koku sorunu

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve joker23 tarafından 17 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    normalde gunluk hayatımda pek kokmam :) ama salonda calısmaya basladıgım gunden beri hocadan şikayet almaya basşadım çok terlemekten oluyor sanırım.eşyaları yıkadıgım halde kokuyor.kuluptekı dıer insanlarda yakınmıslar benden hocadan nasıhat dınlemekten sıkıldım okadar temızlemem ragmen kokuyorum ve su saat ıtıbarıyle kulubumu bıraktım ve çözüm arıyorum..antreaman kıyafetleri nasıl temızlenmelı salonad yapılması gereken ler yardımcı olursanız çok sevinirim çünki baya alındım ben iyi gunler dılıyorum...kafa_kafa_duhdumbelllls

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    deodorant kullaniyor musun?

eger kullanmiyorsan,hergun banyo dan sonra ve idmandan once kullanmani tavsiye ederim.

Paradise_In_Dubs ve joker23 bunu beğendi.
  3. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    güne duş alarak başla.

her antremandan sonra duş al.

koltuk altı kıllarını ve malum yerindeki kıllarını haftada 1 kes.koltuk altı rollonu kullan.vücudunun diğer bölgeleri için deodorant kullan.deodorantı elbiselerine değil vücuduna sık.

antremanda giydiklerini çamaşır makinasında yıka.çamaşır makinan yoksa kaynar su ve bol deterjanla yıka.her antremandan sonra giydiklerini yıka.2. defa giyme.

pastırma,çemen türü şeyleri tüketme.

joker23 bunu beğendi.
  4. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    tşkler hocam kullanmıyordum sağoln..

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kıyafetleri hergün yıkadığında koku olmaz..ertesi günki antreman için yıkama şansın yoksa kıyafetlerini askıda havalandır..
    terle kokusu çıkan gıdalardan uzak dur..

joker23 bunu beğendi.
  6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Dün okumuştum sanırım bununla ilgili birşey bunun ter bezlerinin fazla çalışmasıyla ilgisi olabilir. Tabi sen ilk olarak temiz kıyafetler kullanmaya, belli bölgeleri traş etmeye ve özellik vücudun nemli değilken deodorant kullanmaya özen göster. Eğer sorun devam ederse bir cildiyeye gitmeni öneririm. Koltuk altı mantarından, çok fazla ter bezi bulundurmaya kadar birçok şey çıkabilir.

joker23 bunu beğendi.
  7. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    terleme miktarıyla çok da alakası yok arkadaşlar.ter kokusu neye bağlı bilemiyorum genetik midir,nedir tam bilmiyorum..fakat bazıları az terler ama teke gibi kokar.bazısı da şapur şupur terler sürekli ama kokmaz.mesele şahsen aşırı terleyen birisiyim fakat terim hemen hemen hiç kokmaz.su gibi.mesela kuzenlerimden 1 tanesi terleyen 1 tip olmamasına rağmen bir iş yaparken 2 damla terlese her tarafı koku sarar mesela...

8. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    öğrenıyorum sağoln hocam

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Söylemeyi unutmuşum, bu sakın sende özgüvensizlik yaratmasın, hepimiz zaman zaman ağır kokusu, ayak, vücut vs. gibi şeylerden muzdarip olabiliriz. Sen geniş ol, yeter;)

joker23 bunu beğendi.
  10. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    abi kişisel temizlige onem veriosndur onu geciyorum bunun yanında deodorant kullanımını adet edin git bide güzel ve etkili bir parfüm al parfüme bog kıyafetleri herhangi bi koku aldıgın anda hatta parfümü bi hayat tarzı yap devamlı parfüm kokusu yayılsın senden baska turlu altedemezsin b.b king inde dedigi gibi genetik bi olay bencede

joker23 bunu beğendi.
  11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Benim de oyle her sabah caresiz dus alan bir arkadasim vardi. Hem sipir sipir terlerdi, hem de cok fena kokardi teri. Bu sekilde hic degilse oglene kadar idare ederdi. Salona gitmeden 5 dakikalik bir dus alsan, bir de guzel kokan vucut sampuani kullansan kimsenin sikayeti kalmaz. Iki defa dus almis olacaksin, ama milletin sesini kesmek icin deger. Burdaki tavsiyelerin bazilari sanki daha cok gunluk hayatinda bu derten muzdaripler icin gibi geldi bana. joker23 problemin salona giderken ciktigini soyluyor.

joker23 bunu beğendi.
  12. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    yardımlarınız ve fıkırlerınız için sağoln üstesinden gelicem inş. arkadaşlar..

13. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Aynı sorun bende de vardı hele yaz aylarında çok kötüydü.Koltuk altı rollonu kullandım ve ter kokma şikayetim sona erdi.

14. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    bazen kullanilan supplementler de rahatsız edici koku yapar.şahsen weider bca kullandiğimda ilk 1 hafta terim çok berbat kokuyordu evde dolaşirken bile herkes şikayet ediyordu :) sonrasinda vucut alişti ve geçti...sporda deodorant kesinlikle şart at çantanin içerisine arasira dinlenirken git üstüne başina sık kimsede rahatsiz olmaz sende mis gibi kokarsin

Sayfayı Paylaş