Kreatin mi Karbonhidrat mı Gainer mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Simorgh94 tarafından 2 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Simorgh94

Simorgh94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 20 yaşındayım 1.70 boyum var ve 50 kiloyum oldukça zayıfım. yağ oranım nerdeyse 0. Zor kilo alıp kolay veren bir insanım. 3-4 ayda 8-10 kilo gibi bir hedefim var. Daha önceden de spor yapmıştım ama düzenli yapamadım. Şimdi bolca vaktim var. 3 haftadır düzenli olarak gidiyorum ve haftaya supplement kullanmaya başlicam. Salondaki hocalara sordum bir kaç araştırma yaptım. Hoca kreatin almamı söyledi. araştırdım sordum soruşturdum kreatinin kilo aldırdığı ama daha çok enerji verdiği yazıyor internette. Karbonhidratında kilo aldırdığını bilmeyen yoktur heralde. Çok kararsız kaldım. Hocayı dinleyip kreatin mi almalıyım yoksa karbonhidrat mı almalıyım. Eğer karbonhidrat alcaksam gainer mı almalıyım sadece karbonhirat mı :) teşekkürler şimdiden

2. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Selamlar, uzun zaman önce spor konusunda bilgisiz iken beslenmeme dikkat etmeyip gainer kullandım ve etkisi gördüm ama çok geçmeden gainer'ım bittiğinde tekrar kilo kaybı yaşadım spora devam ettiğim halde. O yüzden klasik gelecektir ama önceliğiniz makarna, bulgur pilavı ve yulaf ezmesi olsun. Bu hataya ben düştüm siz düşmeyin diye tecrübelerimi aktarmak istedim. Bir kaç ay sonra hacim için kreatin kullanmanızı bende öneririm günlük 5gr alarak güzel ve emin bir şekilde ilerleyeceğinize inanıyorum, tabi ki beslenme düzeninizi rayına oturttuktan sonra öneririm.

3. Simorgh94

Simorgh94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    supplement olarak karbonhidrat alsam olur mu peki? Veya gainer?

4. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle yağ oranı sıfır olamaz. Onun dışında daha cok yenisin gainer ve creatini bırak supplement bile erken denebilir. Gün içinde yumurtani, lorunu, yulafini, lorunu, muzunu ve ton balığı veya tavuğunu ye gerisini zamana Birak derim

5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    öncelikle yeni başlayan birine supplement gerekmez antreman şiddetlendiği zaman orta seviyeyi geçtiğinde gerekebilir kilo almak istiyorsan yemen lazım et yumurta peynir yoğurt bulgur vs kaliteli beslen çok ye iyi çalış iyi uyu herşey zamanla olur

6. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bende senin kadar olmasada zayıfdım bu spora başlarken 174 boy 56-57 kilo ile başladım , tabi dayanamadım gainer aldım fazla bir zaman geçmeden faydasını gördüm mü gördüm şuan gainer bitti 65 kg yaklaştım kilo kaybı yaşamadım hatta hassas tartım var sürekli bakıyorum . İştahlı biri olmadığımdan gainere yüklendim yıllardır kilom hep sabitti gainerle iyi oldu yani bence deneyebilirsin . Zaten çok zayıfsın ilk ay 4-5 kg alırsın bi anda ama vücütta fark bile etmiyorsun zayıf oldugun için :) Tabi genede sana kalmış alıp almamak ben şuan büssürü ürün kullanıyorum bi zararını görmedim sivilcelenme oldu ama şuan oda yok genede 1 ürün vücüdu fazla yoracağını düşünmüyorum.He bu arada 2 kutu kullandım ürün çok kaliteli değildi ama hocam önerdiği için 9 kg bir üründu 2 tanesi.

Son düzenleme: 2 Mart 2015
  7. bitmez27

bitmez27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Dostum kulanicaksan en az 2 ay gecmesi grewk sebebi ise daha hareketin formunu yanlış yapiyosundur vücut ağırlığa alissin daha sonra al ama bu 2 ay içersinde beslenmni saglam tut o alacagin gainerden oncede en az 2-3 kilo alırsın ( vucuttan vucuda degisir kesin degil ort soyledim )

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Emre-Dylan

Emre-Dylan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Kalite kontrol denetmeni
    Yer:
    Ankara
    Selamlar, bende zor kilo alanlardanım yağ sorunum hiç bir zaman olmadı muscletech premium mass gainer'ın(5500GR) hepsini bitirdiğimde düzenli antreman ve düzensiz beslenmenin karşılığında sadece 4 kg kadar almıştım. Supplement paranıza bolca makarna ton balığı tavuk lor peyniri badem ve fındık alın. Unutmayalım ki her tür supplement ek besin takviyesidir temel besin değildir.

Sayfayı Paylaş