L-Carnitin Kullanarak Kas Kütlemi Kaybeder Miyim?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Creatia tarafından 17 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Creatia

Creatia Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,

Karın ve özellikle bel bölgemdeki yağlar beni sinirlendiriyor. Yani gerçek manada karın neyse de belime bakınca sinirleniyorum. 10 gün falan oldu salona başlayalı, iyi gidiyorum beslenme de iyi fakat bu yağlar 6 aya anca "normale" gelir biliyorum. En son onlar oluyor. 1,78 boy 70 kilo 22 vücut kitle endeksim (10 gün önce)

L-Carnitin alıp bu yağ yakımını 2 aya yaymak istiyorum, ancak kas kütlesi kaybı yaşamamak ve aynı zamanda body çalışarak arttırmak da istiyorum. Zorlayacağım yani.

Bu mümkün mü? Değilse hiç denemeyeyim. Teşekkürler.

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle o vücut kitle endeksi hiçbir anlam ifade etmiyor. Bundan belki 15 sene önce yağ ölçüm tekniklerine ulaşım yokken anlamlı olduğu kabul ediliyordu.

Soruna gelirsek 2 saat civarı antreman yapıyorsan (bunun yaklaşık 45-60 dakikası kardiyo) l-carnitinin bir miktar faydası olabilir şeklinde görüşler var, bu etkinin tamamen psikolojik olduğunu söyleyende mevcut. L-carnitin yerine cla tercih edebilirsin belki ama onu da doğru miktarda kullanmak gerekiyor.

Creatia bunu beğendi.
  3. Creatia

Creatia Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kas oranı 39.9
    Yağ oranı 20

Sayfayı Paylaş