Kilolu İnsanlar İçin Street Workout Daha Mı Zor ?

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Rambo45 tarafından 3 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Rambo45

Rambo45 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Selam arkadaşlar. Vg ile uğraşan birisi olarak hep bu soruyu merak etmişimdir. 1.78 boyunda ve 74 kiloyum. Vücut ağırlığı egzersizler yaptığım zaman bazen çok zorlanıyor ve nefes nefese kalıyorum. Benim bir arkadaşım var ve kas kütlem ondan daha fazla. Üstelik arkadaşım da benden çok daha zayıf. Ama vücut ağırlığı ile yapılan egzersizlerde sayısı beni geçiyor. Bundan yola çıkarak, kas hacimleri büyük ve kilolu insanların diğerlerine göre street workout yapması daha mı zordur ? Cevaplarınız için teşekkürler.

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kendi vücudunu kaldırdığın için evet

3. PhdJackYen

PhdJackYen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    MultiFaktöriyel durumlar olabilir, hem sen ağırsın, hem arkadaşının güç/performans eğirisi senden daha iyi olabilir, o gün ki beslenmeniz, yağ yakıcı kullanımınız, Vücut tipiniz, hatta psikolojik durumunuz bile ufak etkilerle büyük sonuçlar ortaya koyabilir. Standart çalışma şeklini iyice kavradıysanız programınızı vücudunuzu dinleyerek, hocanız ve bilim ışığında tekrar düzenleyin diğerleri ile rekabet edemezsiniz 1.80 boyundaki adam 1.60 boyundaki adamdan daha çok kas yapsa bile daha az kaslı gözükmesi son derece normal. Sporu ego tatmin etmek içinde yapmayın çünkü ego bir yerden sonra tatmine ulaşınca spor yapma nedeniniz yok olur, daha uzun, sağlıklı yaşamak, iyi görünmek, günlük hayatınızı ve cinsel hayatınızı verimli devam ettirmek için yapın.

Bilgisiz bunu beğendi.
  4. Rambo45

Rambo45 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum sen sanırım beni çok yanlış anlamışsın. Benim burda ego kastığım falan yok. Sadece street workout performansına boy, kilo ve kas haciminin etkisini merak ettim. Ve bu soruyu arkadaşıma verdiğim örnekle de nitelendirdim. Eğer ego kasmak isteseydim, "benden cok daha sıska bir arkadaşım var ve ben ondan kat kat kasliyim ama çocuk benden fazla sayı çıkarıyor". Tarzından bişi yazardım. Diger konuya gelecek olursak, ben o sayıyı çıkardığim sıradaki motivasyonumun yerinde oldugundan emindim. Buna rağmen nasil boyle bir sayı farkı olduğunu merak ediyorum.

PhdJackYen bunu beğendi.
  5. PhdJackYen

PhdJackYen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    her ne kadar bu soru sizin bireysel sorunuz olsada, forumdaki diğer üyelerinde okuyacağını düşünerek son cümleyi ekledim, sizin yazdığınız durumda tabi ki böyle bir durum söz konusu değil.

6. omar115

omar115 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    ağırsağlamda görmüştüm. 90kg powerlifter, direnç antrenmanı yapıyordu(planche). Yani vücudunu eğitmene bakar bu iş. Kaslısın diye hemen o hareketleri yapamazsın. Denge ister ve önemlisi dayanıklılık ister. Kas kütlen ne kadar artarsa dayanıklılığın azalır. Tabi sporlar arası fark var ama bana göre ideal vücut Bruce Lee vücudur ;)

7. Rambo45

Rambo45 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Sırf bu durum yüzünden calisthenics'i tamamen bırakmayı bile düşünüyorum zaman zaman. Yağ oranım düşük değil ve hafif kilolu bir insanım. Ama şuan ki kas kütlemi beğeniyorum ve definasyona girmek istemiyorum. Makineyle yada serbest ağırlık ile çalıştığım zaman hem kas kütlem daha çabuk gelişiyor hemde daha az çaba sarfediyorum gibime geliyor. Ne yapmalıyım sizce ?

Sayfayı Paylaş