Kilo almak isteyen biri için antreman nasıl olmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cpzz tarafından 3 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Cpzz

Cpzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    2 aydır spor yapıyorum. Fazlasıyla zayıfım, öğrenciyim, beslenmem düzensiz ve yetersiz. Ayrıca iştahsız biriyim.
    Geçtiğimiz ay serious mass (5.4 kg) kullandım bana 2-2.5kg lık bir getirisi oldu. Hala zayıf olduğum için şimdide muscletech in mass gainerini aldım yine 5.4 kglık.
    Beslenmeme biraz daha dikkat edicem ve kilo alma konusunda ısrarcıyım. Yulaf ezmesine başlayacağım.
    Sizlere sorum antremanda hangi bölge için kaç set yapmalıyım ?
    Setlerim kaç tekrardan oluşmalı ?
    Günde kaç bölge ve ne kadar süre çalışmalıyım ?
    Dinlenme günlerimi kaç günde bir yapmalıyım ?
    Teşekkürler.

2. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    kardeşim öle toza felan yapışma hemen onların sana fazla ketirisi olmaz doğal yollardan yeee
    bol karbon bol protein ve sağlıklı bitkisel yağlardan tüket hergün yavaş yavaş arttır yediklerini zamanla rotasyona girersin bu işte aceleci olmican sabrediceksin
    herşeyyin sağlamı en iyisi doğal yavaş oanıdır oyüzden acele edip toza moza paranı yatırma git doğal şeyler al

3. yaso3597

yaso3597 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Kilo almak - Kilo vermek antreman programına bağlı değildir günlük aldığın kaloriye bağlıdır sen kaliteli karbonhidrat ve yağlar tüket + protein ye zaten kilo alırsın.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2015 ---
    Tozlar doğal değil yani ? :eek:

4. Cpzz

Cpzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İştahsız biri olduğumdan zaten yeterli beslenemeyeceğimi bildiğimden bende kilo aldırıcı tozlara girdim.
    Sorularımı cevaplarsanız memnun olurum

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba , kilo alma konusunda ısrarcı olduğunuzu söylemişsiniz.Ama bunda ki en büyük adım beslenme programında düzenli ve yeterli besin almak ve ilk cümlenizde bunu yapamadığınız var.Bunu yapmazsanız gainerdan medet umarsanız yanlış anlamayın ama 2 ay sonra yine o aldığınız kilo kaybedilir.
    En büyük sorununuz , yemek yemek , kilo yemek yiyerek alınır ve bunu yeterli kaloriye çıkarıp , hergün belli bir kalori tabanını almanız gerekiyor hep...
    Soruların gelince sırayla cevaplandırıyım.

Sizlere sorum antremanda hangi bölge için kaç set yapmalıyım ?
    Hayır sorun , beslenme programında yeterli ve düzensiz yapmanda yanısıra girdiğin antreman programıda çok hareketli olmazsa beslenme programını desteklemiş olursun.Çünkü ağırlık antremanındada bir kalori yakışı vardır , az tekrarlı bir program yürütürsen kalori yakışın az olur.Zaten almaya çalıştığın kas kütlesi olduğuna göre 10 tekrardan fazla hareket yapma yani demek istediğim misal Dumbell Curl 3x10 olsun 3x12 değil veya Bench Press 10-8-8-6 olsun 4x12 olmasın.

Setlerim kaç tekrardan oluşmalı ?
    Tekrar sayısına üstteki cevabımda yanıt verdiğimi düşünüyorum

Günde kaç bölge ve ne kadar süre çalışmalıyım ?
    Günde maksimum 2 bölge girmen doğru olucaktır.Antreman süresi vücut geliştirmede 45 dakika ile 90 dakika arası idealdir bu süre artırılabilirde senin bunu az tutarken antreman verimin alman gerekli kalori fazla yakmamalısın antremanda.Yani ideal antremanın maksimum 90 dakika olsun.

