Kilo Verme Hızı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Harnos tarafından 4 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Harnos

Harnos Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar dostlar. Sizlere sormak istediğim soru; 1 ay içerisinde maksimum kaç kilo verilebilir? Ben 27 yaşındayım, boy 1.83. Kilo şu an 105,5, yağ oranı (internetteki hesaplayıcıları göz önüne alırsak) %35. Yaklaşık 1 ay önce ağırlık çalışmaya ve ketojenik diyete başladım. Bu süreç içinde haftalık ortalama 4 kilo verdim.

İnternette biraz araştırma yaptığımda ideal kilo verme hızı olarak haftalık 1 kg veya vücut ağırlığının %1'i kadarı tavsiye ediliyor çokça. Lakin bu forumda ve internette gördüğüm örneklerde bir kaç aylık süreç içinde aylık ortalama 6-9 kilo veren arkadaşlar var. Bazılarının fotoğraflarına bakınca pek öyle büyük miktarda kas kaybı da görünmüyordu.

İkinci sorum bu arkadaşların hızına nasıl ulaşılacağı. 3 günlük ağırlık çalışmasının yanına 3-6 gün de kardio eklemeyi planlıyorum. Porsiyonlarım büyük onu da azaltmaya çalışacağım. Uykum kötü maalesef. Gece yarısından sonra yatıp öğlene kadar uyuyorum ve son zamanlarda arada 1-2 saati uyanık geçiriyorum. Su tüketimimde sorun yok, hatta fazla bile.

Bu süreç içinde göbeğim küçülmedi, kas kütlesi de eklemedim. Atladığım, ihmal ettiğim noktalar neler olabilir, kilo verme hızımı arttırmak için neler yapabilirim?

Sayfayı Paylaş