Kinesio band

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve aqualinebursa tarafından 16 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. aqualinebursa
  Offline

  aqualinebursa Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  464
  Beğenileri:
  239
  Ödül Puanları:
  53
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  DESTAN AKVARYUM MARKET
  Yer:
  Bursa
  Sporcuların üstünde gördüğünüz ve anlam veremediğiniz renkli bantlar işte bunlardır. sakatlıkları daha çabuk iyileştirdiğine inanılan bantlar olup olimpiyat seviyesine gelebilecek kadar ünlenmiştir,bir ara kendimde kullanmıştım,şu aralar çok revaçta ve plesebo etkisi olduğunu söyleyenler varsada buna pek inanmıyorum,Sizin fikirlerinizide merak ediyorum ayrıca bu ürününde içeriği ve faydaları belirtilmiş aşağıda.

  Sıkça Sorulan Sorulan
  ARES Bant Ne işe yarar ?
  ARES BANT cildi kaldırma etkisi oluşturarak lenfatik sıvının dolaşımını ve Kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır.
  Bu etkinin sonucunda kas yorulmalarında azalma, kas hareket esnekliğinde artma (ROM), ve kasların daha iyi derecede kasılma ve performans artışı sağlamaktadır.

  Bantlama teknikleri için nelere ihtiyaç vardır ?
  Ares Bant ve Ares Bant için özel tasarlanmış Ares makası ilk etapta gerekli olan malzemelerdir. Bazı durumlarda bantlama işlemini tamamlamak için yanınızda bantlama işleminde size yardımcı olacak bir kişiye ihtiyaç duyabilirsiniz.

  Ares Bant’ı diğer bantlardan ayıran özellik nedir ?
  Ares Bant, yüksek kalitede üretilmiş olan ve insan derisi ile aynı esnekliğe sahip olan, su geçirmez ve hava alan, pamuk kumaştan üretilmiştir. Bu kumaş vücut ısısı ile aktif hale gelmektedir. Ayrıca bandın yapısı gereği lateks içermediğinden dolayı bant hipoalerjenik özellik de taşımaktadır.

  Ares Bant uygulaması nasıl yapılır ? Bu uygulama zor mudur ?
  Bantlama tekniklerini uygulamak çok kolaydır.
  Kolaylıkla bantları sorunlu bölgeyi kapsayacak büyüklükte uygulayabilirsiniz. Daha iyi sonuç elde etmek için her pakette yer alan Küçük Kullanım Kılavuzu’nu okuyabilirsiniz. Aynı zamanda her bölge için özel olarak hazırlanmış olan internet sitemizde yer alan UYGULAMALARDAN biri olan video klipleri izleyerek de yardım alabilirsiniz.

  En yüksek seviyede faydalanmak için tavsiye edilen bantlama tavsiyeleri nelerdir ?
  1. Derinin üzerinde yağ, losyon ve ter olmamalıdır.
  2. Uygulamadan sonra bandı aşağıya doğru sıcaklıkla aktif hale gelmesi için sürükleyiniz.
  3. Bantlama işlemi esnasında deride herhangi bir olmusuz durum oluşmaması için bandı esnetmeyiniz.
  4. Herhangi bir aktivite ya da duştan sonra sıcağa duyarlı yapışkanın etkisini göstermesi için aktivite ya da duştan 30 ile 60 dakika önce uygulama yapınız.
  5. Deride herhangi bir olmusuzluk olması çok az rastlanan bir durumdur. Ancak çok hassas deriye sahip hastalarda bu hususa dikkat edilmelidir.

  Farklı renkteki bantlar arasında işlev olarak fark var mıdır ?
  Farklı renklerde batlar arasında hiçbir fiziki veya kimyasal fark bulunmamaktadır. Bütün bantların özelliği aynıdır. Renk seçimi kişisel tercihlere ilişkin bir seçimdir!

  Bant duş esnasında ya da yüzerken uygulanabilir mi ?
  Evet, duş esnasında ya da yüzerken bant uygulaması yapılabilir. Çünkü Ares bant su geçirmez ve hava alan yapısı sayesinde suya karşı dayanıklıdır.

  Bant ne kadar kalmalıdır ?
  Bant birkaç gün derinin üzerinde kalacaktır. Tavsiyemiz 5 günden fazla bandı derinin üzerinde tutmamanız yönündedir. Birkaç gün sonar akrilik yapıya sahip yapışkan daha güçlü olacağı için bandın çıkartılması güçleşebilecektir.

  Uygulamadan önce bant arkasındaki kağıdı nasıl çıkaracağım ?
  Bandın arkasındaki kağıdı yavaşça çıkartmak için bandı dikey olarak tutun ve işaret parmağınızı bandın üst ucuna koyun. Sonra, geriye doğru çekerek ya da işaret parmağınızı esneterek vücudnuzun önüne doğru itin. Böylece kağıt yapışkan kısmından ayrılacaktır. Akrilik yapışıtırıcı kısımla olacak herhangi bir dokunuş bandın yapışkan özelliğini kaybetmesine neden olacaktır. Mümkün olduğunca yapışkan kısma az temas etmeye çalışın.

  Genellikle hangi hallerde bant kullanılmaktadır ?
  Ares Bant’ın uygulama alanı olarak yüzün üzerinde sağlık sorununu iyileştirici olarak tavsiye edilmektedir. Bu sorunlar arasında diz sakatlanmaları, omuz sakatlanmaları, sırt sakatlanmaları, omuz güçsüzlüğü ve benzeri sorunlar yer almaktadır.

  Spor yapmadan önce bandı takmalı mıyım ?
  Eğer önceden bildiğiniz bir sorununuz varsa ya da biraz daha destek ve güç istiyorsanız çalışma yapmadan once önleyici ve destekleyici amaçla bandı uygulayabilirsiniz.

  Uygulamadan önce bandın köşelerini yuvarlamalımıyım ?
  Bandın köşelerini uygulamadan önce yuvarlamak gerekli değildir. Yuvarlama işlemi bandın daha uzun uygulanabilmesini sağlamaktadır. Diğer türlü bandın köşeleri daha hızlı şekilde aşınabilir. Özellikle uygulamanın üstünde kıyafet var ise, hareket ile beraber kıyafetiniz bantın kenarlarını kaldırabilir. Bandın kenarlarının yuvarlanması bu durumu ortadan kaldırmaktadır.
   

Sayfayı Paylaş