kreatini bırakıyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve denixex tarafından 5 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    zaten en baştan beri tırsıyordum kullanırken , böbreklere zararı var diye , birde taş düşürenleri falan duyduktan sonra her ne kadar faydası olsada bırakıyorum bu supplementi , tamam su topluyor vücutta hacim sağlıyor enerji veriyor ama zaten bırakınca gidiyor bunlar geçici birşey yani sonuçta , ömür boyuda kreatin kullanacak değilim zaten , hem zaten hiçbirşey sağlıktan önemli değil , bundan sonra sadece kreatinsiz bir wheyle devam etmeyi düşünüyorum

herkese bol proteinli günler :)

Calyente bunu beğendi.
  2. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    En iyisini yapmışsın,doğru karar. Başarılar

3. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler hocam sağolun :)

dedication bunu beğendi.
  4. FKThisLife1

FKThisLife1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hangi whey proteinini tavsiye edersin?

5. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    nitro-tech kullaniyordum gayet memnundum ama kreatin oldugu icin icinde onu biraktim iste aklimda 2 marka var dymatize iso 100 ve weider premium whey

6. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Weidere kadar daha uygunlari var, optimum falan, az fazla verip multipower da alabilirsin tabi :)

7. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    optimum kullandim pek faydasini gormedim sanki nesquik ictim

prsnc bunu beğendi.
  8. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Benim ilk tozum optimum. O zamanlar hevesle adam gibi calismiyorken almistim lisede. Pek fayda olmadi tabi. Unide xpro aldim ondan bile verim aldim calismam duzenliylen. Tabi weider de kullandim bi sure, pek fark olmadi aralarinda. Simdi buyuk ihtimal sciva ya da multi alacagim.

9. FKThisLife1

FKThisLife1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    konu ne yorumlar ne. kreatinden konu açılmış konunun%90'ı "hangi whey protein markası" olmuş.

11. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Kreatinin dediğin gibi etkileri olduğunu düşünüyorum ben de , ancak ciddi anlamda olumsuz etkileri var. Saç dökülmesinden taş düşürmeye kadar binbir çeşit şey söyleniyor. Yabancı makaleler , kontrollü deneyler vs. ile kanıtlanmış olanlar da emin olun fazlasıyla. Bir de bıraktığında dediğin gibi söndürebiliyor. Çok doğru karar bence de. Maddiyatı bunların yanında zaten düşünülemez bile.

12. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yapmayın beyler allah aşkına bu kadar tırsacak ne var bu konuda kreatin bırakınca sönüyor falan demeyin lütfen kreatinle birlikte dolan kaslarınız zaten belirli şekilde büyüyor ve bıraktığınızda suyu atabiliyorsunuz ama kaslarda hacim hala kalır. Dediğiniz gibi şeyler olsa forumlar bu konularla dolup taşar ve emin olun bu kadar kolay satılmaz.
    Kendi fikrimi sundum kolay gelsin.

jimmybrown ve egemennn bunu beğendi.
  13. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Kreatin Monohidratla yapılan deneylerde her hangi bir zararlı sonuca varılmamış. Saç dökülmesi, taş düşürme gibi sonuca nerden vardın? Kulaktan duyma mı yoksa deney mi? Deney ise link bekliyorum.

jimmybrown bunu beğendi.
  14. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Tas zaten oyle birkac ayda olusmaz ama kreatin biraz yuk bindiriyor vucuda bu dogru. Protein tozu kadar basit bir takviye gozuyle bakmamak dikkatli kullanmak lazim.

15. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Ne kadar cok bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan var yahu,bobrek tasindan girmis kas kaybindan sac dokulmesinden cikmislar saka gibi

jimmybrown ve egemennn bunu beğendi.
  16. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Supplement kullanmadan işlenmemiş gıdalarla beslenmek elbette daha iyi, lakin herhangi bir raporla kanitlanmamis tezleri de kanun kabul etmek dogru degil.

jimmybrown bunu beğendi.
  17. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Kreatinin saç dökülmesi ile ilgili ;
    Profesyonel bir amerikan futbolcusu üzerinde kontrollü bir deney yapılmış ; bazal DHT düzeyleri ve kreatin kullanımı sonrası DHT düzeyleri vs. ölçülmüş.
    Deney ile ilgili link ; http://suppversity.blogspot.com.tr/2013/10/creatine-dht-hair-loss-prostate-cancer.html
    Forumlar ; http://www.reddit.com/r/Fitness/comments/1vfvdk/creatine_and_hair_loss/
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=139304233
    http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=105978
    Video ;

Yapılan kontrollü deneyin makale şeklinde pdf uzantılı çıktısı da vardı ancak bulamadım , gerek var mı bilmiyorum.
    Videoları izlediğinizde de göreceksiniz , saç dökülmesi adına konuşacak olursak her insanda aynı etkiyi yapmıyor. DHT seviyelerini yükselttiği her haliyle ispatlanmış ancak DHT saç dökülmesini , DHT Reseptörleri aracılığı ile yapıyor. Bu reseptörler de insandan insana ve bölgeden bölgeye değişebiliyor. Reseptör sayısı yüksek olmayanlarda haliyle DHT artışlarının saç dökülmesine bir etkisi olmayacaktır. Kendimde normal olarak orta düzeyde saç dökülmesi var , çok fazla değil. Açılma vs. yok ancak geçtiğimiz kış kreatin kullandığım dönemde gözle görülür saç dökülmesinde artış ve seyrelme var. Forumlarda da bunu söyleyen yüzlerce insan mevcut.

Saç dökülmesi ve kreatin falan diye yazıp aratırsanız haliyle çok fazla bir şey bulamayacaksınız. Ancak hair loss , creatin yazdığınızda fazlasıyla sonuç çıkacaktır.
    Böbrek taşları ile ilgili bir şey yazmaya gerek olduğunu düşünmüyorum , zaten fazlasıyla sonuç araştırma mevcut.
    Ayrıca direk kreatin BÖBREK TAŞI YAPAR , SAÇ DÖKÜLMESİ YAPAR diye düşünmeyelim. İnsan robot değil , binlerce mekanizma ile yürüyor ve bu hastalıkların , problemlerin oluşması için bu mekanizmalarının her birinin etkisi gerekli. Doğrusu saç dökülmesini hızlandırabilir , böbrek taşı oluşumunu tetikleyebilir veya hızlandırabilir şeklinde olmalı.

Bu arada sonuca varılamamış diyen arkadaş önce güzel bir araştırma yapmanı tavsiye ederim. Ben yaptığımda yukarıda yazanları buldum :) Demek ki bir şeylere varılmış. Bilgi olmadan fikir sahibi olan arkadaş , bu işin okulunu okuyorum , bence bilgi olmadan fikir sunan varsa o ben değilim. İnternet , textbook vs. karıştırmışlığım var , özellikle saç dökülmesi konusunda hassasiyetimden dolayı oldukça fazla araştırmasını yaptım.

Ha bakın bu supplement işe yaramıyor demek bilgisizlik olur ona ben de katılıyorum. Kullandığım dönemde kesinlikle olumlu sonuçlar vermişti. Kullanan kişilerin de büyük çoğunluğundan olumlu sonuçlar duydum. Su çekiyor sonra atıyor çok sığ bir düşünce olur. Ağırlık arttırıyorsunuz , setler doğru ve fazla çıkıyor ; sonuçta kas hacminde ve kütlesinde artış oluyor. Suyu attığınızı varsaysak bile kârdasınız. Kendim supplement'e karşı birisi kesinlikle değilim. Whey , bcaa , multivitamin , gh arttırıcı vs. kullanıyorum. Zararı doğal ürünlere nazaran ufak veya büyük elbette vardır ; kar-zararın sonucunda kararı vermek size kalmış.

columbu, Calyente ve denixex bunu beğendi.
  18. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    belki hatırlarsın ben senın tavsiyen üzerine on whey - bcaa ve creatine kombisi yapmıştım . açıkcası 1 ay kullanıp bende bırakacam creatine yerine bsn no xplode yada optimum platium pre workout düşünüyorum senin fikirlerin nedir?

19. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    bsn no xplode creatin içeriyor hocam :)

20. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları: