Koca dev eridi bitti tekrar koca olmadan yağlardan kurtulma günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Deltax tarafından 19 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar,

Hayatımı anlatarak çok uzatmak istemiyorum eski bir kullanıcıyım çok merak eden olursa eski mesajlarımdan birazda olsa ayrıntılı bakabilirler hikayeme.

Özetlemek gerekirse hayatını Ortaokul 1. sınıftan 25 yaşına kadar kilolu geçirmiş bir vatandaşım şuanda 29 yaşındayım boyum 1.80 ile 1.83 arasında her yerde farklı çıkmakta 3 cm kafaya takmıyorum :))

2014 yılının mayıs ayında Obezite ameliyatı oldum. Zirve kilom 160kg 3 sene içerisinde 69 kiloya kadar düştüm.
    2016 yılının eylül ayında Karnımdan estetik ameliyatı oldum(keşke olmasaydım). Özellikle bu ameliyattan sonra 79 kilodan 69 kiloya kadar düştüm ameliyat sırasında sıkıntılar oldu vs.

Zaman zaman 3-4 ay süreli 3-4 kere spora başlayıp bıraktım.

Şuan kilom 100-99kg tahminimce %25 civarı bir yağ oranım var ölçtürmedim ölçülerin doğru olduğunu düşünmüyorum.

Şuan bir devlet kurumunda çalışıyorum oturduğum yerdeyim çok hareket etmiyorum bilgisayarcıyım body ile alakalı video izlemeyi, araştırmayı ve okumayı çok seviyorum.

Günlük yeme rutinim;

Sabahları 1 sandviç içerisinde beyaz peynir domates salatalık 1 çay 2 kesme şeker
    Öğlen şirketten verilen yemek 3 gün et ağırlıklı 2 gün sebze genelde 1 adet paketlenmiş yuvarlak kepek ekmeği tüketiyorum yanında
    Akşam Klasik türk yemekleri et ağırlıklı yağlara vs. çok dikkat edilmeden yapılan yemekler ve ara sıra dışarıda yenilen burger pizza tarzı fast food

Hedefim bu yağlı vücuttan kurtulup kendime spor alışkanlığı kazandırıp fit bir görünüm elde edip bu görünümü korumak fakat benim dezavantajım çok fazla derimin sarkık olması ve yağ hücrelerimin fazlalığı.

Hiçbir zaman normal spor yapan bir insan gibi vücuda sahip olamayacağımı bilsemde sağlıklı olmak amacı ile varımı yoğumu ortaya koymak istiyorum artık.

Bu konu başlığı altında gün gün neler yediğimi nasıl antreman yaptığımı cheat meallerimi supplament kullanımımı ve motivasyonum düşüp bırakma isteği geldiğimde içine girdiğim ruh halimi paylaşacağım.

Ne kadar çok fazla araştırsamda mutlaka her insandan birşeyler öğrenebileceğimi düşünüyorum her türlü tavsiyelerinize ve eleştirilerinize açığım.

Yarın itibari ile spora ve yeme alışkanlığımı düzene sokmaya başlayacağım.

Beslenmemi kesinlikle hiç bozmayacağım bir rutine dönüştürmek istiyorum irademi sağlam tutup hergün aynı şeyleri yiyeceğim.
    Kafamdaki plan şöyle;
    Sabah pastorize yumurta akı ve maydonoz ile hazırlanmış omlet yanında karb olarak ne alacağım hala soru işareti
    1 saat sonra antreman
    Antremandan önce birşey yemeği düşünmüyorum sadece kahve ve kreatin sonrasında 1 ölçek whey protein 150gr tavuk göğüs ve prinç(miktarı konusunda günlük kalorime göre ayarlayacağım)
    Bunların dışında gün içinde öğlen yine 200gr tavuk+prinç ve 17:30 gibi yine 200gr tavuk+prinç ve yemek olayını tamamen bırakıyorum
    Yatarken geç sindirilen protein tüketeceğim ama onuda araştırmam gerekiyor yada tavsiyelere kulak vereceğim.

Antreman sistemim klasik 5 gün 5 gölge olacak çok fazla hareket değiştirmeden yapacağım yani göğüs günümde ana hareketim bench press ben bu hareket üzerinden çalışmamın büyük bir bölümünü tamamlayacağım ekstra olarak fly yapabilirim göğüs sadece örnekti.

2. mesajımda sizlere yıl yıl fotolarımı ve son halimi göndereceğim fotolar üzerinden tavsiyeleriniz olursa dinlemeye her zaman açığım.

Uzun bir konu oldu okuyanlara teşekkür eder zamanlarından çaldığım için özür dilerim.
    Yazım kurallarına dikkat etmeye çalıştım fakat çok çok hakim değilim :)

2. Akalinu

Akalinu Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bende yazın 92 den 75 e düştüm kas oranında iyi durumda şimdilik bulk yapıyorum ocakta tekrar başlıyacağım diyete sadece kendine güven ve acıkınca salatalık ye hiç kalorisi yok ben 17 yaşındayım hep kiloluydum ama yazın başardım inan kendine yaparsın takip edeceğim seni

3. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    amacın yağ vermekse ev ve işyeri yemeklerinden uzak duracaksın, günlük karbonhidrat miktarını 2 dilim karabuğday ekmei ile sınırlandıracaksın. okuduğum yenlış değilse her öğünde pirinç pilavı yiyorsun olmaz öyle yağ yakmak istiyorsan. protein ağırlıklı beslenmen doğru fakat bunları haşlanmış olarak tüketmen lazım

Sayfayı Paylaş