krom kapsülü

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve unutyan tarafından 5 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. unutyan
  Offline

  unutyan Üye

  Katılım:
  1 Mart 2008
  Mesajlar:
  6
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  [​IMG]  Kullanıldığı Durumlar : Kilo vermede yardımcı etkileri ile diet programlarında yer alır. Krom'un yüksek kolesterol ve trigliserid düzeylerinin kontrolünde ve atletik performansın artırılmasında olumlu etkileri vardır. Krom eksikliğinde endişe, yorgunluk, glukoz intoleransı, amino asitlerin metabolizmasında yetersizlik ve atheroskleroz riskinin artması görülebilmektedir.
  Kullanım şekli : Beslenme desteği olarak tercihan sabah kahvaltısı ile birlikte günde 1 tablet.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışın...
  • Karbonhidratlardan yeterli enerjinin alınmasını sağlar.
  • İyi huylu HDL kolesterol düzeyini yükseltip ortalama kolesterol düzeyini düşürür.
  • Yağ kaybını hızlandırır, yağsız kas dokusunu artırır.
  • Tatlıya olan iştahın kesilmesine yardımcıdır.
  • Krom, vücutta normal kan glukoz ve kolesterol seviyelerinin sağlanmasına yardımcı olan esansiyel eser mineraldir.
  • Krom vücudun karbonhidratlardan faydalanması için gerekli Glikoz Tolerans Faktörü molekülünün bir parçası olup vücudun karbonhidratlardan yeterli enerjiyi almasını sağlar.
  • Diyabetlilerde elde edilen olumlu etkilere ilaveten ilk elde edilen bulgulara göre Turner Sendromu (glikoz intoleransıyla bağlantılı bir hastalık) olan hastalara Krom suplemantasyonu yapıldığında glikoz toleransı gelişmiştir.
  • Krom, iyi huylu HDL kolesterol düzeyinin yükselmesine katkıda bulunurken ortalama kolesterol düzeyini düşürür. Krom Picolinatın vücut kompozisyonunun değişmesinde potansiyel rolü çalışılmıştır.
  • Hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan ilk çalışmalar Krom Picolinat’ın yağ kaybını hızlandırırken yağsız kas dokusunu artırdığı sonucunu göstermiştir. Rafine şekerler, beyaz unlu ürünler ve egzersiz azlığı vücudumuzdaki Krom seviyesini azaltır.
  • Krom kanşekerinin beyin hücrelerine girmesini ve beyindeki iştah merkezini kontrol edilmesine yardımcı olur. Bunun sonucunda açlık duygusu bastırılmakta ve aşırı yeme engellenerek vücut kendi yağlarını yakmaktadır.
  • Kilo vermek amaçlı diyetlerde tatlıya olan iştahın kesilmesindeki yardımcı etkisi ile diet programlarında yer alır.
  • Krom’un yüksek kolesterol ve trigliserid düzeylerinin kontrolünde ve atletik performansın artırılmasında olumlu etkileri vardır.
  • Krom eksikliğinde yorgunluk, glukoz intoleransı, amino asitlerin metabolizmasında yetersizlik ve atheroskleroz riskinin artması görülebilmektedir.


  NOT: FORUMDA ARADIM BULAMADIM ONUN İÇİN BU KONUYU AÇTIM
   
  Son düzenleme: 5 Temmuz 2008
 2. unutyan
  Offline

  unutyan Üye

  Katılım:
  1 Mart 2008
  Mesajlar:
  6
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  Kullanım şekli :
  Beslenme desteği olarak tercihan sabah kahvaltısı ile birlikte günde 1 tablet.
  Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışın…
  • Krom kapsülü, Karbonhidratlardan yeterli enerjinin alınmasını sağlar.
  • Krom kapsülü, İyi huylu HDL kolesterol düzeyini yükseltip ortalama kolesterol düzeyini düşürür.
  • Yağ kaybını hızlandırır, yağsız kas dokusunu artırır.
  • Tatlıya olan iştahın kesilmesine yardımcıdır.
  Krom, vücutta normal kan glukoz ve kolesterol seviyelerinin sağlanmasına yardımcı olan esansiyel eser mineraldir.
  Krom vücudun karbonhidratlardan faydalanması için gerekli Glikoz Tolerans Faktörü molekülünün bir parçası olup vücudun karbonhidratlardan yeterli enerjiyi almasını sağlar.
  Diyabetlilerde elde edilen olumlu etkilere ilaveten ilk elde edilen bulgulara göre Turner Sendromu (glikoz intoleransıyla bağlantılı bir hastalık) olan hastalara Krom suplemantasyonu yapıldığında glikoz toleransı gelişmiştir.
  Krom, iyi huylu HDL kolesterol düzeyinin yükselmesine katkıda bulunurken ortalama kolesterol düzeyini düşürür. Krom Picolinatın vücut kompozisyonunun değişmesinde potansiyel rolü çalışılmıştır.
  Hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan ilk çalışmalar Krom Picolinat’ın yağ kaybını hızlandırırken yağsız kas dokusunu artırdığı sonucunu göstermiştir. Rafine şekerler, beyaz unlu ürünler ve egzersiz azlığı vücudumuzdaki Krom seviyesini azaltır.
  Krom kanşekerinin beyin hücrelerine girmesini ve beyindeki iştah merkezini kontrol edilmesine yardımcı olur. Bunun sonucunda açlık duygusu bastırılmakta ve aşırı yeme engellenerek vücut kendi yağlarını yakmaktadır.
  Krom kapsülü, Kilo vermek amaçlı diyetlerde tatlıya olan iştahın kesilmesindeki yardımcı etkisi ile diet programlarında yer alır.
  Krom’un yüksek kolesterol ve trigliserid düzeylerinin kontrolünde ve atletik performansın artırılmasında olumlu etkileri vardır. Krom eksikliğinde yorgunluk, glukoz intoleransı, amino asitlerin metabolizmasında yetersizlik ve atheroskleroz riskinin artması görülebilmektedir.
   
 3. unutyan
  Offline

  unutyan Üye

  Katılım:
  1 Mart 2008
  Mesajlar:
  6
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  11
  Edit Yapamadim Onun Için Buraya Yaziyorum Konu Açiş Tarzim Uygun Değilse Kusura Bakmayin Yetkili Kişinin Konuyu Onaylamisin Iştiyorum
   

Sayfayı Paylaş