kullandığım WHEY DOMUZ mayasından yapılan peynirdenmi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve powerlifter34 tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. powerlifter34

powerlifter34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesi gönülden selamlıyorum arkadaşlar....

bu konuyu başka yerlerdede açtım lütfen hassasiyet gösterelim

bildiğiniz gibi islam dini gıda rejimide emreden bir dindir bu açıdan sizinle bazı konuları paylaşmayı kendime borç bildim.

1)GLİSERİN(E475);Kullanımındaki sınırlamalar:
    Çoğunlukla bitkisel yağlar kullanılmasına rağmen, hayvansal yağların (domuz yağı gibi) kullanımı dışlanamaz. Birtakım gruplar, örneğin, etin yanı sıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejeteryenler, Müslümanlar ve Yahudiler bundan dolayı bu ürünlerden uzak durur. Sadece üreticiler, yağ asitlerinin kaynağı üzerine detaylı bilgi verebilir. Kimyasal olarak, bitkisel veya hayvansal kaynaklı yağ asitleri aynıdır. (http://www.food-info.net/tr/e/e475.htm)

yani BİTKİSEL diye ibare bulunmadığı taktirde haramdır

2)GELATİN (e441)
    Kaynağı:
    Kemik ve deri gibi hayvan yan ürünlerinden elde edilir. Bütün hayvan türlerinden üretilebilir

Kullanımındaki sınırlamalar:
    yalnızca et yemeyen vejeteryenler ve etin yanı sıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejeteryenler tarafından kullanılamaz. Ürünün kaynağının tam olarak bilinememesinden dolayı Müslümanlar ve Yahudiler gibi din grupları tarafından kullanımı sınırlandırılmıştır. Ne yazık ki, kaynak ile ilgili bilgi sadece üreticiden sağlanabilir. Özel helal jelatini, sığırdan elde edilerek üretilir.

jelatinde tek ihtimal var balık jelatini buda neredeyse hiçbir firmada yok
    neredeyse bütün vitamin kapsülleri içerir

3)WHEY;arkadaşlar bu işte en önemli noktalardan biri neden çünkü mesala maya üreten firmalar belli mesala hollanda birçok üretici için önemli ve DOMUZ mide özsuyu kullanılır maya için ben bunun için çeşitli protein tozu veya kapsülü herneyse gerekli yerlere mesaj atıyorum cevap geldikçe sizlerle paylaşıcam

4) e322 yani lesitin; eğer soya yada yumurta kökenli olduğu belirtilmişse helaldir fakat değilse hayvansal kökenli yani HARAMDIR.kaldıki soya ürünlerinin ne kadar genetik modiyifiyeye tabi tutulduğunu biliyosun tavsiyem soya içeren tüm gıdalardan uzak durmanızdır

tabi liste bunlarla sınırlı değil ama bunlar sık karşılaşılan katkılar zamanla başkalarını söylerim bazıları bunlar nereden çıktı diyebilir bunlar müslüman olmayabilir saygıda duyarım ama sizden ricam hassam olmanızdır unutmayın daha düne kadar dedeleri abdestsiz yere basmayın soylu şanlı şerefli bir milletin torunlarıyız bunu düşünüp hareket etmeliyiz

usd61 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş