Kilo alamıyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Hakan85 tarafından 24 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hakan85

Hakan85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler yaklaşık 3 aydır Boks yapıyorum ve bir türlü siklet yükseltemiyorum. Boks'a başlarken 70 kiloydum ve şu an 61 kiloyum. Antrenmanlarda ortalama 1500-2000 kalori harcadığımı düşünüyorum, günlük 3500 üstü kalori alırsam kilo artışı sağlayabilir miyim? Hayır anlamadığım nokta bu ağır siklet boksörler nasıl kilo alıyorlar veya kilolarını koruyabiliyorlar? Boyum 1.78. Hedefim Ağır Siklet

2. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    kaloriden başlarsak saatte 500 kaloriden fazla biraz zor harcarsın 1500 klori 3 saat çalışma demek. 2200 normal ihtiyacınsa 3700 le kilo alamazsın en az 4000 alman lazım senin verdiğin rakamlara göre tabii. günde 2 saat çalışıyosan 1000 kaloridir o eğer hiç mola vermiyosan sürekli hüksek yoğunlukta çalşıyosan ki zor. 3200 kalori ancak korur 3700 ile kilo almaya başlarsın. hedefin 20 kilodan fazla almak bu da zaman işi. kalori farkını çok açarsan çabuk yağlanırsın. yağlanmak kolay ben senin midene istediğin kadar kalori sokmanın formülünü söylerim de anlamsız işlere girme.

3. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum eğer aldığın kalori verdiğin kaloriden fazlaysa tabi ki kilonda artış görebilirsin ve ağırlık çalışman bunu kolaylaştıracaktır. Hem güç artışı hem de kilo artışı açısından verim yakalarsın. Sen antrenmanda ortalama 2000 kalori harcıyorsan 3 saat gibi bir süreyle bir antrenman yapman lazım bu da kolay değil tahminimce 1500 kalori harcıyorsun. Eğer gün içerisinde harcadığın kaloriyi geri getiremezsen kilo tabi ki azalacaktır. Kilo almak için dediğim gibi günlük en az 3500-4000 kalori alman lazım ve sen bunu 2 saat içinde alabilirsin (cips,kola vb.) ama bu en kolay olduğu kadar da saçma bir şey. Bu yüzden de acele etme doğru düzgün bir yaşam istiyorsan zor yoldan kilo almak senin için daha faydalı olacaktır.
    OFF günlerinde 2000-2500 kalori alırsan senin için yeterli olacaktır. Günlük harcadığından 1000 kalori fazla alırsan 1 hafta için 1 kilo artış sergileyebilirsin çünkü 1 kg tahmini 7000-7700 kaloriye denk gelir ama dediğim gibi gidip 2 saat içinde yağlanmanı kolaylaştıracak kalorisi yüksek ama zararı da fazla olan besinlere baş vurursan kendini mahvedersin. Sonuç olarak antrenman günleri 4000, OFF günlerinde 2000 kalori alman kilo artışını sağlayacaktır.

4. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    çalışma ve yeme düzenin anlatman lazım.

5. Hakan85

Hakan85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çalışma düzenim normal boks antrenmanı işte yeme düzenim de antrenmandan önce karbonhidrat sonrasındada protein almaya özen gösteriyorum..

6. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sen anlatmaya üşenirsen biz de yazmaya üşenirik kolay gelsin

doxux bunu beğendi.
  7. Hakan85

Hakan85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ya allah aşkına zaten ne anlatacan daha. tamam sen yazma bu konuya. @Falke yeterince yazmış zaten onu yazdıklarını dikkate alacağım.

8. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    benim yazdığımdan fazla bişi yazmamış diğer başlıklara bakarsan yediği yemekleri yaptığı hareketleri anlatıyor insanlar ve güzel yardımlar alıyorlar.

9. Hakan85

Hakan85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ya çok biliyorsun sen
    benim açtıgım konulara mesaj yazma sen

10. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    eyvallah

11. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Hakan, hemen kestirip atma. @kaldıray da bilgili arkadaş. Neyse artık bundan sonra bir şey yazmanın anlamı yok zaten. Sen genel olarak anladın bu mevzuyu; internetten 3500-4000 kalorilik diyetlere bak. Senin için daha faydalı olacaktır. Yeni haftaya o diyetlerle başla, 2-3 ay sonra değişimi yazarsın buraya.

Sayfayı Paylaş