Dinlenme günlerimi kaç günde bir yapmalıyım ?
    Haftada yapıcağın dinlenme günü en az 1 , en fazla 3 gün olmalı

6. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Kardesim bendede arkadasdakı sorunun aynısı var iştahsızım ögrencıyım zayıfım . Senin dedigin kaliteli karbonhidrata katılmıyorum . Ben şu bakkallarda satılan ekmeklerden hıc yemezdım zarrlı dıye ama sonra yemeye basladım günlük yarım ekmek yıyemezken sımdı 1 tum yıyorum ve ciddi bi artıs oldu kılomda. yağlanma dersen yağlanma azbiraz oldu oda gayet dogal. Yağlanmanın az olmasının nedenıde sporda cardioya agırlık verırdım . ☺

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Günlük kalori ihtiyacının üstüne çıkmalısın ve yavaş yavaş arttırarak gitmelisin. Karbonhidrat'a ağırlık ver, Bulgur yulaf, makarna vs.
    İdman programında dropsetler süpersetler olmalı ve mutlaka her kas grubuna özellikle sırt ve bacak kaslarına özen göstermelisin. Öyle hafif kilo girip sonradan arttırmanın bir mantigi yok. Simdilik bunlar sorarsan cevaplarim.

Ha bide 90 dakika idman yapmaninda mantigi yok hatta yapma, ısınma dahil 45 dakika maksimum ve 1 idman günü toplam 25 set.

I believe in Fitness

8. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Senin yediğin ekmek genetik faktorlerden oturu yağlanma yağmamış olabilir , herkes de aynı tepkiyi verecek diye bir şey yok.Arkadaşlar güzel özetlemiş beslenme yetersizse mass gainer mantıklı ama beslenme yok denecek kadar az miktarda ise gainer göze sürme gibi birşeydir.Sağlam bir bulkinge girip Savaş Cebecinin hypertrophy programı var onu uygulamanı onerebilirim.Ama beslenme bu işin temelidir.Aksi takdirde günde 1 e saat hamallıktan başka birşey değildir.

desperado98 bunu beğendi.
  9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Savaş cebeci hoca falan değil kimseye önermeyin. Onun bulking programida yarardan cok zarar getirir, sacma sapan bi program.

I believe in Fitness

10. desperado98

desperado98 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    bende genetıkten dıye dusunuyodum cunku kaç yıldır abur cubur benım yemekle birlikte ögünlerimin arasındaydı ve hala yağsız zayıftım sımdı b12 vitamın hapı verdı doktor ondan ve ekmek kullanınca :D kıloda artıs oldu cok sukur .:rolleyes:

11. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Savaş Cebeci hocadır değildir orasını bilemem , ama bir Türk olarak en donanımlı ve bilgili bir bb ci diyebilirim.Bu senin kanaatindir , ben eksiksiz denedim ve faydasını gördüm, sadece bench press yap diyen bir adam değil , kasın fonksiyonlarını , sıkıştırılmaları vs. gerekli her türlü bilgiyi veren bir adamdır hiç bir kar amacı gütmeden.Denersizin denemezsiniz sizin bileceğiniz iş ancak youtube videolarının altındaki feedbackleri okuyup dusunmenizi tavsiye ederim.

Mustimusti bunu beğendi.
  12. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    İnsan vucudu anatomisi kas iskelet omurga hakkinda bilgin olsaydi bunlari yazmazdin. Neyse sen o programa devam et ama birakma cok iyi sonuclar alacaksin bana guven.

I believe in Fitness

13. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen herşeyi siz bilirsiniz , eyvallah iyi sporlar.

14. Cpzz

Cpzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Küçük bir sorum daha var beyler.
    Serious mass shakerda köpüklenme yapmıyordu. fakat mass gainer fazlasıyla köpük oluyor ve bunu köpük halinde tüketmemin bir zararı olur mu yoksa beklemeli miyim ?

15. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Vanilya'lilarda genelde kopurme oluyor, gecen yil bende kullandim hep köpüklu ictim bisey olmadi.

I believe in Fitness

Sayfayı Paylaş