Kilo almak - Ve sıkıntılar!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve HushMoney tarafından 25 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar iyi akşamlar, şuan motivasyonumu kaybettim diyebilirim etraftan hiç iyi olumlu yorumlar almiyorum 5 ay olacak tabi 5 ayda bir arnold olmayı istemek saçma olur ama kendimi sanki hep aynı hissediyorum ama vücut büyümüş kollar göğüsler her geçen gün genişliyor ama ben mi fark edemiyorum? Annem göbeğin çıkmış kilo almışsın incecikken ne güzeldin dedi utanarak söylüyorum ağlayacak derecede garip oldum, dükkandaki bir eleman kolların iyi ama göğüs bölgen de yağ var dedi ve delirmek üzereyim 103 kilodan 77'ye düştüm o zamanda aynı giviydim hacim kazanmak için kilo aldım 9 kilo ne bulduysam yedim göbek yok bana göre ama herkes var diyor ve en kötüsü göbeğim aşağıya doğru sarkık bi şekilde bunu yaşayanlar var mı bu kilodan mı kilo sarkmasından mı? 9 kilo aldım 86'yım hocama bugün çok atar yaptım bir bok olduğu yok sen kilo al dedin diye böyleyim felan adamı da kırdım çok iyi gelişmeler var ağırlıklara rahat girebiliyorum ama kilo almalı mıyım yoksa bu günler geçecek benimde göğüslerim ileri karnım geride olacak mı bilemiyorum basenlerim biraz kalın bel çevresinden dolayı orayı eritmek için haraketler karın sıkılaştırma egzersizlerini deniyorum ya sizce?

Ve üzüldüğümde, mutlu olduğumda aklıma gelen her body konusunda sizin gibi bir ailem olup hemen içimi dökmek icin buraya yazdiysam hepinize teşekkür ederim:)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    5 aydan sonrasını okumadım.

Tamam, sonra okudum. Anneler birçok konuda haklıdır ama çocukları konusunda subjektiflerdir, içgüdülerine göre yorum yaparlar, o yüzden yorumları önemli değil. Geçtik. Dükkandaki eleman? Geçtik.

Şimdi sorununu çözelim. Öncelikle gerçekten işe yarayacak bilgiler vermen gerekiyor ve bunları gerçek bilgiler olarak, egona yenilmeden vermen gerekiyor. Boyun, kilon kaç, bench presste kaç kg kaç tekrar çalışıyorsun (sadece göğüse değen ve yardımsız tekrarlar sayılır, göğüse değdirmeden yapıyorsan söyle), squat (sadece bacağın üst kısmı yere paralelse sayılır, daha yukarıdaysa sayılmaz) ve deadliftte kaç kg kaç tekrarla çalışıyorsun?

3. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Boyum ; 1.85
    Kilom ; 86
    Bench Press ; İlk 3 set 20,30,40 hepsini 10 tekrar, son sete 60 giriyorum yardımsız en fazla 4 tekrar.
    Zaten ağırlıklarla sıkıntım yok hemen hemen hepsinde iyiyim.

Squat sevdiğim bir haraket 30 kg ile yapıyorum, deadlift denemedim hiç bir şey söyleyemeyecegim.

Evet buyrun:)

4. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap yoksa konu kilitlenebilir böyle konularda yardım alamıyorsak boş yere başlık kalabalığı yapmayalım.!

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    15 yaşındaymışsın. Sadece sağlıklı ve bol proteinli beslenmeye bak ve haftada 3 gün fullbody antrenmanı uygula. Gelişme çağındasın, diyetle falan uğraşma fazla. Abur cubur yemeyip karbonhidrata abanma yeter. 185 boy için 86 kilo çok yüksek bir kilo değil ve yaşın gereği testosteron deposu gibisin şu anda. Bu, sen doğru antrenman yaptıkça kas kütlen bir daha hayatın boyunca olmayacak hızda artacak demektir. O yüzden sağlıklı beslenip bunu değerlendirmeye bak. Kas kütlen arttıkça yağ oranın da düşecektir. Sabırlı ol. Gidip de ekmeğe, baklavaya, cipse gömülmezsen gelişme çağından çıkana kadar yağ yakımıyla falan uğraşmana gerek olmaz. Senin yaşında bunun ne kadar zor olduğunu biliyorum ama dışarıdan gelen eleştirilere kulaklarını tıka çünkü kim ne derse desin doğru yoldasın. Ülkede ağırlık çalışma kültürü yok, o yüzden yaptığının ne işe yaradığını çoğu kişi anlamayacaktır, buna alışıp mümkün olduğunca ağır basmaya çalışmaya devam et.

HushMoney ve Created By Loss bunu beğendi.
  6. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkür ederim değerli cevabınız için. Diyet yapmak gibi bir amacım yok şuan kilomu 90'a çıkarmak istiyorum fakat yağ oranından dolayı mı ya da kilo verdikten sonraki sarkmamı bilmiyorum nasıl örnek versem göbeğim aşağıya düşüyor sarkması var mesela düz bi şekilde dursam çok zayıfsın diyen bile var ama şınav çeker gibi durdugumda karın bölgem aşağıya gidiyor anladıgınızı düşünüyorum şuan sadece kafayi buna taktim ve çok sinir bozucu kola cips gibi şeyleri 7 aydır tüketmiyorum şeker felan hiç kullanmam, ama bu bölge niye böyle anlamış degilim ve bel inceltme haraketleri egzersizleri de yapiyorum..

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    benim yeğen 100 kilonun altına düşünce annesi ağlıyor, "oğlum erimiş bitmiş" diye...

HushMoney bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş