çok cana yakın ve oldukça hızlı çözüm sunuyor. Diğer firmalarda olduğu gibi haftalarca süren servis maceralarınız olmuyor. Genelde 1 gün içerisinde sorununuz hallediliyor. Ayrıca monster diğer firmalardan farklı olarak eğer ürününüz 2 kez aynı sorunu vermişse ürününüzü yenisiyle değiştiriyor. Normalde diğer firmalar bunu 3 olarak uygularlar ve inanın kolay kolay yeni ürün vermek istemezler. İster toshiba olsun isterse diğerleri...

Kısaca monster dell, hp, acer vs... gibi markalar ile toshiba, sony arasında bir yerlerde. Dizüstülerinde kullandıkları parçalar oldukça kaliteli. Ayrıca klavye vs.. tarzı şeyler için standart parçalar kullandıklarından siz klavyeyi kırsanız bile çok cüzzi fiyatlara klavyeyi değiştirebiliyorsunuz. Diğer firmalarda 150 ytl civarı para alıyorlar çünkü o modelin klavye parçaları sadece dizüstünü üreten firmada oluyor. Dolayısıyla klavyede 1 tuş kırsanız dahi garanti dışı sayıldığından 100 lerce ytl para ödüyorsunuz.

Tabi diğer bir güzelliği ise dizüstüyü satın alırken ister freedos yüklü isterseniz windows yüklü şekilde alabiliyorsunuz. Tabi windows yüklü olduğunda farkını alıyorlar. Ama böyle bir seçeneğin sunulması bile güzel :].

gaddarkemal ve bonatschi bunu beğendi.
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    2000 YTL maximum karta 5 taksite bugün SONY VAIO FW11e satın aldım.
    (istanbul istinye park sony-center'dan)

Çok uzun araştırmalardan sonra arada kaldığım modeller şunlardı:

ASUS M50vc 2150 ytl
    ASUS M50vr 1750 ytl
    LENOVO Y530 1720 ytl
    TOSHIBA A300-15A 1800 ytl
    TOSHIBA A300-15b 2000 ytl

Ancak oyun meraklısı olmadığımdan ve dizüstünden beklentim dizi-film izlemek için yüksek ekran kalitesi, internet ve okulla alakalı işlerimi halletmek ve ufak tefek herkesin kullandığı bazı programları kullanmak olduğundan SONY'i seçtim.

Ayrıca SONY seçmemdeki en büyük nedenlerden biri de teknik servisinin ve kalitesinin iyi olduğuna inancım.
    2 sene Eurosia garantili ürün.
    Mesela aynı fiyata benzer özellikte hatta daha iyi HP dizüstüler de var.
    Ancak forumlardan ve çevremden edindiğim izlenime göre ürünü aldıktan sonra çıkan sorunlarla ve teknik servisle boğuşanlar çok fazla..

Umarım SONY malzeme-ürün kalitesi ve satın alma sonrası hizmet için ödemiş olduğu fazla paraya değmiştir.
    Zaman gösterecek..

Yardım eden herkese sonsuz teşekkürler.

aneximandros, Despo ve MT bunu beğendi.
  3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hayırlı olsun Bonatschi,
    Sony markasının bütün ürünleri diğer markalardan biraz daha pahalıdır ama bence hakkını veriyor parasının. Kalitesiyle olsun satış sonrası desteğiyle olsun... Marka isimlerini korumak için takdire şayan bir gayretleri var.

Güle güle kullan.

bonatschi bunu beğendi.
  4. fightingfalcon

fightingfalcon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hayırlı olsun,güle güle kullan...:)))

bonatschi bunu beğendi.
  5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Arkadaşlar,

Almış olduğum Sony Vaio fw11e model laptop'u üstüne biraz para ekleyerek blueray yazıcılı olan daha üst modellerinden biriyle değiştirmek amacıyla satmak istiyorum.

2000 YTL'ye Ekim başında aldığım laptopu 1750 lira civarına satmayı planlıyorum.
    İlgilenen olursa özelden benimle irtibata geçebilir.

6. ygonultas

ygonultas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ben yazdığın toshiba modelini kullanıyorum.her yönden diğer 2 bilgisayardan daha üstün olduğunu düşünüyorum.zaten eline alıp şöyle bir bakman dahi karar vermende yeterli olacaktır.ben diğer 2 bilgisayarıda biliyorum ve tercihimi toshibadan yana kullandım...

bonatschi bunu beğendi.
  7. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Bonatschi;

Dell in son çıkardığı 1335 ve 1535 ( sadece ekran farkı var görünüm olarak) modellerini yerinde inceliemiş birisi olarak söylemek isterim ki ısınma problemi var. Şöyle ki:
    tuş takımının altındaki tuchpad in de olduğu kısım metalden olduğu için ısı yalıtımı olamıyor malesef. Anlıyacağın bileklerinin dokunduğu kısmın sıcakça olmasını istemezsin di mi??

bonatschi bunu beğendi.
  8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Teşekkür ederim yorumlarınız için.
    Ben bu 3 modeli de almadım.
    Sony Vaio fw11e tercih ettim.
    Alalı da aşağı yukarı 3 ay oluyor.

Sony'den özellikle görüntü kalitesi ve sessiz çalışması nedeniyle son derece memnunum.
    Bunun dışında teknik özellikleri de son derece başarılı.

Ancak aldığım ürünün blueray yazıcılı üst modellerine geçmeye karar verdim.
    Eğer satabilirsem blueray yazıcılı yine Sony'nin bir modelini almayı düşünüyorum.

9. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    dellden kesinlikle uzak durun derim, satış sonrası destekte berbat zaten çevremde birçok tecrübe ile sabitlenmiştir.
    asusu tavsiye ediyorum ancak yanında birkaç tavsiye ile.
    f3 serisi güzel işlemci en az 2.00 olmalı ve xp yükletin
    fiyatına göre içinde bir canavar var bu makinenin:)
    ancak bir kaç arkadaşım kasasında çatlama olduğunu söyledi teknik servise gönderdiler değiştirdiler. satış sonrası güzel ve en uygun fiyatlı olan
    toshiba hakkında pek bir fikrim yok pilleri çok çabuk bitiyor diye duymuştum
    şu hata çok yapılıyor kullanılmayacak özelliklere bir dünya para veriyor insanlar, aslında sadece internet ofis için öyle çok iyi bir bilgisayar gerekmiyor
    oyun merakı olan yada çizim yapan vs için tabiki sonynin kalitesi tartışılmaz
    o zaman sony alın derim :)

bonatschi bunu beğendi.
  10. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bence samsunglara da bi göz at.ama toshiba gerçekten iyi bilgisayar.sorun cıkarmaz:)

bonatschi bunu beğendi.
  11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Çok teşekkürler,
    Eylül ayında Sony Vaio aldım açıkçası.
    Bu modelleri sordum ama tercih etmedim son anda :)

deep_fly bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş