Kilo vermek yag yakmak ve stres atmak icin boks mu kick boks mu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Zerose tarafından 3 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Zerose

Zerose Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Oncelikle 18 yasindayim ve basen kalca bolgemdeki yaglardan kurtulmak istiyorum cok zor. Ayni zamanda da sinir stres yapinca da hemen napicagimi sasirip agliyorum istemsiz. Baslikla ne alakasi var derseniz bana bu sebeplerden kick boksu onerdiler ama kick boks kas yapar boks ise sikilastirir dediler. Yardimci olursaniz sevnirim. Amacim kesinlikle artik bu yaglardan kurtulmak ve boksta da ilerlemek(erkek gibi bi vucuda sahip olmadan) ki mankenlerin bile boks yaptigini duydum?

2. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Bendede alt bölge çok yağlı ve kalın üst bölgem yine iyi geniş bende kickboksa başladım şunu diyebilirim ki üst vücudum şekillendi kemiklerim bile görünüyor burda bu konuları bende açtım ayrıca kickboksta bacaklarıda kullanıyorsun yani eritme açısından daha iyi olur ayrıca kickboks kas yapmaz ikiside sıkılaştırır vücudunu kas için ağırlık çalışısran oluır ama biz güç için yapıyoruz bize lazım olan görüntü değil işlev öyle söyleyim sana zaten ilk antremandan anlıcaksın vücuduna neler yaptığını sürekli yoğun tenpo

Zerose bunu beğendi.
  3. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bokstada kullanıon bacakları kickboks kadar olmasada

4. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Genel olarak dedim yani sonuçta ama kullanış açısından demedim yoksa boksörlerin bizden sağlam bacakları var aksini söyleyemem çünkü görüyorum. Ama kickboksta bacaklara tekmeler eritiyor arkadaş için dedim

5. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    boksörlerin neden daha sağlam bacakları var ben kickboks salonunda boks eğitimi alıyorum cidden muhtemelen en güçlü bacak kasları benden neden böyle oluyor merak ettim

6. Tr-X

Tr-X Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam siklet olarak benzer kategorilerde misiniz acaba ? Dopingli-Dopingsiz farkı, Kişinin kaç senedir o sporu icra ettiği, daha önceden bir spor geçmişinin olup olmadığı gibi faktörler sonucu değiştirecektir.

7. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    65 kiloyum boyum 165 daha önce birkaç sporla uğraştım ama 3 ay gittiğim olmadı hep bıraktım şimdi tekrar başladım 3 hafta oldu leg press 110 kg 10 rep 3 set yapıyorum yani tek seferde 150 kaldırırım muhtemelen sanırım boyum kısa olduğu için ağırlığın çoğu kas bende uzun olsam 65 kiloda bu kalıpta olmazdım belki o yüzden güçlüyümdür

8. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Bak 5 ,5 aydır kboks yapıyorum tamam iyi eyvallah ama dün boks antremanı yaptım. Ve antremanda bacağıma kramp gibi bişey girdi düşün o derece çalıştık ve daha koşu ve kültür fizik felan yapmıştım 1-2 model yapmıştık ve bacaklar daha geride aynı zamanda sol bacak hep öne gidip geliyor yumruklarda öyle yani diyorum ki boks öldürmez süründürür onu diyorum kollarım omuzlarım bacaklarım bu kadar çalışmamıştı haftada bir gün gel dedi hoca gidicem zamanla oturur diye düşünüyorum hem kickboksumada katkısı olur diye düşünüyorum sizce ?
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2018 ---
    Üstte belirttiğim gibi bacaklarım hiç bu kadar çalışmamıştı belki de ilk boks antremanı olduğundan kaynaklı kickboksta ayaklar yakın ve bacak ve yumruk olduğu için tek yük kollara binmiyor. Her zaman boksörlere saygım sonsuz çünkü antremanları çok zor. Ve bacaklarının öyle olması sadece boks yaptığından kaynaklı değildir ben yoksa çok sağlam bacağı olan kickboksçularda gördüm hatta çoğu boksörden daha sağlamdı yani. Birazda kişiyle alakalı bir durum geçmişle de alakalı. Sürekli bacaklar kullanıyoruz boksta sürekli adım ileri geri eskiv vs.

PapillonV bunu beğendi.
  9. Meraklı sporcu

Meraklı sporcu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Güçlü yumruk güçlü bacak kasından aslı.Ne kadar güçlü bacak kasın olursa o kadar güçlü yumrukların olur.Yumrukların gücü yerden gelir ona göre güçlü bacak kası boksörler için çok önemli.Ama kickboksta ayaklar tekme olarak kullanılıyor onun için boksörlerin bacakları daha iyi.Ben yaklaşık 2-3 haftadır boks yapıyom.Kendi bacaklarımdan korkuyorum.Bizim salonda 1 yıl kickboks yapan birisi var benim bacaklarım nerdeyse onun bacak kaslarıyla aynı.4-5 ay sonra onu çok rahat geçerim.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Temmuz 2018 ---
    Basen kalça diyorsun.Kickboks yap super olur.Belden alt kısmın baya bi güçlü olur.Hemde kickboks en iyi kalori yakan dövüş sporu.Baya bi zayıflar,yağlardan kurtulursun

10. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Bende de bacak ve kalça kalın kickboks yapıyorum 5,5 aydır son 2 aydır sıkı diyetteyim ve tam 10 kilo verdim diyorsun dur belki 10 az değilmi ama hep yağdan gitti emin ol suyumu tam içiyorum diyetimi tam yapıyorum şimdi ant sonrası biraz ağırlık yapıcam kas kaybıda oldu azıcık toparlamak için. Şimdi dün boks antremanına katıldım. 3 gün kboks 1 gün boks yapıyorum ve boksta bacaklarıma kramplar giriyordu nerdeyse adım atınca o derece bacaklarım yoruldu. Diyete başladıktan sonra bacaklarım ve kalçam inceldi ve bacaklarım sıkılaştı yani sıkınca yağ değil kaslar lifler görünüyor o derece yani üst vücuduma gelirsek üst vücudum eridi yağ yok göğsüm düz omuzlar düz heryeri düz.

11. Tr-X

Tr-X Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    1-)Kalori nedir, sayımı nasıl yapılır ? ARAŞTIRIN
    2-)Dopingsiz olarak ERKEK gibi bir vücuda sahip olmanız İMKANSIZ(Kaslı bir erkekten bahsediyorum) sebebi Hormonlarınız yani ağırlıkta çalışsanız erkekler kadar kas kütlenizin olması imkansız.
    3-)Biri sıkılaştırır biri kas yapar diye bir şey yok hem dediğim gibi öyle aman aman kas yapmanız imkansız.

12. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    İkiside sıkılaştırır o kesin ama kas istiyosan ant sonrası veya ayrı gün ağırlık çalışabilirsin ama çalışmazsanda bi miktar şekil ve kas oluşur yani sıkılaşma yı kastediyorum.

Sayfayı Paylaş