Kilo Verme Hızı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Harnos tarafından 5 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Harnos

Harnos Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar dostlar. Sizlere sormak istediğim soru; 1 ay içerisinde maksimum kaç kilo verilebilir? Ben 27 yaşındayım, boy 1.83. Kilo şu an 105,5, yağ oranı (internetteki hesaplayıcıları göz önüne alırsak) %35. Yaklaşık 1 ay önce ağırlık çalışmaya ve ketojenik diyete başladım. Bu süreç içinde haftalık ortalama 4 kilo verdim.

İnternette biraz araştırma yaptığımda ideal kilo verme hızı olarak haftalık 1 kg veya vücut ağırlığının %1'i kadarı tavsiye ediliyor çokça. Lakin bu forumda ve internette gördüğüm örneklerde bir kaç aylık süreç içinde aylık ortalama 6-9 kilo veren arkadaşlar var. Bazılarının fotoğraflarına bakınca pek öyle büyük miktarda kas kaybı da görünmüyordu.

İkinci sorum bu arkadaşların hızına nasıl ulaşılacağı. 3 günlük ağırlık çalışmasının yanına 3-6 gün de kardio eklemeyi planlıyorum. Porsiyonlarım büyük onu da azaltmaya çalışacağım. Uykum kötü maalesef. Gece yarısından sonra yatıp öğlene kadar uyuyorum ve son zamanlarda arada 1-2 saati uyanık geçiriyorum. Su tüketimimde sorun yok, hatta fazla bile.

Bu süreç içinde göbeğim küçülmedi, kas kütlesi de eklemedim. Atladığım, ihmal ettiğim noktalar neler olabilir, kilo verme hızımı arttırmak için neler yapabilirim?

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    "ketojenik diyet, Uykum kötü maalesef, 3 günlük ağırlık çalışmasının yanına 3-6 gün de kardio, Porsiyonlarım büyük, Gece yarısından sonra yatıp öğlene kadar uyuyorum ve son zamanlarda arada 1-2 saati uyanık geçiriyorum."

hatalar bunlar işte. sen zaten kendin yazmışsın. ketojenik diyet kısa dönemlik periodlar için uygundur. bir insan birden bire ketojenik diyete girmemeli. onun yerine low carb-high protein yapabilirsin. alman gereken kaloriyi ve makroları hesaplayarak diyet yapabilirsin. forumda da bir sürü diyet var. full body antrenmanına gireceksin ve kardiyo haftada 1-1,5 saati geçmeyecek. porsiyon orta olacak karb protein yağ dengesi olacak. en faydalısı en geç 11 de uyumak ama öğlene kadar değil en geç 10 da kalkılacak. gün içerisinde aktif olunacak.

ama senin hayatından neresinden tutulsa elde kalıyor.

zRedDragon ve Harnos bunu beğendi.
  3. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Dostum ketojenik diyet çok uzun sürdürülemiyor zaten onun yerine kalori açığı oluşturman uzun vadede daha yararlı olacaktır . Ben uyku düzenin çok büyük bir fark yaratmadığı taraftarıyım sadece antrenman performansını etkiliyor.Başlangıç için haftada 2 gün 20-30 dakika kardiyo iyidir.

4. Harnos

Harnos Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. 1 hafta sonra ketojenikten düşük karbonhidratlı diyete geçeceğim.

5. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    sen 27 senede vücuduna aldığın yağları 27 günde vermek isteyenlerdensin , öyle bir dünya yok. Bu iş sabır işi amacın hızlı değil kalıcı kilo vermek olmalı, bu da ayda max 2-3 kilo ile olur. Hızlı kilo verme olayına girersen kasta kaybedersin....

Sayfayı Paylaş