Kol (Humerus) kırığı yaşayan var mı ? Yardıma ihtiyacım var ..

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve wdes tarafından 16 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. wdes

wdes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Haziran sonunda Humerus kemiğim kırıldı.Dr. kas ve tendonların kemiklerden daha güçlü olduğunu,kollarımda kas dokusunun fazla olması sebebiyle kırığın gerçrkleştiğini bi nevi kas ve tendonları koruduğunu söyledi.Ağrılı bi süreç ardından kolum alçıya alındı.

2 gün sonra özel bir hastaneye gittim ve kolumda parçalı 3 kırık olduğunu söyledi.Ayın 2 sinde ameliyat oldum.Vida takıldı..[​IMG]

Ağrılı süreci atlattım.Pazartesi dikişler alınacak.Ameliyat öncesi Dr.umdan tel zımba yerine estetik dikiş yapmasını istemiştim sağolsun baya uğraşmış.(zımba 3 dk sürerken 20 dakikada dikmiş)

Kolum şişmemesi için bandaj ile sarılı.Elimde radial sinir zedelenmesi sebebiyle his kaybı vardı %80 düzeldi.Bileğimde his yok.O da zaman ile gelecekmiş..

Benim kafama takılan ise şu oldu.Kol ve omzumda bariz ufalma var.Bandaj bol gelmeye başlıyor günden güne.Ve iki omuzbaşım arasında simetri bozulması var.Sağ taraf gözle görülür şekilde küçüldü.

Çok çabuk kilo alan bi yapım var.Yaz ayına kadar fitletmiştim esasen fotoğraftaki gibi.(3-4 ayda)

Bu kırık sonrası eski formuma,gücüme,kondüsyonuma nekadar sürede kavuşurum ? Sağ omuz ve koldaki güç ve hacim kaybını nasıl telafi edebilirim ? Deneyimli arkadaşlardan görüşlerini bekliyor,Hepinize iyi Akşamlar diliyorum ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Yenerrr

Yenerrr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bu bir vücut iyileşmesi olduğu için her insandan insana değişiyor. en kötü örneklerden biri benim sanırım. küçüklüğümde el bileğime yakın bir yerden kırmıştım ve hala ağırlık kaldırırken ağrısını hissederim ve sol bilek reflekslerim çok zayıf. solak olmama ve sol ile daha çok ağır kaldırabilmeme rağmen fazla tekrar yapamıyorum. fakat bende normal alçı işlemi uygulanmıştı sen de ise vida takılmış. ve küçük olduğum için gerekli ilgiyi gösterememiştim bileğime. ama bu nadir oluyor. gerekli ilgi gösterildiği zaman -fizyoterapi örnek- 1 sene sonunda eskisi gibi olan insanlara şahit oldum. yani durum sana bağlı. ne zaman eskisi gibi olurumdan çok nasıl iyileştirebilirim diye düşünmelisin. çünkü çoğu kırıklarda eğer fizyoterapi yardımı almazsan psikolojik (kaldırabilceğin ağırlığı korkudan kaldıramama vs) sorunlar da olabiliyor.

Sayfayı Paylaş