Koşarken alt kaval kemiğimde ki kasın yanma şeklinde yorulması?-Acil yardım :(

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve bayrams tarafından 1 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bayrams

bayrams Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar selamun aleykum,

Koşmaya çok hevesli ve meraklı bir tipim, ama koşarken kaval kemiğimin ordaki kas çok aşırı şekilde yoruluyor ve sanki kasılıyor gibi bir yanma oluşuyor. ve hemen ayak bileğim yoruluyor. yürümemde hiç bi sıkıntı yok çok yürürüm ama koşmaya gelince yapamıyorum. Neler yapabilirim bu durum neyden kaynaklanıyor arkadaşlar? Bana yardım edin :(.

2. cooper10

cooper10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    aranıza yeni katıldım hoşbuldum :) yanmanın sebebinin laktik asit birikiminden olduğunu düşünüyorum yorulduğumuzda kaslarımız da laktik asit birikiyor ve bu olay yanmayla sonuçlanıyor,vücut alıştıktan sonra yorulma süremiz uzamaya başlar ve yanma olayı da azalır.

Ozkan44 bunu beğendi.
  3. haxem

haxem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    koşarken yaşadığın ağrı koşu bacağı denilen bi olaydan kaynaklanıyor internette araştırırsan görürsün daha detaylı anlatırlar yapabilceğin koşudan önce al tarafı çok iyi ısındırman lazım yani ısınma hareketlerini açma germe hareketlerini iyi yapman lazım birde bi spor hekimine mutlaka gözük kesin tanıyı koyar ve birkaç krem verir onlarda biraz rahatlatır tavsiyem doktora gözükmeden pek fazla zorlamaman

4. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    hantallaşmış ve hareketsislikten ilerleyen yaşlarla birlikte daha felaket hale gelebilecek bir durum. damarların imdat diyor beni çalıştır hareket et diyor. acısın yansın. devam et.

Sayfayı Paylaş