Lanet olsun parasızlığa off..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve modexl16 tarafından 6 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kendimi cok ciddiye aldigimi sanmayin :), ama gercekten para yok bu duzen boyle geldi diyoruz hepimiz. Zaten apolitize edilmis bir toplumuz, pasifizmi damarlarimiza asilamislar. Aktivist bir toplum olmaya gercekten ihtiyacimiz var, hangi konuda olursa olsun.

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Parasızlık kadınlarla ilişkiler boyutunda ele alınıyor gördüğüm kadarıyla.
    Şunu da sormak lazım, param olsa... ile başlayan cümleler kurmak aslında insanın kendisine söylediği avundurucu cümleler değil midir?
    Param olsa daha fit olurum.
    Param olsa daha çok kızla olurum.
    Param olsa daha çok kitap okurum...

Sürer gider bunlar, ama bir yerlerde, cebinde parası olmadan çok güzel kızlarla olan adamlar vardır.
    Onlar nasıl yapıyordur?
    Gene cebinde üç kuruşu ile çok fit vücutlu adamlar vardır.

Parasızlığı bahane göstermek gerçekten çok büyük bir uyuşturucudur bana göre.
    Çünkü bir umutta barındırır içinde; "param olunca yaparım"

En fenası parası olunca bile cesaret edemeyecek olanlardır.
    Beğendiğim kızı sortie'ye götüremediğim için benimle olmuyor...
    Böyle diyen insanlar var.
    Elbette o tür bir anlayışta kızlar var, ama o kızı neden seçtiğini sorgulamak lazım.

O kızı bırak Ağaoğlu'nun oğlu götürsün, sen kendi çevrenden bir kızı, kendi çevrene göre bir yere götür demek lazım.

Olsaydı, etseydi şöyle olurdu lafı çok fena.
    Zaman zaman bende düşüyorum o tür yanılgılara, ama biliyorum ki, insan içindeki motivasyon ve inanç bahanelerden çok daha kuvvetli.

WolfSoN bunu beğendi.
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    türkiyenin şartlarında bir çok genç işsiz veya asgari ücretle çalışıyor üstelik bu parayla ailesine yardımda bulunanlar var sonuçta kendilerine çok az para kalıyor onun lada kız arkadaş edinmek çok zor hepimizin kız arkadaşı olmuştur ister istemez az orta veya çok masraf etmişizdir yani cepte metelik yokken kız arkadaş edinen varmıdır bilmiyorum ama çok zor bence tamam kaslı bir vucuda sahip olmak ve bilgili olmak iyide sadece bunlar yetmiyor artık paran varsa güçlüsündür yoksa güçsüz günümüzde en önemli güç para olarak kabul ediliyor sokaklarda görüyorsunuzdur çirkin göbekli ama zengin adamlar güzel hatunlarla tur atıyorlarneden çünkü paraları var

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ya benim öyle tikky tiplerle takılmak gibi bir istegim yok ki...ben kimi begenirsem onla olmak isterim...ne oldugu hiç önemli değil...ben sadece ülke şartları adına konuştum...para herşey değil tabi ki, ama o olmadan da dışarı cıkamıyorsun maalesef...kimse kimseyi kandırmasın...fazla polyanna olmaya gerek yok...herkes nerde yaşadıgını gayette iyi biliyor...cebinde parası olmayan birisi, o zaman gelir burda size sorarsa ne yapacagım diye? size ne cevap vereceksiniz?...herşey para değil mi diyeceksiniz..?..kuru gürültü bunlar...
    kızlar parayla elde edilmiyor, ama parasız da iş yapılmıyor...bunu kabullenmek lazım...günümüz şartları onu gösteriyor...

Berkthagar bunu beğendi.
  5. Tripcan

Tripcan Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    Para sahibi olmayabilirsin , kendini geliştir kelimelerin kullan...Maddiyatın dokunamayacağı noktalara dokunabilirsin sözcüklerle.

Sortie ye laf yok , ekmeğini ordan çıkartanlar var ;P

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    D.Wolf benimde anlatmak istediğim tamamen bu tabiki multi milyoner olmaya gerek yok ama parasızda bu işler yürümüyor yabancı kız konusuna gelince doğrudur paraya pek önem vermezler benim bir kaç yabancı kız arkadaşım oldu ondan biliyorum tabi tamamıda böyledir diye bir iddam yok

7. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Konu yeniden canlanmış bu arada.Arkadaşlar o kızı şu son bir haftada yeniden gördüm ve aramızdaki uçurumu daha iyi anladım ama artık takmıyorum geçti gitti benim için.Tabi yüzde yüz unuttugumu söyleyemem ama gerçeklerinde farkında olmak lazım. Bu arada benim durumumda olan herhangi birileri varsa da bu topici baştan sona okuyarak ibret alsın gerçekten üzülmeye bile degmiyor sonradan anlıyor insan..

8. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bak dünyaya bi kere geliyoruz. Tamam eminim çok seviyosun unut desem de unutamazsın bana da oldu ben de biliyorum ; ama nasıl dyim kendini zorlayacaksın , hep club dinle , hatta mümkünse rap dinle , o kız üzerinde kafa yorma artık ya. İntihar etcektim demişsin : ya yazıklar olsun sana o zaman, bi kız için intihar edilir mi kardeşm. Kız çok ama senden bi tane daha bulamayız ;)

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Kasım 2008
    modexl16 bunu beğendi.
  9. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam öncelikle geçmiş olsun.

20 yaşındayım; burda hayat açısından benden daha tecrübeliler var tabi ki. Yanlız bu konuyu gerçekten iyi bilirim.

Seninki tutku değil. Tutkular insanı besler, büyütür, ilerletir, güç verir.

Seninki takıntı. Yukarda da arkadaşlarım söylemişler, eğer çevrende seninle ilgilenen ve senin de ilgilendiğin kızlar olsa düşünmezsin bile.

Bu kendi başına çözebileceğin bir problem. Bizim dediklerimiz şu anda sana çok uygulanabilecek gibi gelmiyor biliyorum.

Sadece yanlız kalmamanı, arkadaşlarını olabildiğince etrafında tutmanı, birşeylerle sürekli meşgul olmanı tavsiye ediyorum. Olabildiğince arkadaşlarınla ol.

Aman aman alkolden uzak dur:)

... ve en önemlisi bu diyeceğimi düşün ve gözden geçir:

İnsanoğlu herşeyden sıkılır. Bahsettiğin kızla bir arkadaşlık kurup belli bir zaman geçirdikten sonra herşey rutine bağlanacak ve sıkılmaya başlayacaksın.

Tekrar geçmiş olsun, iyi günler...

gaddarkemal bunu beğendi.
  10. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Üstteki arkadaşın dedikleri çok doğru ve ayrıca arkadaşın dediği gibi kesinlikle alkolden uzak duracaksın. Geçtiğimiz cumartesi günü fazla alkol aldım mesela 2 yıl önce sevdiğim kızı özledim bi anda gözlerim doldu. Birlikte takıldk bütün gün gece eve gitti kızlar biz biraz içtik. Cidden gözlerm doldu ama. Yani alkol başa bela :) Ama takmadım unuttum gitti o gece :D

11. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Tam yarama basdınız. Benim de sorunum kıza sevdiğimi anlatamamak. Fiziksel açıdan 193 sm boy, yakışıklı denilirim ve kaslı yapım var. Ama kızlara karşı hiç bir şey yapamıyorum. Bir kızı sevmişdim ve arkadaşlarından da benden hoşlandığını duymuştum. Hep bana yaklaşmak istiyordu. Sonunda sevdiğimi itiraf ettim ve hayır dedi. Bu yüzden artık kız olayından uzak durmaya çalışıyorum. Onlar için önemli olan yakışıklılık, insanlık diil. Altında bir BMW olan baba çocuğu istiyorlar. O yüzden artık body modynini insan etkilediği soru altında kalıyor kafamda.

12. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ludacris sleepy ikinize de ilginiz için çok teşekkür ederim.Ancak son mesaj yazdıgım tarihlere ve yazdıklarıma bakarsanız bu konunun artık benim için kapanan bi olay oldugunu anlarsınız.Tabi ki yüzde yüz bitti demiyorum böyle bir bağ birden kestirilip atılamaz ama onun için üzüldüğüm agladıgım hatta intihar etmeyi dahi düşündüğüm günler ve geceler çok geride kaldı.O benden bi haber hayatına devam ediyor gerçek hayatta tanışıyoruz bu arada gerçi.Onun kendine göre çevresi ve hayatı var ne ben ona alışabilirim ne de o benimkine.Neyse konunun burda kapanmasını istiyorum.Bu arada özelden mesajlaşabiliriz daha fazla bu konuya yazılmasının istemiyorum.SAYGILAR.

13. BrAwNy_OnUr

BrAwNy_OnUr Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    okuyorum
    Yer:
    istanbul/fatih
    abim benim nolur bırakma peşini ya git sole :.(

14. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    böyle durumlarda önce karşıdaki insana fırsat vermek önemli
    belkide bimiyordur
    çünkü başıma gelen 1 yıl boyunca birisine arkadaş muamelesi yapmam sırf belli olmasın diye
    3 yıl sonunda başlamasıyla (ben okul için ankaraya yeni gelmişim) 2 yıl onun benden hoşlandığını öğrenerek kafamı duvara vurmak istemem
    sonrada tüm bunlara değmediği ve ne kadar aptal olduğun hissi
    dostum zamanını harcama bunlara
    çünkü elinde kalan sıfır ve sana zarar
    seni mutsuz eden herşeyi hayatından çıkaracak güc inanki herkesin içinde biryerlerde saklı
    spor büyük bir yardımcı
    birde gerçekçi olmak
    iyi şanslar

15. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuyu açan arkadaşın problemleri çözüldü. Konuyu kapatmak en iisi bence.

16. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Boş konuşuyoruz booooooooooş , gönül ferman dinlemez .. aha ben , bi kız seviyorum trabzona taşındı 2 aydır yol bilmem iz bilmem trabzona gidiyorum ...

Sayfayı Paylaş