L-Karnitin ve CLA Yardım

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Joesque tarafından 27 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Joesque

Joesque Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkaşlar 3 ayda 30 kiloya kadar verdim 19 yaşında 71 kilo 1.79 boyundayım artık yağ yakımım ciddi anlamda yavaşladı ve kas kaybı yaşadım belli bir miktarda günlük 1000 ile 1500 kalori arasında alıyorum ve fatsecretten ölçümlerime göre günlük 80-90 proteini görüyorum.

Genel beslenme şeklim:
    Sabah: 2 Yumurta birinin beyazını ve belli miktar lor peynir ile karıştırıp yanında kahve veya sıcak süt ile tüketiyorum.
    Öğlen:1 Kase veya 1,5 kase mercimek çorbası,yayla vs duruma göre çorba tüketiyorum.
    Akşam:Haşlanmış tavuk yanında yoğurt ve sınırsız salata eşliğinde günü tamamlıyorum.

Spor ise günlük 45 dakika yüksek hızda koşu 30dk tempolu yürüyüş ve bunun yanında düzenlik mekik barfiks ve şınav...

Yağ oranım eskiye göre azaldığı için kilo veriminde yavaşlama olucagını biliyordum fakat sorun şu ki yavaşlamanın artması ve benim şuan tahmini yağ oranım %15 ile %20 arasında ve genel anlamda herkes gibi bel çevresinde şimdi sormak isteğim bir kaç soru var şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

1)L-Carnitin ve CLA takviyesi alıp cardioyu artırıp yağ oranımı %10lara çektikten sonra kas inşasına mı başlamalıyım.
    2)Günlük cardioya devam edip protein tozu vs ile ağırlık basarak kas yapımına başlamalımıyım.
    3)Yag yakımında bu kilolarda termojenik yağ yakıcıları seçersem ağır gelir veya kas yıkımım fazlamı olur.

2. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    bence cardioya devam et ben sana söyliyim bu l-carnitin ler işe yaramıyo sen cardiona devam et bunun yanında agrlıkda çalış beslenmenede dikkat et

3. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    3 ayda 30kg verdirecek ne gibi aceleniz vardı?
    beslenme çok yetersiz, yaşınız genç 2000-2500 kcal civarına çıkartın. unutmayın kas oranını arttırmak zayıflamaktan daha zor.
    ağırlık antrenmanlarına başlamanızda fayda var başlangıç olarak fullbody 3gün ideal olur. cardio, antrenman sonrası veya off günlerde yapılabilir hiit şeklinde.
    cla, l-carnitine ve hatta termojenik aynı anda da kullanılabilir ama 3 aydır 1000 kcal civarı besleniyosanız değişiklik yapmadan, en azından 1 hafta normal beslenin abartmamak şartıyla vücut şaşırsın, metabolizmayı devreye sokun kilo verimi yavaşladıysa şalter kapanmıştır önce görevini hatırlatın.

*tabi en önemlisi sağlık ne alemde? 3 aylık yetersiz beslenme, bilanço nedir kan değerlerinizi ölçtürün!

Joesque bunu beğendi.
  4. Joesque

Joesque Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle yorumunuz için teşekkürler fakat ben bu kadar hızlı kilo vermemi düzenli beslenmeyede veriyorum haftada 4 gün 1,5 saat düzenli olarak spor 3 günde akşam sporu üstüne sabah kahvaltıdan önce yürüyüşler ve bunun yaşında aldığım yeşil çay ve kaçamakları yazmadım haftada 2-3 kez kaçamaklarım oluyordu ve bunun yanında sınırsız salatam vardı şuan ki isteğimde bu yönde yag yakımını tamamen bitirmek ve kas yapılandırmaya başlamak istiyorum spor salonunda düzenli cardio yapamadığım için şuan açık havada idmanlarıma devam ediyorum sırf bu yüzden çünkü spor salonuna başlayınca tam anlamıyla bu işi götürücem.

Saglık konusuna gelirsek geçen ay kan bile verdim herhangi bir sorunum yok olduğunu düşünmüyorum iyi hissediyorum ama tavsiyenizi düşünücem şu bir haftadır kalori miktarımıda arttırdım aslında doğru kalori aldıgımı düşünüyordum.

Şimdi sormak istedigim şey besin takviyesi kullanmalımıyım çünkü protein dediginiz gibi çok fazla alamıyorum ve protein tozu ile bu açığı kapıyıp cardiolara devam mı etmeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum...
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Kasım 2014 ---
    Yorumunuz için teşekkürler fakat yetersiz geldi bana istedigim cevabı alamadım...

5. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    amaç kilo vermekten öte yağ kaybetmek olsun ayda 10kg vericeğinize 3-4kg yağ kaybetmeye bakın mühim olan minimum kas, maximum yağ kaybıdır.
    kan tahlillerini düzenli olarak yaptırın 3 aydan uzun ara vermeden.
    protein açığını kapatmak için elbette protein tozu kullanılabilir fakat öncelikle beslenmenize ara öğünler ekleyin ve açığınızı araöğünlerle kapatmaya çalışın. günlük 150gr civarı protein almanız gerekir kas kaybını aza indirgemek için protein tozu maddi olarak büyük külfet olabilcağinden, eksik beslendiğiniz günlerde tercih edin protein tozunu.
    size önerim günlük almanız gereken kaloriyi fatsecret aracılığıyla (150-160gr protein, 150-180gr karbonhidrat, 50-70gr yağ) 1800-2000kalori arasında yağ yakımınıza devam edebileceğiniz, kontrollü şekilde beslenip ağırlık antrenmanlarınıza başlamanız olur. 179boy 71kg artık kilo verme olayı biltmiş sizin için yağ oranını azaltıp kas oranınızı arttırın.

dexterli bunu beğendi.
  6. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    bence konuyla ilgili arkadaşımız en iyi açıklamayı yapdı

Sayfayı Paylaş