Kilo veremiyorum lütfen yardım :( ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mucobey tarafından 17 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mucobey

mucobey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar boy 1.80 kilo 104 resimlerden de göreceğiniz gibi bildiğin obez im.
    2 aydır ağırlık antrenmanları ve hiit cardio yapıyorum,günlük ortalama 1850-1900 kcal alıyorum ve 150 gram protein içeriyor.
    Ek olarak son 2 haftada l carnitine,hardline burner ve cla ya başladım.Max dozajlarda kullanıyorum en ufak bir etki veya yan etki yok.
    Ama 2 ayda verdiğim kilo 1 kg bile değil belimde bir incelme yok,kan değerlerimin tamamı şeker tiroid karaciğer değerleri hepsi normal hatta insülin direncim bile normal çıktı.
    Sizce nerde yanlış yapıyor olabilirim?
    Ve resme göre kaç kilo versem "obez" niteliğinden çıkabilirim?

Ekli Dosyalar:

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Kaloriyi doğru hesapladığından emin misin? Hormonlarında bir bozukluk yoksa, kilo vermen kaçınılmaz.

3. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Hocam bahsettiğiniz gibiyse 2 ayda en azından 4-5 kg vermeniz gerekirdi. Uyku düzeni ve su tüketiminiz nasıl ? Ne sıklıkla şeker tüketiyorsunuz ? Akşam yemeği saat kaçta yiyorsunuz genellikle ? Bunlar basit gibi gözükse de etkili detaylar. Misal ben gece şeker tükettiğim zaman çok kısa sürede yağlanırım. Son olarak bence 85-90 kilo civarında kilolu kategorisinden çıkarsınız.

4. Lanista

Lanista Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kalorinizi doğru hesapladıysanız ve şeker vb tüketmiyorsanız ve hala sonuç alamıyorsanız kalorinizi daha da düşürün büyük ihtimalle metabolizmanız yavaş

5. mucobey

mucobey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    uyku düzenim çok değişik,günün herhangi bir 7-8 saatinde uyuyorum hep ama bu bazen sabah 10 la akşam 5 arası oluyor.Bazen öğleden sonra uyuyup geceye kadar oluyor,7-8 saat standart ama saatleri çok çok farklı.Su tüketimine gelirsek zurnanın zırt dediği yere geldik günde ortalama 2.5 L şekersiz kalorisiz kola tüketiyorum.Sadece 1 servis protein tozu ile 300-400 ml su tüketiyorum günlük.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mayıs 2020 ---
    şeker tüketmiyorum ama su yerine şekersiz cola tüketiyorum o etkiler mi
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mayıs 2020 ---
    Kalori sabit ama bazen bu kalorinin 500-600 kadarını cipsten kızartmadan alıp diğer öğün karbonhidrat kesip saf protein yiyerek tamamlıyorum

Son düzenleme: 18 Mayıs 2020
  6. Lanista

Lanista Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Diyet kola diyetine değil ama sağlığına zarar hani iç de gunluk 2.5 lt cok fazla .
    Bir de suyu çok az iciyorsun günlük 500 ml aşırı az bir miktar ,en az 4 lt su öneririm günlük.
    Onun dışında kilo verememenin sebebi sık yapılan cheat mealler ya da günlük aldigin yağ ve karb in fazla olmasi olabilir

7. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Cipsle kolayla ancak bu kadar olur dostum üzgünüm. Hiçbirimiz kusursuz beslenmiyoruz ama bazı şeyleri düzeltmen gerektiği aşikar. Sebze tüketmelisin, bakliyat tğketmelisin, kompleks kh ve sağlıklı yağ tüketmelisin. Cips, kola ile bu işler olmaz.

Chuck94 bunu beğendi.
  8. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bence kolayı olabildiğince azaltıp başlangıçta en azından 3 lt su içmeye çalışın. Ayrıca uyku düzeninizi oturtmazsaniz kilo vermeniz çok zorlaşır en geç 12-1de yatıp uykunuzu gece almanız lazım. Geçen ay 2 hafta boyunca düzgün uyumadım beslenmem normal olsa da 2 kg aldım. Her gün sabahlıyordum ve zararını çok gördüm. Artık en geç 12de yatıyorum. Size de öneririm.

Sayfayı Paylaş