Kilo Verip Kas Kütlesi Arttırmak mı ? Yağ Yakmak mı ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve MuhammedSC tarafından 2 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaklaşık 11 aydır 2-3 ara vermiş şekilde spor yapıyorum. 107 KG den bugün itibariyle 88.5 KG'ye düştüm. Ama hala belim, oturduğumda göbeğim memnun edecek şekilde değil. Tişörtte güzel dururken, üstsüz (mayolu) çok çirkin duruyor vücudum. Bu genetiklemi alakalı yoksa daha çok yağmı vermeliyim ? Ablam diyetisyenlik okuduğundan diyet listesi hazırlattım. Fakat oraya tam uyamıyorum. Akşam öğünü için acıkmıyorum mesela.
    Şöyle düşündüm ; 78-79 KG'ye kadar hızlı şekilde düşüp, daha sonra bol proteinli bir diyetle 82-84 KG'ya çıkmak.
    Yoksa tamamen uyabileceğim bir diyet listesiyle ideal kiloyamı düşmeliyim ?
    Spor Programım, ölçülerim ve Hazirandan kalma segmental ölçüm ekte.
    Bu arada spor öncesi Weider pure creatine
    Spor sonrası Weider Premium Whey (30g) kullanıyorum.

Ekli Dosyalar:

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    2018 nisandan itibaren beslenmeniz nasıldı? Önceki süreçte kas kaybınız varken ve hep azalmışken tekrar kötüye gidiş olmuş. O süreçte beslenmenizde ciddi problem olmuş gibi duruyor. Çünkü kastan fazla yağ kaybı var. Sorunuza gelecek olursak, hızlı ağırlık kaybında tamamen kas kaybetmeniz bu sonuçlara bakılırsa olası. Ayrıca 78 kgdan tekrardan 82-84 kg a bol proteinli bir diyet ile kas kazanarak gelmek sanıldığı kadar kolay değil. Protein sadece puzzle'ın önemli parçalarından biri. Ancak resmin oluşması için yeterli değil.
    Ablanız diyetisyen mi, yoksa hala okuyor mu bunu da öğrenmek isterim :)

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    182cm boy ve 91,5kg (ölçümlerdeki rakamı baz aldım) ebatlar için %18,5 yağ oranı 11 ayda kas kütlesi açısından gayet güzel bir rakam..foto olsa fena olmazdı açıkçası dediğim gibi rakamlar bence kaslı bir vücudu işaret ediyor..11 ayda kazanım çok oldu diye düşünmeden edemiyorum..

size önerim ki %18,5 aslında kışa girerken bence iyi bir yağ oranı fakat madem kilo verebildiğinizden bahsetmişsiniz bu durumda kışın %12-13 ile kaslanmaya çalışmak ve yaza %8-9 ile girmek için makas aralığını daraltmak daha mantıklı..yoksa karın kaslarının ortaya çıkması için yazın tekrar %10dan kurtulmanız gerekecek..

edit : bir ilave yapayım 89dan 79a hızlı düşmek çok kas kaybettirecektir..bu düşüş ya daha yavaş olmalı ya da daha az kilo vermeyi hedeflemelisiniz..sağlıklı kilo verme için ayda 4kg denir ama bunda bile kas kaybı vardır..

4. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Oruçtan dolayı o :) yazın da tatil vs. ne durumdayım şu an bilmiyorum. Son sınıf okuyor.
    Peki setler şu anki gibi uzun mu yoksa kısa mı olmalı ?

Edit: Fotoğraflarım ekte. Mavi mayolu olan geçen yazdan kalma 1.82 boy 105-107 kg
    lacivert mayolu fotoğraf Temmuz'dan kalma. 1.83 boy kilo 90-93

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 2 Eylül 2018
  5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Anladım. Bundan sonraki süreçte -500 kalori azaltıp ayda 2 kg kaybederek kas kütlenizi artırmaya çalışmanız en uygunu olur.

6. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki görüntüm verilere bakılarak nasıl duruyor ? Ekteki en günceli.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş