Korkak dövüşmek.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Memrem tarafından 28 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Memrem

Memrem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar foruma daha yeni kayıt oldum bir hatam olursa affola. Ben Karate sporuna başlıyalı 2 sene oluyor.Tecrübe sahibi bölümüne geçtim ancak kumitem(kara tede karşılıklı müsabaka ya verilen ad) çok kötü.1 yıl önce turuncu kuşak iken her zaman kazanamazdım her zaman da kaybetmezdim.Sonra korkak dövüşmeye başladım 2 tarafta gelişmişti.Karşımdaki serilik kazanmıştı , benim tam seri davranıp saldıracağım anlar vurmaktan korktuğum için gözlerimi kısıyorum.Savunmada kalmaya çalışıyorum , 1 yıldır böle hiçbir şekilde düzeltemedim. Antreman yaparken karşıma benim boyumda bir kız geçiyor, aynı kuşak seviyesindeyiz . Tabi yaşıtlarımla kumite yaptığım başka kişiler var ama en çok onla kumite yapıyorum.Yardım ederseniz sevinirim.

2. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Bende boksörüm önceki zamanlar çok iyiydim. Kendime rakip secerdim sürekli teknik olarak bilgide var ama artık eski cesaretim kalmadı benimde korkak dövüşmeye basladim.

Bu her şeye zorluyor normal hayatınada etki ediyor oysaki yiyeceğimiz 3-5 yumruk herkes yiyiyor bunu neden böyle oluyor bilmiyorum ama artık bu çok sorun oldu hayati bosvertti bana

Memrem bunu beğendi.
  3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    İnsan beyni çok karmaşık.
    Özel hayattaki sorunları spora yansıttığı gibi, spordaki sorunlarıda özel hayata yansıtabiliyor. İnsan beyni, sayısız parametre arasında ilişkiler kurup , beklenmedik anlarda korku,heyecan,sevinç vs,..hissetmenize neden olabiliyor.
    Atıyorum, sevdiği insanı kaybetme sorunları yaşayan birisi spor esnasında çekinik kalabiliyor ya da çocuklukta yaşanan bir travma yıllar sonra nüksettiğinde obsesif bir kişilik oluşabiliyor.Ve bunların ne zaman tetikleneceğini kestirmek çok zor.
    Yani tüm hayatınızı gözden geçirin ve sorunun kaynağını bulun,Gerisi kolay

Memrem bunu beğendi.
  4. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Evet haklısın. Dediklerinin büyük çoğunluğu oluyor. Zaten ilgide gosterilmeyince hareketi yanlis yapıp öyle devam devam ediyoruz hepten batıyoruz.

Sonrada karşımıza gelip senden bı b*k olmadi diyorlar. Bı baksana ben yumrugu nasıl vuruyorum yanlış vuruyorsam söyle düzeltelim. Onuda söylese bari Hepten soğutuyor adamı spordan bazıları

Memrem bunu beğendi.
  5. Memrem

Memrem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dediklerine katılıyorum. Herşey kafada biter biliyorum fakat bilmeme rağmen olmuyor . Sırf bu korkak dövüşme yuzunden maçlara çıkmaktan mağdur kalıyorum.

6. YuriBoyka00

YuriBoyka00 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bende boksa başladığımda ilk zamanlar antrenmanlarda her yumrukta gözüm kapanırdı ama her hafta sonu geceleri maçlar izledim arkadaşın dediği gibi herkes yumruk yiyor bu işi yapmak zorundaymışsın gibi düşün herzaman ve sana gelen yumrukları gözün kara karşıla yumruk yemeye o kadar da kendini alıştırmada ama antranmanlarda yumruklardan kaçma onlarla savaş iki ay gittim ilimde şampiyonum liseler arasında bol şans kardeşim

Memrem bunu beğendi.
  7. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Gözlerini kısıyorsan Göz kontak antrenmanları yapmalısın.

Memrem bunu beğendi.
  8. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Göz kontankt antrmani nedir ne işe yarar nasıl yapılır

Memrem bunu beğendi.
  9. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar Dünya da kaç tane dövüş sanatı var lütfen cevaplarmısınız ?

Memrem bunu beğendi.
  10. Memrem

Memrem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    saolasn pardon girmüyordum uzun zamandir.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2017 ---

Mantıklı da o nasıl olucak
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2017 ---
    Saymak mümkün değil oradan sayısını tahmin edersin.

11. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle 99 isimli KUDAY ın selamı rahmeti ve bereketi üzerine olsun dostum sorduğum sorunun cevabını bambaşka sitelerden bulmuş oldum öncelikle bu dallar dövüş ile savaş sanat ile spor arasındaki fark var saymak mümkün değil demişsin yinede saygım var :) ben buldum merak etme sayısı öyle bini beşyüzü yüzü filan geçtiği yok olsa bile hadi everest dağı çatlasa patlasa yıkılsa bin olur diyelim savaş ile dövüş olarak ayırdığımızda ve gerekli olan dövüş sanatlarını topladığımızda en iyileri aslında:juijitsu,hapkido,aikido,kb(mt),güreş,judo,sambo dur ama benim aikido hakkında bir sorum olacak elbette ki sadece bilekten değil dirsekten boyundan bir hayli türlü fırlatmalar içerir ama aikido sadece bundanmı ibarettir ?

Sayfayı Paylaş