"Kuş Gribi Eskisinden Daha Güçlü"

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve saydam tarafından 3 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

 1. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.079
  Beğenileri:
  1.911
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  Singapur - Kuş gribinin insanlara bulaşan türü H5N1 virüsünün artık eskisinden daha güçlü olduğu ve daha uzun yaşadığı uyarısında bulunuldu.

  Kuş gribiyle ilgili bir konferansa katılmak üzere Singapur'a gelen uzmanlardan ABD'li Robert Webster, virüsün insanlara ilk bulaştığı 1997 yılından bu yana değişim gösterdiğini belirterek, 1997'de 37 derece sıcaklıkta 2 gün yaşayabilen virüsün günümüzde aynı sıcaklıkta 6 gün hayatta kaldığını söyledi.

  Webster, H5N1'in nemli ortamlarda oda sıcaklığında en az bir hafta ölmediğine dikkati çekti. Virüsün göçmen kuşlarla bu yıl olmasa da eninde sonunda ABD'ye
  ulaşacağı uyarısında bulunan Webster, virüsün suya gittikç uyum sağlamasının felaketin habercisi olduğu yorumunda bulundu. Webster, bunun kimyasal işlemden geçirilmemiş suyun artık güvenli olmayabileceği anlamına geldiğini söyledi ve içme suyunun kaynatılmasının önemini vurguladı.

  Londra Kraliyet Hastanesi'nde viroloji profesörü olan John Oxford da, kuş gribinin insanlara bulaşmasının önlenmesi için, göçmen kuşların insanların yetiştirdiği kanatlılardan veya insanların kanatlılardan uzak tutulması önerisinde bulundu.
   
 2. cancan
  Offline

  cancan Üye

  Katılım:
  30 Haziran 2006
  Mesajlar:
  68
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Meslek:
  antrenör
  Yer:
  bursa
  Kuş gribine karşı ilaç

  roche ilaç firmasının ürttigi. tamiflu adında ilaç kuş gıribine % 60 etkili oluyor.ancak erken kullanmak şartıyla SAYGILAR
   

Sayfayı Paylaş