Kilo başina 1.5-2 gr arası protein aliyorum ama kalori çok alamiyorum

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Uğur bal tarafından 18 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Uğur bal

Uğur bal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam, ben 2 aydır ağirlik çalısıyorum kilo basina 1-5 -2 gr protein aliyorum ancak hesaplamalarımda kalori tuketimim 2000 ya var ya yok oluyor 1.5 olçek 45 gram whey protein tozu (36 gr protein ve içinde 8.25 gram BCAA var 200 kaloriye yakın oluyor) bir de 2 ölçek 40 gram yumurta protein tozu tuketiyorum (29 gram protein 130 kalori) bu tozların kalorisi az oldugundan toplam kalori alimimda azaliyor. Boyum 2 metre 99- 100 kilo çikiyorum amacim yağ oranımı azaltip yagdan kilo verip kas olarak kilo kazanmaktı ancak dün arastirirken gordum kalori ihtiyacıda varmiş ben sadece kilo başina 1-5 - 2 gr protein kas yapmak icin tek gerekli sey saniyordum ama ihtiyacimizdan 500 kalori fazla çikmak gerekiyormus anladigim kadariyla hesaplamamda 3500 kalori almam gerekiyor kas kutlesi kazanmak icin. Ya benim anlamadigım aldigim proteinler kas kutlemi arttiran şey değil mi proteinle olmuyorsa ne işe yariyor ? Ayrica 2000 kalori civsri tuketmeme rsgmen agirliklarimin her antremanda tekrar sayisi artiyor yada agirliği artiriyorum kollarım arka kol kasim omuz kasim gogus kasım baslamadan once sıktıgımda boyle buyuk sert değil di gelismeyi hissediyorum. Ben 100 kilodan 90 kiloya dusmek istiyodum aslinda ama agirlik calistigimdan bir yandan kas agirligim cogalicagindan kilo veremeyecegim sanirim. Merak ettigim ben 2000 civari kalori aldiysam 2 aydir kas kazanmak yerine kas kaybi yasamis olabilir miyim kilo basına 1.5-2 gr protein + 8 gram BCAA amino asiti tuketmeme rsgmen bildigim kadariyla BCAA kas yikimını engelliyor

Sayfayı Paylaş