kilo verip kas kutlesi kazanma hakkinda

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sophie tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sophie

sophie Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaslar merhaba,
    Ben 20 yasinda 168 boyunda 62 kiloyum. 15 yasinda 85 kiloyu gordugumden beri ara ara yaptigim diyetlerle 62 kiloya dustum. Daha once insanity ve insanity asylum ile p90x i de bitirdim ama bu programlari yaparken beslenmeme cok fazla dikkat etmedigimden kaslansam da yaglarim erimedi. Su an oldugumdan kilolu gosteriyorum 65 civari ve 50 55 kilo arasina dusmek hedefindeyim. Bu amacla dukan diyeti yapiyorum ve p90x3 programini uyguluyorum. Basladigimda yani 10 eylulde 66 kiloydum. Ancak 3 haftadir hic kilo vermedim ve diyeti harfiyle uyguladigima da eminim. Gelecek haftadan itibaren haftada uc gun birer saat de yuzmeye basliayacagim ancak hic kilo vermemis olmam konusunda yardim istiyorum. kas kutlemi arttirip yag kutlemi azaltmak ve 10 kilo vermek istiyorum. Bunun icin ketojenik bir diyet mi uygulamaliyim yoksa onerebileceginiz baska bir sey var mi? Ayrica kilo almamak icin dukan da guclendirmeyi (30 gun) yaptiktan sonra mi yeni diyete baslamaliyim? Ya da dukana devam mi etmeliyim? Karar veremiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim.
    Tesekkurler :)

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Bunlarla hic zaman kaybetmemelisiniz aslinda.., yapman gereken tek sey var istekleriniz dogrultusunda, bazal metabolizma hizinizi hesaplatin diyetisyeninize daha sonra kilo ve yag oranini dusurmek icin gunluk kalori miktarinizin 500 kalori altinda kalacak sekilde bir beslenme programi izleyin, metabolizmada acik yaratmadiginiz sure yag yakamazsiniz

Lg Smart World

3. sophie

sophie Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim dediklerinizi uygulamayi dusunuyorum iyi gunler :)

4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Rica ederim iyi gunler...

Lg Smart World

5. sophie

sophie Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bu arada sormayi unuttum ama yag oranimi ve bazal metabolizma hizimi nereden ogrenebilirim acaba?

6. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    internette kaba hesaplamalar var googledan bakabilirsin. yağ yakımı ve kas yapımını aynı anda sağlayamazsın. yağ yakımı için kalori açığı gerekir, kas için de tam tersi kaloriyi yükseltmek gerekir. birini seç daha sonra diğerine geç. bana kalırsa önce yüksek protein içeren ve bazal metabolizmanın altına düşmeyeceğin, günlük kalori ihtiyacından daha az kalori al. kardioyla beraber bi diyet uygula yağ oranını azalt. sonra ağırlık çalışmasına geçersin

7. sophie

sophie Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Evet bir de diyetisyene gitmeyi dusunuyorum bide o yardimci olur umarim :) gercekten cok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyene gitmen en dogrusu, aslina bakarsan hepsi degil tabi ama diyetisyende tam bir cozum degil ancak vucut yag yuzdeni ve bazal met hizini ogrenmen acisindan bir test yaptirman iyi olur cikan degerleri bizlerle paylas yardimci oluruz...

Lg Smart World

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    nası yani? ben aylardır boşuna mı çalışıyorum ?
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Ekim 2014 ---
    şu an 85 kiloyum.amacım 120 kiloluk bir kas yığını olmak olmasa da, 82-83 ya da 85 kilo civarında fit bir vücut istiyorum. göbeksiz.... bu sebeple hem ağırlık kaldırıp hem kardiyo yapıyorum. kafamı karıştırdın bak

10. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    doğrusunu yapıyosun. kaslarını koruyup güçlendirerek yağ yakıyosun . yağ oranını düşürdükçe kasların da aynı zamanda toparlandığı için yağ da azalınca kendilerini göstermeye başlıcaklar kasların çıkmaya başlıcak yani. ama kas kütlesini artırmak için kaloriyi artırmak lazım. bu da yağ yakımını engeller

11. sophie

sophie Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Once yag yakmak sart anlasilan :D

12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bu konuda farklı söylentiler var ama, her fikre kulak vermek lazım. ben 85 kiloyum. 90 100 kilo olmak istemiyorum. ne yağ ne kas... en fazla bu kiloda kalmak istiyorum. hesaplamalarıma göre, ihtiyacım 2500 kalori ama ben bunun bir miktar altında alıyorum ki, yağ biriktirmek istemiyorum. aldığım kalorinin çok büyük kısmı ise proteinden geliyor. fikrini almak istediğim husus şu: ben, bu şartlarda, örneğin 10 kilo yağ yakıp, 2 kilo kas yapabilir miyim. yoksa, bolca protein ve ağırlık çalışmasına rağmen, 10 kilo yağ yakabilirim ama 1 gr kas inşa edemem mi demek istiyorsun?
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Ekim 2014 ---
    ya da şöyle diyeyim, ben diyelim ki 10 kilo yağ yaktığımda, altındaki kaslar falan çıkacak, kendini gösterecek. peki acaba ben o yağın altına kas yapabiliyor muyum? ya içierde kas yoksa, ve yapılmıyorsa?
    şimdi desem ki önce yağ yakayım, sonra kas yapayım. peki bu süreçte içerde ya kas varsa ve olan da elimden giderse? kafam resmen çorba. programımdan taviz vermeden devam edeceğim ama, tam olarak ne yaptığımı ya da ne yapmaya çalışıyor olduğumu merak ediyorum :)

Son düzenleme: 16 Ekim 2014
  13. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    yağ yakımı döneminde ağırlık çalışmana devam eder, proteinini de ihmal etmezsen kas kaybı yaşamazsın. aynı şeyi ben yaptım tüm yaz boyunca.kaloriyi yüksek tutmadan ağırlık çalıştım. kardio yaparken ağırlık çalışırsan kaslarını korumuş olursun. çalışmazsan hem yağ hem de az miktarda kas yakarsın ama bunu istemediğimiz için kardioyla beraber ağırlık çalışıyoruz. kas kaybı demek metabolizma hızının da düşmesi demek çnkü.. ha yok ben önce kaslarımı büyüteyim, sonra yağ yakarım dersen kilo almaya bakcaksın, kaloriyi yükseltceksin ki kasların büyümek için ihtiyaç duydukları enerjiyi senin yediklerinden sağlasın. bana kalırsa sen ağırlık antrenmanları sonrasında kardionu yap, proteinini de al, yağ yak. yağ oranını optimum düzeye getirdiğinde de kas yapımına başla. antrenman yaptıkça kasların vücudun kendini toparlar zaten şu anda bile kardioyla beraber yaptığın antrenman vücudunu ve kaslarını sıkılaştırır, fit görünmeni sağlar

Sayfayı Paylaş