Kilo Verme ve Vücut Geliştirme

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve yusuf3866 tarafından 8 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yusuf3866

yusuf3866 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar bu siteye daha bugün katıldım ve bu sitede benim ilgi alanımla ilgili birçok kişinin yardımcı olabileceğini düşünerek sizlerden yardım istemek için buradayım. Benim yaşım 22 boyum 176 boy 90 kg. Öncelikle ben vücut geliştirmek istiyorum. Bunun içinde kilo vermem gerektiğini biliyorum. İnternette çoğu sayfalara baktım araştırdım ama ne yazıkki herkes farklı bir şeyler konuşuyor ve çok fazla bilgi kirliliği var. Ben sizlerden bu konuda yardım istiyorum. Ben sporumu evde yapmaya çalışıyorum. Elimde 3-5-8 kg lık dambıllar var ve bunlarla iki gün önce başladığım birtakım hareketleri yapmaya çalışıyorum.Bilmiyorum faydası olurmu. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımlarınızı bekliyorum.

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    şunu diyebilirim ki vücut geliştime yapacaksan illa kilo vericen diye bişey yok. Senin kilonda olmak için bir çok insan gainer bile kullanıyor. 90 kilo ile çok güzel bir vücut inşa edilir. Sadece dambıl yetmeyebilir. Şınav barfiks filanda yaparsın. Youtube dan evde vücut ağırlığıyla yapılan program videolarına bak. Onları da programına eklersen faydalı olur.

3. yusuf3866

yusuf3866 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Güç aşkı abi peki beslenme konusunda rutin olandan farklı olarak bazı şeyler yapmam gerekir mi? Düzenli beslenme veya bazı yiyecekleri tüketmeme yağlı yiyecek vs bunun faydası olur mu?

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Beslenme üzerine birçok makaleler yazıldı. Amerikayı baştan keşfetmeye gerek yok bence. Vücut ağırlığının 2 katı karbonhidrat, vücut ağırlığının 1.6 katı protein, vücut ağırlığın kadarda yağ ama sağlıklı yağ okuduğum makalelerde öneriliyor. Yine de şunu bir oku:

https://www.vucutgelistirmeci.net/ne-kadar-karbonhidrat-ne-kadar-protein-alinmalidir/
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Şubat 2019 ---
    bir de şöyle bir makale var; işin içine hesaplamalar girmiş. Kendin de deneyebilirsin.

https://www.fitnessbilim.com/forum/konu/kalori-yag-protein-karbonhidrat-hesaplamasi.46/

Son düzenleme: 11 Şubat 2019
  5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    965
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidratı sabitlemek yerine önce kalori belirlenir, protein ve yağ belirlendikten sonra kalan kalori karbonhidrat ile tamamlanır.

Birde kaynak olarak bu tarz siteleri kullanma. Adamlar yazıları yazıyor ama belli bir dayanakları olmuyor genelde. İngilizce sorunun yoktu sanırım tnation.com u tavsiye ederim. Hem yazı sonlarında gerekli kaynaklar var, hemde yazar kitlesi genel olarak profesyonel antrenörler, akademisyenler. Gerek kendi, gerek yetiştirdiklerinin başarısı olan insanlar.

Konu ile ilgili de evdeki malzemeler ile uzunca bir süre idare edersin. Hatta barfiks ve dips için bar ayarlayabilirsen çok güzel sonuç çıkar. Tabi bunun yanına beslenme kısmı da önemli. Bir mutfak tartısı alıp fatsecret, myfitnesspal tarzı bir uygulama ile kalori ve makro takibi yapmakta fayda var.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş