L4 ve L5 Kemiklerinde Fıtık Var Yardımcı Olunuz..

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve KaanEsb tarafından 25 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. KaanEsb

KaanEsb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese selamınaleyküm. Foruma yeni üyeyim ve birçok konuyu ince eleyip sık dokuyarak okudum çok güzel paylaşımlarınız yardımcı olucak çalışmalarınız var o yüzden teşekkür ediyorum.
    Arkadaşlar ben 6-7 senedir amatörce vücut geliştirme yapıyordum kilomu verip vücüdu toparlayıp bırakıyordum senede 2-3 kere bırakıp başlıyordum.. İşlerimde çok ağır ve yorucu oluyor.. Benim belimde L4 ve L5 Kemiklerimde fıtık çıktı ayrıca dizlerimde Menüsküs + BAKER kisti çıktı..

Güzel bir spor salonuna yazıldım içerisinde yok yok.. 175 boyunca 75-80 Kilo arasında gidip geliyorum fakat vücudumda yağ oranı yüksek çıktı..
    Bana önerebiliceğiniz program varsa yardımcı olursanız sevinirim. Çok araştırdım herkese güvenemedim benim belimi ve dizlerimi güçlendirmem gerektiğini düşünüyorum o yüzden bilen kişilerden bilgi almak istiyorum. Yardımcı olup ilgilenip yol gösterirseniz çok memnun olurum.. Çok teşekkür ediyorum şimdiden allaha emanet olun inşallah

2. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm :

Vücut Geliştirme & Fitness

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Gecmis olsun genc, oncelikle bir fizionterapist ile gorustunnmu? Bel fitigi teshisinden sonra oncelikle germe/esnetme hareketleri yapilir, bkz: sirt ustu yatip dizleri goguse cekme, supermen hareketi vs.... Cok kaynak var, bircok fiziocu benzer hareketler verir.. bu asamalari gectikten sonra ve fitik agrilari gecince, yavas yavas bel bacak guzlendirmeye gecilir, o zaman yavastan leg press, 'dogru' yapmak kaydiysa deadlift vs yapilabilir

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben olsam ilk önce fizyoterapist ile çalışırdım biraz, sonra tekrar kontrol yaptırır onun sonucuna göre salona giderdim.

Sayfayı Paylaş