Kilo Koruyup Karın Kası Yapmak

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Batu Matu tarafından 17 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Batu Matu

Batu Matu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar abilerim ve kardeşlerim. Size bir sorunumdan bahsedeceğim. Bu konunun yerinin burası olduğundan pek emin değilim o yüzden kusura bakmayın. Forumda buna benzer konular vardı fakat kesin bir şey göremediğim için buraya yazıyorum ve diğer insanlarda faydalansın istiyorum.

Ben 2 ay önce evde full body antremanlarına başladım. Ama karın ve bacağı yapmıyordum. 57 kilom ve 1.75 boyum vardı. Neyse 1 ay sonra evde ki antremanlarımın sonuç verdiğini görünce daha çok gaza geldim, karın ve bacak antremanları ekledim. Full body'i pazartesi yapıyorsam ertesi gün karın ve bacak çalışıyordum. Asıl konuma dönmek istiyorum. Kilom şu an 65 oldu vücüdumda gözle gürülür bir fark var orası kesin. Ama göbeğimde bir yağ birikti onu anlamıyorum. 1 ay eksiksiz antremanın sonucunu böyle görmek üzücü. Kilo almayı devam ettirmek istiyorum ama bir yandan da karın kasına yüklenmek istiyorum. Sizin önerileriniz önemsiyorum çünkü en bilgili forumun bu olduğunu biliyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Yaşım 18 bu arada.

2. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Karın çalışmanla göbeğin bir bağlantısı yok karın kası için kaliteli ve protein ağırlıklı bir beslenme programını uzun bir süre uygulaman gerekiyor.

NeverEnough ve Batu Matu bunu beğendi.
  3. Batu Matu

Batu Matu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu yağ yemek yiyerek nasıl eriyecek peki. Daha ayrıntılı bir cevap lazım.

4. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Araştırırsan herşey aslında gayet açık,kalori nasıl hesaplanır yağ oranı nasıl düşürülür kas nasıl yapılır yazıp aratırsan milyonlarca sonuç ile karşılaşırsın %99uda aynı ve doğru bilgiler.Spor yapmaya kendin araştırarak başlaman senin için daha iyi olur.

NeverEnough bunu beğendi.
  5. Batu Matu

Batu Matu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Zaten öncesinde çok araştırdım ama tam olarak kesin ve benim kadar ayrıntılı soran biri yok diye konu açtım. Düşüncelerin için sağol

6. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Yeni başlayan arkadaşların gelişimlerini engelleyen en büyük sıkıntının bu karın kası obsesyonu olduğuna inanıyorum. Abi sen hayvan gibi temiz beslen, adam gibi kas kütlesi koy tüm vücuduna eşit oranda. Ondan sonra karın kası 1 aylık iş.

MrDiyar bunu beğendi.
  7. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Ben yine haksızlık yaptığımı düşünüp bu kadar zor mu bilgiye ulaşmak diye google'da arattım karşıma şu site çıktı,"kalori hesaplama" bütün sorularını karşılar gibi protein karbonhidrat yağ miktarlarını bile belirliyor eskiden herşey bu kadar kolay değildi.

8. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Meselenin özü beslenme bunun yanında bacak çalışması önemlidir. Hiç bacak çalışmamışsan üst vücudun 1 gelişiyorsa buna bacak çalışmasıda eklersen 2 gelişir. Bunun sebebi vücudunda ki hormon artışıdır. Bunın yanınd bacak çalışmaya başladıktan sonra daha fazla ağırlık kaldırmaya başladığını göreceksin. İmkanın varsa bu süreçte ağırlıklı karıb kası çalışmanıda öneririm. Yeni başlama durumunda çoğunlukla bel kalça ve karın bölgesindeki zayıflık hareketlerin doğru formda yapılmasını engelliyor hem istenilen verimi alamıyorsun hem de istediğin sonucu alamıyorsun. Ne kadar karnını sıkmayı öğrenirsen o kadar hareketlerden verim alırsın. Belirtiğin probleme gelirsek bunun en büyük sebebi yukarıda da dendiği gibi brslenmendeki problem.

9. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    1 ayda 8 kilo alırsan yağlanırsın tabii.Eğer yağlanmadan karın kaslarını koruyarak hacimlenmek istiyorsan kalorini azaltıp kilo alma süreni arttıracaksın.Yani sen 8 kiloyu 1 ayda almışsın ama bu kiloyu yağlanmadan almak istiyorsan bunu 5-6 aya bölmen gerekir.

Sayfayı Paylaş