Lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve proteinkafa tarafından 1 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba.
    Ben 20 yaşındayım boyun uzun ama zayıfım. Gücsüzüm fakat ben boks yapmak istiyorum ama açıkcası cok korkuyorum. Bu zamana kadar 1 tane bile yumruk atmamış birisi olarak kavga görsem korkudan ölüyorum . Mesela aksamları eve geliyorum serseriler önümüzü kesiyor. Ben kendimi onlardan savunmak istiyorum. Fakat kime sorsam bu yaştan sonra ne yapacan boksu oradaki herkes en az 10 senelik zaten küçük cocuk dolu salon diyor. Agızını burnunu kırdırmak istiyorsan git diyor. Benim amacın vurdu kırdı degil.

Amacım kendimi savunabilmek özgüvenim artsın istiyorum. Acaba bu yaştan sonra salona gitsem birşeyler ögrenebilirmiyim. ? Neler tavsiye edersiniz. Güçsüz kondisyonsuz birseyim. Zaten orada rezil olmaktan çok korkuyorum. Herkes döver seni diyorlar. Utangaç ve çekingenimde. Onlara ayak uyduramam galiba.

Neler yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Simdiden cok sagolun. Saygılar sevgiler.

2. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    dostum utanma çekinme ya ne var git oraya çalış beslen vucudün çeki düzen alsın bak gör özgüvenin artacak vucudun düzeldikce insanlardan belki iyi tepkiler alıcaksın .ağız burun kırar diyen arkadaş saçmalamış.amatörle profosyoenli karşılaştıracak değiller.alışacaksın güçleneceksin teknik öğreneceksin. sonra sende onlara katılacaksın dostum bol şans

3. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Hocamı antrenman yaptiriyor. ? Mesela salona gidince koşturuyormu mesela yat diyince butun herkes yatacak. Kalk diyince kalkacakmi herkes ayni andami hareket ediyor ?

sergen turaman bunu beğendi.
  4. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    dostum ben karateye gitmiştim.orada iyi olanlar kendi aralarında gruplanıyor.orta seviyelere bir görev veriyor onlar onu yapıyordu.amatörlere farklı şeyler yaptırıyordu hoca.ilk gün koşma esneme takla belki bi kaç teknik.

proteinkafa bunu beğendi.
  5. Prostagma

Prostagma Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Ögrenci
    Hicbir sey icin gec degildir. Bebim arkadas vardi 55 kilo idi cocuk. Bir deri bir kemik anlayacagin. Cocuk fitnessa geldi bulk girdi. 94 kilo asiri kasli bir sey oldu. Ayrica kisa surede. Git boks kursuna. Ama yemek yiyip kutleni arttirmani tavsiye ederim. Bilirsin. Ne kadar yuksek siklet o kadar guc o kadar kendini savunma. Diyeceksen ki ben bu kiloda kalmak istiyorum. Orasini sen bilirsin. Yine de guclenirsin. Her turlu

Sayfayı Paylaş