L-carnitin ve Kullanımı Hakkında

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve omrbrk tarafından 22 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler arkadaşlar.. Yazın gelişiyle birlikte kütlemi mümkün olduğunca koruyarak küçük bir definasyon yapmayı planlıyorum. Bu sebeple 60 kapsüllük 1000mg L-carnitin aldım.

Soruma gelince; kardiyo günleri 1 kapsül antrenmandan önce, 1 kapsül sonra olmak üzere günde toplam 2000 mg alıyorum. Sitede okuduğum kadarıyla 1000 mg kafidir denilmiş.. Antrenman sonrası 2. kapsülü almasam mı diyorum?

Son olarak da; kardiyo yapılmayan yani sadece standart ağırlık çalışması yapılan antrenman günleri de carnitin almalı mıyım, yoksa herhangi bir fayda sağlamaz mı?

Teşekkürler;

2. Profane

Profane Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Almanya
    Hocalarımız daha detaylı yardımda bulunacaklardır. Keşke 60 kapsül 500 mg alsaydında antreman öncesi,sonrası hesabı olsaydı. Her türlü besin maddesinin fazlası birşekilde dışarı atılacaktır bana sorarsan antreman sonrasındaki o 1 kapsüle gerek yok senin için.
    Carnitine enerjinin yoğun kısmını yağlardan mitokondriye taşımaya yardımcıdır yani standart ağırlık günlerinde alsan çok fazla bi faydasını göreceğini düşünmüyorum, cardio günleri kafidir.

omrbrk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş