Kreatin ve BCAA son kullanma tarihi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Tengri Biz Menen tarafından 2 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Elimde birer kutu kreatin ve BCAA var. Kreatinin kutusuna bakana kadar son kullanma tarihine bakmamıştım. 1 aya yakın bir zaman önce süresi dolmuş. Ama ben bunu içip duruyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım ama ne olacağı veya ne olmayacağı hakkında bir bilgim yok. Siz ne diyorsunuz?

Bir de 1-1,5 yıl önce aldığım BCAA kapsülleri var. Son kullanma tarihinin ne olduğunu bilemiyorum, ambalajı yırtmışız. Koku falan yok. Yaklaşık 1 yıldır da alıp içmedim. İçsem bir sıkıntı olur mu, yoksa risk almayıp çöpe mi atayım?

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Diyetisyen
    İkisini de tedbirli davranarak kullanmamanızı tavsiye ederim. Kreatin nispeten ucuz bir suplement, eğer düzenli kullanmayacaksanız ve imkanınız varsa alıp yükleme yapmanız uygun olacaktır. BCAA yerine de dallı zincirli aminoasitlerden zengin süt ve süt ürünleri ile et ürünlerini tüketebilirsiniz.

Tengri Biz Menen bunu beğendi.
  3. Göktuğ Alcan

Göktuğ Alcan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Son kullanım tarihi geçen bu tip ürünler eğer gözle görülür bir değişime uğramamış ise ancak aktif madde kaybına uğramış olabilir. Bir zarar görmessiniz ama fayda da görmeyebilirsiniz.

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen (Genetik mühendisliği + Nanoteknoloji)
    Yer:
    İzmir-California hattı
    Kreatin de son kullanma tarihi geçerse, faydası git gide azalıyor. Yoksa bedenine bir zararı olmaz. Yani normal gıdalar gibi düşünme. Supplementlerdeki son kullanım tarihi geçince, fayda git gide azalıyor.
    Ben zamanında son kullanım tarihi 3 yıl geçmiş kreatin de kullanmıştım. Ama niye kullandıysam zaten , hiçbir faydasını göremedim.Kreatin ucuz halbuki:)

Göktuğ Alcan bunu beğendi.
  5. Tengri Biz Menen

Tengri Biz Menen Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolojik danışman
    Yer:
    Samsun
    Hepsini çöpe attım zaten. :)