Kuyruk sokumu kemigi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve emre3509 tarafından 18 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emre3509

emre3509 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beyler 4 ay önce fitnesse yeni başladığımda mekik vb haraketler çok yapmıştım ertesi gün oturunca ağrı oluyordu kuyruk sokumumda. Ama 10 15 saniye geçince ağrı geçiyordu. Sonra kalkınca ayağa böyle ağrı oluşuyordu yine 10 15 saniye yürünce azalıyordu ağrı. Sabahları uyandığımda ağrıdan eser kalmıyordu . 1-2 saat bilgisayar başında oturunca ağrı oluyordu. Kıl dönmesinden korkuyorum doktorada gitmek istemiyorum. Kanama vb hiçbirşey yok sizce inciltmişimmidir ?.

Kıl dönmesi başlangıcı demeyin 4 ay oldu 4 aydır ağrıyor bazı günler hiç ağrımıyor çok oturunca ağrıyor

kafayı yiyecem kıl dönmesimi diye. :(((

2. KassızAdam

KassızAdam Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Wushu Sanda
    Bende de aynı problem vardı 1-2 ay önce.2-3 ay ağrısını çektim bende.1 ay önce dedim doktora gidicem artık dedim.Gitceğim gün ağrı geçti iptal ettim randevuyu daha da ağırmadı :D.

3. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Doktora görunmende fayd var..Benimde başıma gelmişti ağrı kendiliğinden zamanla geçti.Ağrı oluştuğunda mevcut bi kıl dönmem vardı.Bunun ağrı yaptığını düşünerek ertesi gün cerrahiden rndevu aldım ve doktor aynı gün içinde yapıp yolladı.Ufakken bile ameliyat ağrısı şiddetliydi.3 hafadır spora gidemiyorum.Demek istediğim doktpra görü kıl dönmesi varsa tez vakotte yaptır yoksa ilerde arkana havuz açarlar.

4. emre3509

emre3509 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu hastalığın belirtileri ney ??

5. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yaşadıklarımdan yola çikarak belirtileri şunlar;
    -akıntı(beyaz,kırmızımsı ve pembe renk)
    -Kuyruk sokumunda batma ve ağrı

Panik yapmaya gerek yok lakin doktora gorunmelisin tedbir amacli bisey icin gec kalmaman yararina olur

Egerki donme varsa tez vakitte ol ufakken.ben ufakken 3hafta once oldum ve 1-2ay kadar daha spor yapamicam.ilerlemis olsa kac ay beklicegini ne sen sor nede ben soliyim.

6. emre3509

emre3509 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Akıntı yok tek ağrım var bakalım sonuçları görücez olmak istemiyorum böyle bir hastalık bütün hayatımı etklier. Ama geçici bir hastalık değil bu ya , varsa ameliyat olurum 1-2 yıl sonra yine tekrarlar. Neyse geçmiş olsun bu arada.

7. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Tesekkurler.Dikisli olmayan yontemi secmeyip yarayi acik birakarak kedisinin doldurmasi gibi bir yontemi secersen tekrarlama oranini %5 e cekersin.1-2sene degilde 2-4 ay eski hayatina donebiliyorsun.insallah boyle bir problemin yoktur.gecmis olsun.

8. emre3509

emre3509 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sanmıyorum ya ağrılar fazla yormuyor beni şuan ağrım hiç yok spordan geliyorum vücut ısınınca ağrımda kalmıyor , kıl dönmesi olsa her zaman ağrı olmazmı ?

9. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dostum yanlıs hareket yapmis veya fevri harekette bulunman sonucundada olabilir o agri.isininca agrisi geciyorsa kemik agrisi veya o taraftaki kaslarin agrisi

olabilir.yasadigin seyi ameliyattan once bende yasadim seninki gibi kil donmem vardi ama kasgevseticilerle agrisini bi kac gune gecirdim.kisa zamanda ortopediye gorunmelisin.

.

10. emre3509

emre3509 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kas gevşetici süreyim bi düzelicekmi

Sayfayı Paylaş