Kilo almadan regl olabilir miyim?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve a1 tarafından 22 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    boyun 169cm iken 46 kilo isen ve kendini normal kilonda hissediyorsan:

ikinci ihtimalde; jinekoloğa değil psikoloğa gitmen daha faydalı olur. çok zayıfken kendini normal kilonda hissediyo olabilirsin (anoreksi).

birinci ihtimalde vücudunda çok az kas vardır ve bim tablolarına göre ideal kilondayken aslında yağlı oluyorsundur. (bu yüzden boy kilo ve yaş bilgilerinden kütle endeksi çıkarmanın dışında yağ ölçme yöntemleri vardır.) bu durumda da kas kütleni arttırmalısın. daha kaslı olursan bir kaç kilo yağı daha estetik taşıyabilir, daha sağlıklı görünebilirsin.

bir şekilde kilonu arttırman lazım. bedenini o kadar zorlamışsın ki temel fonksiyonlarını yerine getiremez hale gelmiş. bu razı olunacak bir durum değil.
    içimde sadece ve sadece keyif alabileceğin bir sporu düzenli yapmaya başlayarak tüm sorunlarının kendiliğinden çözüleceği süreci tetikleyebilirmişsin gibi bir his var. ama bedenini böyle zorlamaya devam edersen her seferinde bir öncekinden daha şiddetli rahatsızlıklar kapını çalabilir.

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    tarihe dikkat etmeden cevap yazmışım; meğer başlık çok eskiymiş... acaba durum nasıl gelişti?

3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    konu ahlak dersi verme heveslilerinin manüplasyonlarıyla şişmeye devam etmez umarım. başlık ortada, ilk mesaj ortada. meşrebine uyan katılır uymayan katılmaz. forum kurallarına uyduğu sürece saygılı davranmak zorundayız.

bu gibi konulara utanman yok mu, ayıptır ayıp, gibi mesajlar atmak ileride benzer konularda fikir alış-verişinde bulunmak isteyen üyelerin çekinmesine sebep olabilir bu da "mahalle baskısı"nın siber versiyonuyla hepimizi tanıştırmış olur.

menstrüasyon ayıp bir şey midir, gizlenip saklanmalı mıdır boyutuna hiç girmiyorum. ancak arzu edenler utanmakta, saklamakta; arzu edenler utanmayıp bahsetmekte özgürdür.

Azi, Rpac ve muscled_girl bunu beğendi.
  4. asliok

asliok Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bu başlık biraz daha evvelden açılmış ama şunu söylemeliyim ki az yağ oranınla vücudunu östrojen salgılamayacak hale sokmuşsun, kendi vücudunun doğal işleyişine engel olmuşsun. İdeal kilon 53-60 arasıyken kendine bu işkenceyi yapma :) Bir psikiyatr'a görünsen iyi olur.
    ,
    Unutma ki kadınlar erkeklerden daha fazla yağlı olmalıdır.

5. ddd

ddd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    uzun zamandir siteyi takip ediyodum. saglikli zayiflama adina coyk sey ogrendim burdan.
    suanda benimde benzer bi sorunum var. yillardir regl duzensizligim vardi , cesitli tedaviler gordum ama cozum olmadi. son doktor kontrolumde ostrojen degerim 20 ' den kucuk cikti ve doktorum regl olamamamda yag oraniminda etkili olabilcegini soyledi, bende yag olcumu yaptirdim. Yag oranim 16.8, yag kutlem 10.4 kg cikti (175 cm boy ve 61 kg). 4 hafta diyetisyene gittim ve yag oranim 12.9 ve yag kutlem 21.3 kg ulasti (kilom hemen hemen ayni kaldi). Bu 4 hafta boyunca spor yapmam kesinlikle yasaklandi ( normalde gunde en az 1-1.5 saat eliptik bisiklet kullaniyodum ve olabildigince yuruyus yapiyodum).

Sporu birakip yemegi arttirdigimda kilo almaktan korkuyorum, kilo almak istemiyorum, kilo aldigimda basenlerimden aliyorum ve vermem gercekten cok zor oluyo. 5-6 kilo vermek icin 1 sene ugrastim nerdeyse.
    Sormak istedigim; kilomu sabit tutarak yag oranimi arttirmam mumkunmu, ne yapmam gerektigi konusunda yardimci olursaniz sevinirim.

6. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşın gönderdiği ingilizce yazıdaki gibi aslında sağlık vs ile alakalı degil bu tamamen vücudun adaptasyonudur koruma mekanizması insan vücudu çok değişik bir makinadır eğer bir kadın olarak yağ oranını düşürürsen vücut hamile kalmamak icin östrjeni düşürüyor ki bebeğe bir zarar gelmesin diye kadınların erkeklerden daha yağlı olma sebebi bu gebelikte bebeği korumak aslında ağır yapılan idmanlar başka birçok hormon dengesinde oynama yapabilior eğer çok ağır spor yapıyorsanız erkeklerdede testesteron düşebiliyor ama çok çok düşmüyor kadınlarda östrojenin düştüğü gibi veya çok ağır spor yapıp yeterli beslenemiyorsanız vücudunuz T4 hormonundan T3 çevirimini durduruyorki karbonhidraları korumak icin çok antrenman yapan ileri seviye sporcularda T4 yüksek cıkarken T3 düşük çıkıyor yeterli beslenemezlerse ama yeterli seviyede beslenmeye başlarlarsa T3 tekrar normale dönüyor yani kısacası vücudunuz sizi koruyor ...

7. ballerina

ballerina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 13 yaşındayım bale yapıyorum. İleride Rusya'da eğitim almak istediğim için 40,5 kilo olmam gerekiyor. Boyum 163 cm kilom şu anda 47. Eğer 6,5 kilo verirsem reglim durur mu?

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    O kiloya indiğinde oluşak yağ oranıyla alakalı. Yaşın çok küçük, bunu bir doktora danışsan çok daha iyi edersin.

Sayfayı Paylaş