Kilo veremeyip aksine almak ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Body.26 tarafından 16 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 5-6 aydır spor yapmıyordum ve vücudum kilo almaya müsait olduğundan kilo aldım. Yeniden spora başladım. Ondan önce düzenli olarak 1 sene kadar vücut geliştirme yaptım. O zamanlar Vücut geliştirmeye başlamamın nedeni kilo verip kas yapmaktı. O 1 senede baya kilo vermiştim üstelik yememe çok fazla dikkat etmememe rağmen. Yani arada abur cubur yiyordum, içki içiyordum, bunun yarısında yurtta kaldığımdan düzensiz besleniyordum, antremandan sonra protein tozu kullanmıyordum. Her neyse 1 haftadır spor yapıyorum bu sefer kalkınca yarım ölçek protein tozunu içiyorum kasların erimemesi için ve ondan sonra 30-40 dakika kondisyon bisikleti sürüyorum. Kilomun yaklaşık 1.8 katı oranında proteinimi alıyorum antremandan sonra protein tozunu alıyorum. Yağ yakmam için almam gereken kalorinin aşağısına düşmüyorum bu konuya çok dikkat ettim. Lakin bir tartıldım bugün 1 kilo almışım. Tamam daha dur hele bismillah diyebilirsiniz lakin 1 kilo almakta nedir ? Tartı bozuk desem her zaman sabit gösteriyordu. Bildiğim kadarıyla o 1 kiloyu kastan alma imkanı da olamaz. O kadar yememe dikkat etmeme rağmen bu kilo nereden geldi ? Düşünüyorum bir kere dayanamayıp maraş dondurması yemiştim kalorisi 400 onu da telafi etmiştim. Lakin önceden yurtta kalıyordum düzensiz beslenme, arada abur cubur yeme vardı ona rağmen ideal kiloma ulaşmıştım. Bir hastalık falan mı var ? Tecrübeli arkadaşlar, abiler cevaplarsa sevinirim.

2. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Ödem vardır hocam sıkıntı yapmayın, insanın ağırlığı sabahtan akşama kadar bile 1-2kg oynayabiliyor. Bol bol su tüketin, süt ürünlerine ve sodyuma (sofra tuzu, baharatlar, salça vb.) biraz ara verin düzelecektir :) Önemli olan tartıda kaç kg geldiğiniz değil, aynaya bakınca kendinizi daha kötü hissetmiyorsanız problem yoktur. Gene de içinize sinmezse metrik vücut ölçülerinizi kilonuzla beraber alın: Karın çevresi, kalça çevresi, göğüs çevresi gibi. En azından vücut kompozisyonunuzun değişimi hakkında bilgi sahibi olursunuz.

harun_86 ve Body.26 bunu beğendi.
  3. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Süt ürünlerini azaltsam olur mu hocam ? :) Bende senin gibi düşünüyorum da insan kendini tatmin etmek istiyor tartının üzerinde. En iyisi dediğin gibi bir terzi metresi öyle ölçeyim bu tartıya güven olmuyor :)

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    o kadar takma dostum bende ilk ay 6 kilo verdim mesela. sonra 2 gün tatile gidip bi geldim 2.5 kilo artmış. 80 le gittim 82 kusur döndüm . sonra sinirle bir kardiyo yaptım 1.5 saat yemin ediyorum antreman bittiğinde 2 kilo ter atmışım üstüm başım sırılsıklam denize düşmüş gibiydim :D boş miğde dolu miğde farklı olabilir,sonra içtiğin su ağır çıkarmış olabilir,tuvalet ihtiyacında sıkıntı olmuş olabilir bağırsaklarında süt ürünlerinde bu tür sıkıntılar çok olabilir o yüzden bende bi sorun yaşadım aşırıya kaçmamaya çalış.

5. berkalp_tr

berkalp_tr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Ankara
    Evet tartıya çok güvenmemek gerek :)

Sinirimize hakim olmak lazım hocam, 90 dakika kardiyo yapmak BB sporunda pek akıl kârı değil :)

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yaklaşık 3 ay önceydi sanırım yaptık öyle :D

7. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    banada oluyor çok iyi spor yaptım iyide beslendim diyom 1 hafta sonra tartıyo bakıyom kilo almısım siniredn çıldırıyorum

Sayfayı Paylaş