Koşarken Sol Dizimde Oluşan Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Ery_ tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ery_

Ery_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 6 aydır düzenli olarak (tabi arasıra aksattığım oluyor) 2 günde bir 2km düzenli hızlı yürüyüş ve hemen ardından 4km düzenli yavaş koşu yapıyorum. Fakat son 1.5 aydır sol dizimde bir ağrı başgösterdi. Koşarken koşunun bitmesine 700-800 metre kala sol dizimde müthiş bir ağrı oluyor. Ağrı sol ayağımı tam yerden kaldırdığım anda dizimde yani eklemde kendini gösteriyor. Kendimi uzun süre dinlendirdim fayda etmedi. Doktora gittim film falan çekildi birşey yok deyip birkaç kas gevşetici ve krem verip yolladı. Ancak ağrım kesilmedi. 1.75 boyundayım 89 kiloyum ve 23 yaşındayım. Vücut yapım iri kemikliyim yani bilekler vs diğer kişilere göre kalın ve güç olarak da kendimi zayıf hissetmiyorum. Koşmaya alışana kadar çok uğraştım şimdi koşmayı çok seviyorum. Tam da böylesine alışmışken bu sorun beni çok üzüyor. Şimdiye kadar burkulma, incitme, kırılma vs olmadı. Biraz fazla kilo dışında gayet sağlıklıyım..
    Sizce bu ağrı neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleme: 4 Şubat 2009

Sayfayı Paylaş