Kullandığım suplementler hakkında tecrübeli arkadaşlar yardım.

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve emreilhan99 tarafından 20 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emreilhan99

emreilhan99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar 1 senelik bir spor geçmişim var 2 ay öncede tekrardan spora başladım şu anda suplement olarak sabahları 200mg caffein kullanıyorum spora gitmeden önce creatine ve bcaa desteği alıyorum spor sonrasındada whey protein içiyorum akşam yatmadan öncede zma alıyorum yaptığım yanlış bir takviye var mı sizce vede spor öncesine l carnitine ekleyebilirmiyim ? fazla yağlar için kardiyo yapacağım zamanlarda?

boy. 180
    kilo.115
    yağ oranı . %31
    kas ağırlığı . 78kg

Son düzenleme: 20 Ağustos 2021
    azyazanadam bunu beğendi.
  2. walldonthitback

walldonthitback Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    200mg kafeini, 2 tatlı kaşığı granül kahve ile hazırlayacağınız nescafe'den alabilirdiniz.Bu şeyi neden besin takviyesi formunda satın almanıza anlam veremedim.Yani değer mi paranızı bu gereksiz şeye harcamanıza?

Beslenmenizin ideal miktarda olduğunu varsayarsak bcaa ve creatin takviyesinin yerinde olduğunu düşünüyorum.Ancak creatin varken L carnitine neden? Hacim mi definasyon mu sanırım bir karara varmadınız?
    Ağır bir antrenman yapmıyorsanız zma da çok gerekli değil.

İyi sporlar.

3. emreilhan99

emreilhan99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Fazla yağlarımdan kurtulup hacim kazanmak istiyorum cafein almak için bi sebebim yok açıkçası hoşuma gitti aldım doğru söylüyorsun almak mantıklı değildi bu şekilde

walldonthitback bunu beğendi.
  4. walldonthitback

walldonthitback Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Gelişiminizi merakla bekliyoruz.Saygılarımla,
    İyi sporlar dilerim.

5. azyazanadam

azyazanadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Genel Müdür
    Yer:
    Adana
    Emre seninle aynı boy aynı kilodayız. Ben de pandemi sürecinde spor salonumdan uzakta kaldığım için kondisyondan düştüm. Tekrar geri başladığım şu günlerde takviye listesi çıkartıyorum ben de. kesinlikle kafeinini normal filtre kahve içerek almalısın, bütçeni ona harcamana gerek yok. l-carnitine çok kullandım ve açıkçası başka birisine tavsiye edebilir miyim bilmiyorum.

Takviye listende omega-3'e rastlamadım yalnız. kesinlikle ona da yatırım yapmalısın bizim gibi omega-6'nın ço tüketildiği bir memlekette. Ben yıllarca ilk bulduğum en ucuz omega-3 takviyesini kullandım ve danıştığım sporculardan yeni yeni öğreniyorum ki norveç malı bir omega-3 e yatırım yapmak en doğrusu aslında bütçen el verirse.

sağlık dolu sporlar dilerim

walldonthitback bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş