Kilo Takıntım Yüzünden Yakında Hasta Olacağım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Sami Yıldız tarafından 6 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sami Yıldız

Sami Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba abilerim
    Ben 18 yaşındayım kendimi bildim bileli kiloluydum. 2018 temmuz ayında spor salonuna yazıldım günlük 2 3 saat kardio spor yaptim. Dinlenme filan hepsi içinde o saatin. Spora yazıldığımda 120 kiloydum boyum 1.83 dü olaylar şimdi başlıyor geçen hafta 79 kiloydum her gün tartiliyorum her sabah biraz protein aliyim kas yapiyim dedim 1 haftada 82 olmuşum kilom hep oynuyor 1 haftadır 81 82 yım abur cubur cipsi ağzıma almıyorum haftada en az 3 gün spor yapıyorum ağırlık kaldırıyorum kardio yapıyorum neden kilo alıp veriyorum ani şuan 82 den düşmek için yine diyet yapıyorum aynadaa bazen kilolu görüyorum kendimi bazen zayıf böyle mi olacak :(

Son düzenleme: 6 Nisan 2019
  2. Sami Yıldız

Sami Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
  3. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    sen kafaya feci takmışın yapma böyle :) kilo verdiğin halde hala kendini fit göremiyorsan kasların yeteri kadar gelişmemiş buna günde 2-3 saat kardio yapman sebep olmuştur. Zayıflamanın ve fit görünmenin yolu sadece kardio yapmak değil bu çok yanlış, sendede görüldüğü gibi 40 kilo vermene rağmen hala kendini kilolu görürsün. Ağırlık idmanına ağırlık ver kaslarını artır günde 15-20 dk yap kardio onuda ağırlık idmanından sonra yap, diyetinde çok önemli diyet listeni yahut günlük yeme listeni buraya yazarsan sevinirim daha bilgilendirici cevap yazabilirim...

Sami Yıldız bunu beğendi.
  4. Sami Yıldız

Sami Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sabah 2 yumurta lor peynir yarım bazlama yiyorum beyaz ekmek almıyorum.
    Öğlen okulda 2 tane elma yiyorum
    Akşam annemin yaptığı yemek ve çorba

5. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    Bazlamadan uzak dur, karbonhidratını sabahlrı 1 çay bardağı yulaftan karşıla, senin en sıkı yemek yemen lazım olan öğünün öğlen ki sen diyette yasak olan meyveyle geçiştiriyorsun, öğlen protein ağırlıklı yemen lazım yanına yağsız salata (meyvenin içindeki şeker oranı diyeti bozar, diyette haftada en fazla 2 yeşil elmaya izin var), buradaki en tehlikeli şey anne yemekleridir. Anne yemeklerinden uzak dur biliyorum çok lezzetlidir ama bol yağlıdır ayrıca çorbalarda içindeki un dan dolayı diyette tercih edilmez. Sen çok yanlış yapmışsın kendini gereksiz aç bırakmışısın.
    sana bir diyet listesi yazayım çok başarılı olursun emin ol.

1.ve 5. gün
    1.öğün 1 tam haşlanmış +5 yumurta akı ,50 gr yulaf ezmesi (75ml süt yahut su ile yahut yogurt)
    2.öğün 25 gr çiğ badem , kullanıyorsan yarım ölçek whey protein tozu
    3.öğün 200gr hindi yahut tavuk göğsü , 100gr esmer pirinç (yağsız)
    4.öğün 160-175 gr ton balığı , 200 gr brokoli/ıspanak/semizotu seç
    5.Öğün 200 gr hindi yada tavuk göğsü ,salata,roka,marul

2.ve 6.gün
    1.Öğün 1 tam haşlanmış +5 yumurta akı ,55 gr yulaf ezmesi (75ml süt yahut su ile yahut yogurt)
    2.öğün 25 gr çiğ badem , kullanıyorsan yarım ölçek whey protein tozu
    3.öğün 200gr hindi yahut tavuk göğsü , 120gr esmer pirinç (yağsız)
    4.öğün 160-175 gr ton balığı , 200 gr brokoli/ıspanak/semizotu seç
    5.Öğün 200 gr hindi yada tavuk göğsü ,salata,roka,marul

3.gün
    1.öğün 1 tam haşlanmış +5 yumurta akı ,60 gr yulaf ezmesi (75ml süt yahut su ile yahut yogurt)
    2.öğün 1 adet yeşil elma ve whey protein tozu
    3.öğün 200gr hindi yahut tavuk göğsü , 150gr esmer pirinç yada kepekli makarna (yağsız)
    4.öğün 200 gr yağsız köfte , 250 gr ıspanak,semiz otu,100 gr yağsız yoğurt
    5.öğün 200 gr tavuk göğsü,salata

4.gün
    1öğün 1 tam haşlanmış +5 yumurta akı ,75 gr yulaf ezmesi (75ml süt yahut su ile yahut yogurt) ,2 dilim buğday ekmeği, yarım muz
    2.öğün 25 gr ceviz içi
    3.öğün 200gr hindi/tavuk göğsü , 200 gr kepekli makarna
    4.öğün 200 gr hindi göğüs , 150 gr brokoli
    5 öğün 150 gr somon balığı, salata,100 gr esmer pirinç

bu liste geçen yıl senin kilolardayken başlamış olduğum ve %44 yağ oranından %15 yağ oranına düşmeme sebep olan liste, tabi bu tek başına yetmez sağlam bir antreman ile birleştiğinde işe yarar. Kilo verecem diye deli gibi kardio yapma öyle bir dünya yok. kardionu haftanın 2 günü HİİT kardio şeklinde yap, hocalara sor onlar söyler sana hiit kardio nasıl yapılır diye, ağırlık çalış,ağırlık çalış,ağırlık çalış,ağırlık çalış. Bu kural erkekler içinde kadınlar içinde aynı....

zRedDragon bunu beğendi.
  6. Sami Yıldız

Sami Yıldız Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür abi uğraşmıssın ama öğrenci olfugim için bütçem hepsine yetmez :)

7. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    yağli bir vucutta aşırı zayif bir vucuda göre kas yapmak daha kolaydır dolayisiyla yağ yakarken ayni zamanda kasta yapiyorsun kilonun orantisiz duşup artmasi bundan kaynaklı.

zRedDragon bunu beğendi.
  8. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    e şikayet etme o zaman nasıl besleneyim diye imkan neyse o :)

Sayfayı Paylaş