Kilo vermem uzun süredir durdu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve pickleRick tarafından 10 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. pickleRick

pickleRick Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, detayları vermek için biraz uzun yazcam. Okuyup vaktini ayıran yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
    Metabolizmamın mevcut durumunu anlamaya çalışıyorum;

8 ay önce 103 kiloydum bir süre iştahtan kesildim (1 ay kadar) ve günde bir öğün 300-800 kalori ile beslendim. Hazır bu kadar az yiyorken spora başlayayım dedim ve 7 ay önce 99 kilo olarak spora başladım. ilk 2 ay 800-1200 kalori arası protein kilomun 1.5-2 katı olacak şekilde düşük karbonhidrat ve yağ ile beslendim. Spor olarak haftada 6 gün 3 gün spor 1 gün dinlenme şeklinde 30 dk kardiyo + hafif seviyede ağırlık programı (kendimi hazır hissedene kadar kaslarım açılsın diye) + haftada 2-3 sert karın idmanları yaptım çok hızlı kilo verdim. Haftada 1 kilo ortalama ile 2 ay sonra 89 kilo oldum ( su tutma vs ile 89-92 arası gidip geldi tartıda görülen). ve kilo vermem durdu

2 ay sonunda kalorilerimi 1200-1500 'e artırdığım ağırlık idmanlarına başladım. haftada 5 gün split çalışma , bir büyük bölge bir küçük bölge + ağırlık öncesi 15-20 dk cardio + haftada 2-3 spor sonrası karın programı olacak şekilde 5 gün gitmeye devam ettim ama kilo vermem bu süreçte durdu. bir süre daha kilo verdim ve 87.5'a düştüm ve yine uzun süre burada tıkandım. tekrar kalori artırdım ve 1500-1800 civarı kalori aldım

bir süre sonra gördüğüm en düşük kilo 84.5 kg oldu ve yaklaşık 3 aydır hiç kilo vermiyorum. kalorilerimi tekrar artırdım 2000-2300 olarak aldım bir değişiklik olmadı. Sürekli ağırlıkları artırdım kardiyoyu biraz kestim kış olduğu için. Son ölçümde 1 kilo kas almışım tartıda minimum 85.5 görebiliyorum vücut su tutuyor yemek yiyorum vs 88e kadar fırlayabiliyor.

Hatam nerede anlayamadım. Gerçekten hakkını vererek spor yapıyorum 2 saat en az salondayım. Çok şiddetli spor yapıyorsun ve düşük kalori alıyorsun vücut tepki veriyordur yavaşlamıştır en az 2500 almalısın dediler metabolizmanın düzelmesi için hatta 2 ay 3500 e yakın al bi kendini toparlasın hormonların vs dendi sonra kalori açığı yarat.

Ağzıma attığım herşeyi hassas tartı ile tartıp yiyorum , makrolarımı çok düzenli takip ediyorum , kaçamak yapmıyorum o kadar dikkat etmeme rağmen sorun ne anlamadım. Pes etmek istemiyorum bu noktada ama uzun süredir boşa saatlerimi harcıyorum gibi geliyor.

Benzeri bişeyi yaşayan var mı ? Nasıl çözdünüz bu durumu ? bu kadar uzun sürmesi çok doğru değil gibi

Sayfayı Paylaş