Kilo Verme.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve xAtakan tarafından 18 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xAtakan

xAtakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar Arkadaşlar,

Ben spor'a başlayalı 1 ay oldu. 118 kilo olarak başladım. 1 ayda 3-4 kiloya yakın bir kaybım oldu. Sadece beslenme olarak ekmek ve tatlıyı asla ağzıma sokmuyorum... Bunun dışında neler yemem gerekiyor kilo vermem icin tecrübeli kişiler yardımcı olur ise memnun olurum. Teşekkür ederim.

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    meyve sadece 1 porsiyon yenmeli; meyve suyu kola gazoz ice tea meyveli kefir meyveli yoğurt vs. kesilmeli. Laktoz intoleransı varsa süt de kesilmeli. Çay kahve içebilirsin. Sade soda içebilirsin. Yemek olarak bol bol tavuk yiyebilirsin. Ve sebzeler. Tatlı kurabiye açma poğaça börek pasta kek bisküvi bunlar yenmeyecek. Çikolata yenecekse bitter olucak. O da gün içinde az bir miktar yenecek. Protein tozunu da önermem. Bana kilo aldırıyordu hep. Su yemeklerden yarım saat sonra içilecek. yemekle beraber su içilmeyecek. Öğünler arası 3,5- 4 saat olucak. Akşam 8 den sonra bişey yenmeyecek. Kahvaltılıklardan pek kısma. Bir tane tam buğday ekmeği de yiyebilirsin. Bir dilim. Karbonhidratlardan da çok kısarsan bu sefer çok güçsüz kalırsın. Enerjin kalmaz. Yumurtanı eksik etme. Salam sosis yeme. Sucuk arada bir. Fındık badem her gün bir avuç yiyebilirsin. Beyaz leblebi ama kaplamalı değil yiyebilirsin. Fıstık tavsiye etmem. Çok yağlı. Kuru meyvelerde yasak. Fast food yasak. Lahmacun yiyebilirsin ama pide olmaz. Hiç yağ almadan da kilo verilmez.3 4 günde bir 1 tatlı kaşığı tahin yiyebilirsin. Ya da bitter çikolatadan da geliyor yağ. İkisinden biri. Süt ve peynir de de yağ var. Peyniri de çok abartmadan yenmeli. 70 gr filan iyi. Tadında. Ne çok az ne çok fazla. Tamamen kaldırmak gereksiz. Et e gelicek olursak. Köfte filan. Bunlarında fazlası kilo aldırıyor. Tadında yenmeli. Protein bişey olmaz kilo almam diye düşünülmemeli. Misal tabakta 4 adet izmir köfte 4 abant köfte iyidir. Makarna pilav olmaz. Ama esmer makarna esmer pirinç yemeni tavsiye ederim. Hatta yemelisin. İhtiyacın olan karbonhidratı bunlardan alabilirsin. Yulaf ta yiyebilirsin yiyebilirsen eğer. O da karbonhidrat. Şimdi zayıflarken alman gereken karbonhidrat 150 200 gram arasıdır en fazla. Büyümek isteyenler 700 grma kadar çıkıyorlar. Diğer Tahıllar hakkında bilgim yok. Ama sanırım kararında yenebilir. Mercimek nohutta filan bayağı protein var çünkü. Yense iyi olur. Diyeceklerim sanırım bu kadar.

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yağı göremedim. baya dikkatli okudum ama yağı göremedim.

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Böyle demişim.

5. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    günlük yağ ihtiyacını zeytinyağından, fıstıktan veya hindistan cevizi yağından karşılayabilir. yağı kesmek nedir? yağ olmazsa gıdalardan aldığı vitaminler zaten hiç bir işe yaramaz.

6. xAtakan

xAtakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Spor'a başlığım günden itibaren ekmek ve tatlıyı kestim. Tatli kesinlikle yemiyorum ekmek bazen cavdar , tam tahıllı yiyorum... Yumurta konusuna gelince doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama sadece beyazını yiyorum... Peynir,salatalık,zeytin,ceviz felan yiyorum karnımın doyduğunu hissedene kadar.... Ana yemek konusunda ekmek asla yemiyorum ( ramazanda sadece 1 dilim sahur da oda bazen) o gün yemekte ne var ise iyi çiğneyerek yemeye çalışıyorum... bugun mesela sebzeli güzel bir çorba ictim. Ana yemek olarak fırında tepside sivas köftesi , patates ,2 kaşık bulgur pilavı ve yoğurt yedim. Fazla bilgim olmadığı için ekmeksiz olarak hemen hemen herşeyi yiyorum fazla olmamak şartıyla... düzenli sporumu yapıyorum... 1 ay zamanda olsa gözle görülebilir incelme oldu... umarım sonu güzel olur :) en korktuğum şey vücut'un sarkması :)

7. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Yumurtanin sarisini ayirmana gerek yok. Ekmegin her turlusu aynidir ki zaten basit karbonhidratin salt sekilde tuketmedikten sonra GI’nin pekte bir onemi yok. Vucudun sarkmamasi icin hizli kilo vermemen lazim ve bunu agirlik antrenmaniyla desteklemelisin.

8. xAtakan

xAtakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Zaten hocanın verdiği programa göre hareket ediyorum mekikler twist ve çıkarken 10 dakika tempolu yürüyüş. Geriye kalan 7-8 Hareket hep ağırlık hareketleri... yumurta sarısı kilo aldırmıyor mu ? Ben yağlanma yapıyor diye biliyorum. Bende bide karaciğer de yağlanma var sanırım aşırı derece terleme yapıyor...

Sayfayı Paylaş