Kreatin Yükleme Yapmak Hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve EsrefDmr tarafından 5 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Kolay Gelsin Elimde Kreatin Alıcaktımda Aklıma Takılan Sorular Var Google Vs Araştırdım ama Kafa Karıştıran cevaplar Var
    Öncelikle Yükleme Yapmak gereklimi Yoksa günde 5 gr tüketmek yeterlimidir Arasındaki farkı Anlıyamadım Yükleme Yapılınca Daha Hızlı Sonuç alınıyormuş Yani Bu sonuç Yükleme Yapmadan 5 gr alınarakta yapılırmı ?
    Birde 5 gr alınırsa Antreman Öncesi Ve Sonrası Nasıl tüketmeliyiz Yardımcı Olabilirseniz Çok İyi Olur Arkadaşlar Araştırdım Ama Kafama Takışan Şeyler bunlar Cevaplayabilirmisiniz Rica Etsem :))

2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    öncelikle ilk kez kullanacaksanız ya da ara verip tekrar başlayacaksanız vücut ağırlığınız 0.3 katı kadar 5-6 gün sürecek şekilde her gün yükleme yapmanız gerekir.
    kaynak:fitekran Doktor İsmail Can Çiftçi

Antrenmandan önce sonra fark etmez. Yükleme bittikten sonra vücut ağırlığının 0.07 katı kadar antrenmandan 1 saat önce alabilirsiniz.

bir çok yerde aceleniz yoksa yakın bir zamanda bir performans sergilemeniz gerekmiyorsa her gün 5 gr alarak başlamanızı önerirler. ben doktor sözüne güveniyorum uyguladım yükleme yapınca farkedilecek boyuttu kaslarda su tutumundan dolayı dolgunluk hissi oluşuyor. yükleme yapmadığımda bunu hissedemedim.

3. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Peki Şu anda 3. aydayım ama Kollarım Büyük Değil Yükleme Yapmayı tavsiye edermisiniz Yaşımda 16 Yoksa 5 gr la yavaş yavaş mı kullanmalıyım Herhangi Bi Performans Sergilemeyeceğim Sadece Fit Bir vücud 37 cm kollu 38 te olur bir vücut istiyorum

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Uzun vadede yükleme ile normal kullanım arasında fark yok bununla ilgili de çok fazla çalışma var. Kullanım konusunda da antrenman sonrası kullanımın kas gelişiminde bir tık daha etkili olduğu görülmüş.
    Henüz gelişme çağındasın vücuduna bunları sokma derim. Psikolojik etkisinin dışında %2 civarı bir artısı vardı sanırım. En güzel gelişim anne yemeği ile olur. Gerisi hikaye.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenmem Sağlam Zaten Geceyide sayarsak 7 öğün yemek yiyorum arada ara öğünler var Teşekkürler Sorularımı cevapladığın için
    Antreman Öncesi Almak Patlayıcı güç Veriyormuş Antremandan Önce 2,5 gr
    Antremandan sonra 2,5 gr mantıklımıdır

6. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O veriyor dedikleri patlayıcı güç yeni başlayan biri için çok anlamlı değil 100 basıyorsan 102 bilemedim 105 basarsın. İlla kullanacaksan antrenman sonrası güzel karbonhidratlı proteinli öğünle birlikte tüket. Hatta özellikle meyve suyu ile öneren var yükselen insülin ile dokulara taşınımı hızlandığı için.

7. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısınız Hocam Ama Ben Büyük İhtimalle Yükleme Yapıcam 4x5 şeklinde Daha iyi etki ediyormuş Konuyu açtığımdan beri Uyumadım Araştırıyorum en sonunda karar verdim Yükleme Yapıcam :))) teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Haziran 2018 ---

8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kısa süreli düşünürsen evet daha etkili ama uzun vadede hiç bir fark yok. Boşuna karaciğeri yorma desemde ergen ateşi işte anlamayacan :)

9. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam Napsam Bilemedim bi öneri Sunun karaciğer dışında bağırsak Problemide Yaratabiliyormuş vücudum hassas Bide

10. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle uzman değilim o yüzden sadece kendi tecrübemi ve okuduğumu aktarırım. Sürekli günlük 5gr alabilirsin, vücut ağırlığına göre 2-3 grama düşürebilirsin eğer hassasiyet varsa. Bunu en iyi kendin uygulayarak öğreneceksin gibi. Vücudunun nasıl bir tepki vereceğini bilemeyiz

11. EsrefDmr

EsrefDmr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler Hocam

Sayfayı Paylaş