Kickbox Hakkında Birkaç Soru

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Crilanqa tarafından 23 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    15 yaşındayım 1.72 boyundayım 62-63 kiloyum.Okullar açılınca kickboxa başlamak istiyorum.Sizlere birkaç soru sormak istiyorum.Bildiğimiz gibi kickboxta branşlar mevcut.Salonlarda branş ayrımı var mı ? Örneğin bir salon k1 için çalıştırıyor diğeri de full contact.Yoksa hepsi aynı mı ? Bir de yaşım vücudum kickbox için geç mi ? Kısmet olursa müsabık olup amator maçlar yapmak isterim.Son bir şeyde salona yeni başladığımda yapmam gerekenleri söylerseniz sevinirim.Biraz uzun oldu okuyan herkese teşekkür ediyorum

2. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Branş ayrımı yok. Kilon boyun iyi. Başladığında pek bişey yapmana gerek yok hocanın sözünden çıkma yeter. Unutma herşeyi bir anda öğrenemezsin.

3. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Sorularımı okuyup cevapladığın için teşekkür ederim.Peki salonları araştırmaya gittiğimde salonda nelere dikkat etmeliyim ? Tabii öncelik hoca.Önce hocanın ders verişini , eğitimini gözlemleyeceğim fakat salonda da aramam gereken şartlar var mı ? ( Tekirdağ da oturuyorum )

4. Furkhan

Furkhan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocanın nasıl ders verdigine yani işinde profesyonel olup olmadına.

5. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    O zaten en önemlisi.Benim sormak istediğim salonda olmazsa olmaz gibi bir şey var mı ?

6. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Ya salon çok önemli değil hoca iyi ve disiplinli olduktan sonra. Tabi salondaki tiplerede göz gezdirebilirsin iyi insanlar mı , kötü insanlar mı? Ekipmanlarada bak.

Furkhan bunu beğendi.
  7. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bak salondakilere bakmak hiç aklıma gelmemişti :) Sonuçta onlarla beraber çalışacağım. Torba el lapası vs. dikkat ederim birde.Bok eldiveni vs. hoca açıklar herhalde. Galiba kickboxta kuşak sistemi varmış.Bu sistem nasıl oluyor ? Bildiğimiz karate judo daki gibi mi?

8. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Kuşak sistemi olmakla birlikte judo karete gibi ön planda değildir.

9. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Peki teşekkür ed
    Oldu teşekkür ederim.Kurban bayramın mübarek olsun.

Oturduğum yerdeki (Tekirdağ) kickbox salonlarını öğrenebileceğim bir yer var mı ? Kickbox il temsilcisini arasam bilgisi olur mu ? Bu ara herkesin kurban bayramı mübarek olsun.

10. solidlord

solidlord Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende 16 yaşındayım 3 ay önce başladım 1 yıllıkda wushu geçmişim vardı kick box la tekvanoya aynı anda başladım.Haftada 6 gün sıkı idman yapıyorum.Bence hoca iyi oldukdan sonra skıntı yok kic boks hocası bana kıl oluyor gibi de hayırlısı.Salonumuzda okadar iyi değil fakat .Fakat teknikler baya önemli hocanın öğrenciyle ilgilnmesi gerekiyor kickboksa svirlerde kroşelerde vs reflekslerimi geliştiremedim hoca ilgilenmediğinden dolayı öğrencilere eşit davranmadığı için sıkıntı çekiyorum fakat kicboksda rakibi kolayca tolyo panda tolyo vs hareketler nakavt edebilirim.Tekvando hocam iyi olduğu için tekmelerim iyi yaw.Yani önemli şey bence hoca.

11. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bayramın mübarek olsun.Kesinlikle dediğin gibi hoca çok önemli.Teknikleri düzgün öğrenemedikten sonra en iyi salon şartları olsa ne işe yarar :)

12. alperenbabacaan

alperenbabacaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sabır sabır sabır... yeter bu kadar demek yok hakkinda hayırlısı

13. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kurban bayramın mübarek olsun.Evet dediğin gibi sabır şart.Duyduğuma göre ilk haftalar biraz ağır geçiyormuş.Fakat sonraları alışıyormuşsun.Aynı zamanda sabırın yanında emekte gerek.Profesyonel sporcular bile bu hallerine rağmen çalışıyorlar.Buralarda bir laf kullanılır."Azimle sıçan duvarı delermiş." Benle beraber bir arkadaşımda başlayacağını söyledi.Oda başlarsa benim için çok iyi olur.Birbirimize destek çıkarız :)

14. alperenbabacaan

alperenbabacaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şuna kapilma hiçbişey bilmiyorum dalga gecerler falan genelde yeniler hep buna takilir sen zaten bildigin için gitmiyosun öğrenmeye gidiyosun etrafi birak kendini geliştirmeye bak

15. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yok kesinlikle böyle düşünmüyorum.Dediğin gibi daha yeni öğreneceğim.Kimsenin ne dediği beni ilgilendirmez.Ben kendimi geliştirmeye bakarım :) Benim dediğim internette konularda yazıyordu.İlk hafta zor olur ama ileride alışırsın.Başlangıçta pes edip bırakma gibisinden.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Eylül 2015 ---
    Birde kaburgamda biraz yamukluk var bu spora engel olur mu ?

16. Shinigami

Shinigami Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Önemli olan sevdiğin sporu yapmak hoca kötüdür iyidir alet edevat yetersizdir bunları kafana takma internetten teknikler arastir evde de tekrarlar yap salondan cikinca bu isle tum bagini koparma internetten,tv den maclari izle takip et mutlaka yeni birseyler kaparsin duzemli ve saglikli beslenmek ve iyi uyumak bu iste cok oenmlidir kucuk ayrintilarini kafana takma eger icinde cidden varsa birsey hedefine ulasirsin bir insanin isteyip vr yeterli cabayi gosterip basaramiyacagi hicbirsey yoktur :D

17. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen öyle.Dediğin gibi cumartesi geceleri kanalturk de box kickbox maçları çıkıyor onları izliyorum.İlk başlarda box mu kickbox mu karar veremiyordum.İkisinide izledim kickboxu daha çok sevdim.Kickboxa karar verdim :) Bir başlasam öğrenmeye başlasam internetten vs. izleyerekte evde antreman yapmayı düşünüyorum.Yanlış öğrenmemek daha düzgün öğrenmek için kursu bekliyorum ama.

18. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Öyle bir laf yok." Azimli sıçan duvarı delermiş" yani burda sıçan farenin büyüğü olan hayvan anlamında. Türk milletimiz sağolsun farkını gösteriyor yine.

19. Crilanqa

Crilanqa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Burda öyle kullanılıyor o yüzden yazdım.Bende duyduğumu yazıyorum :) Bilgilendirdiğin için eyvallah bende doğrusunu öğrenmiş oldum.

20. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim yazında 1 yıllık kickboxçuyum yazmışsın :) bu yorumu yazdığına göre şuan 3 yıllık olduğunu tahmin ediyorum kickboxta sen benden farklı neler öğrendin onu söylermisin :)

Sayfayı Paylaş