L-Citrulline, Citrulline malate ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Türkay123 tarafından 16 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
 1. Türkay123
  Offline

  Türkay123 Üye

  Katılım:
  2 Nisan 2014
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  Cinsiyet:
  Bay
  Merhaba arkadaslar benim bir sorum olacak L- Citrulline ile citrulline malate arasında fark varmıdır varsa bu farklar nelerdir ? simdiden tesekkurler
   
 2. Vedat günaydın
  Offline

  Vedat günaydın Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2014
  Mesajlar:
  15
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  13
  Cinsiyet:
  Bay
  13616343_1147047038691783_1095535193_o (1).jpg DÜŞÜNENLER İÇİN ELİMDE 170 SERVİSLİK VAR HALEN
  Citrulline Malete Nedir
  Citrulline amino asiti yine bir amino asit olan Ornitin (ornithine)’ karmabol fosfat ile etkileşimi ile ortaya çıkmaktadır. Bu etkileşim vücutta biriken azotun dışarı atılması ile birlikte gerçekleşir. Sitrülin aynı zamanda Arjinin amino asitinin nitrik oksit (No Etkisi) dönüşümünde de kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre sitrülin amino asiti kandaki arjinin seviyesinin artmasını sağlamıştır. Bu da Nitrik Oksit üretimi (NO) anlamına gelir. Eğer NO seviyesi yüksekse buda kas dokusunun daha fazla beslenmesi ve daha büyük patlayıcı güç anlamına gelecektir.

  Malate yada bir başka değişle malik asit (malic acid) yiyeceklerin korunmasında kullanılan tuz bileşenidir. Doğada elma ve diğer meyvelere ekşi tadını malate vermektedir. Supplement olarak ise Citrulline ve diğer amino asitlerle birleşerek vücutta stabil hale gelmelerini sağlar.

  Daha Uzun Antrenman, Daha Az Acı, Daha Hızlı Toparlanma
  Cirulline alınmasıyla vücuttaki amonyak seviyesi azalır buda kas dokularındaki ph değerini aşağıya çeker. Asidik bir ortamda kas dokusu, kas yorgunluğunu kısa sürede bastırcaktır.

  2010’da İspanya’da yapılan bir araştırmada bu sonucun atletler üzerindeki etkisini araştırmıştır. Araştırma sonucunda, supplement olarak alınan citrulline malate bench press yapan atletlerin tekrar sayılarını arttığı gözlemlenmiştir.
   
 3. noahsystem
  Offline

  noahsystem Üye

  Katılım:
  9 Aralık 2012
  Mesajlar:
  136
  Beğenileri:
  45
  Ödül Puanları:
  38
  arasındaki fark L- Citrulline pump etkisi yaratır yanındaki malat ta anlık enerji verir. Eğer aldığım ürün CM ise Citrulline oranı yazar oran ne kadar yüksekse o kadar iyi çünkü pahalı olan şey Citrullinedir malat ucuz bişey. %90lık Citrulline malate ürünü de denedim %50 de denedim %90lık pump olarak çok daha etkili. Enerji olarak fark görmedim açıkcası
   

Sayfayı Paylaş