Kickbox a başlamalımıyım?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Pollysad tarafından 21 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    3 aya yakındır spor salonuna gidiyorum. 58 kg 177 cm boy 20 yaş.
    Sizce kickboxa baslamalımıyım yaş çok geç olmadan?
    3 -4 ay gitme şansım var. Bu süreç içinde gözle görülür bi gelişme elde edilirmi yoksa bu sürede pek bi yere varamazmıyım? Yani 3-4 ayda kendimi az çok savunabilirmiyim?
    Tabiki bunlar kişiden kişiye değişir. Az çok yumruk ve guard tekniğim var ayrıca yumruklarım cılız değil ve bu spora çok hevesliyim

2. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    3 ayda yumruk atmayı öğrenirsin düz vurus felan
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Kasım 2017 ---
    3-4 ay için gitmeni önermem ve hevesle başlamak iyi olmaz hevesten kastın severekmi öyleyse kesinlikle yap ama zor bir spordur fitnessa benzemez.

Pollysad bunu beğendi.
  3. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    @Darksafir2 düz yumruk atmayı biliyorum uppercut , sol direk sağ direk kroşe vs( tekmeleri bilmiyorum).. 2 senedir kendi başıma ufakta olsa videolarla antremanlar yapıyorum evde. Yani az çok teknik var. Ama tecrübede önemli, bu hareketleri biriyle çalışmak iyi olurdu mesela.
    Eminim antremanları zordur ama severek yapıcağım için sorun olmaz sanırım. Acaba bu seviyeyle 3-4 ayda ciddi bi mesafe katedebilirmiyim , kendimi savunabilirmiyim, yoksa 1-2 sene kesintisiz devam etmek şartmı? Bu biraz banada bağlı ama genel olarak soruyorum. Siz 3-4 ayda nerelere geldiniz?

Darksafir2 bunu beğendi.
  4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    3 ayda yumruk atmayı öğrenirsin ne ya dünya ağırsiklet boks şampiyonu deontay wilder bile yanlış yumruk attığı için elini kırdı 3 ayda yumruk atmak öğrenilmez böyle bir şey yok şimdi sen 58 kilosun 177 cm sin vücut yapına göre pek güçlü olduğun söylenmez ama boyun kilona göre uzun olduğu için surata diz atmak işine yarayabilir ben sana o yüzden muay thai tavsiye ederim ama kickboxta güzel bir spordur ben 3. ayımda baya iyi yerlere gelmiştim ama bunun sebebi müsabakalara katılmam ben ringe çıkıp dayağıda yedim dayağıda attım 3 aylık bir sporcuyken birde bizim hoca psikopattı şınav çekerken karnımızı tekme falan atıyordu yeni başlayanlar alışsın diye güçlülerle maç yaptırıyordu bizi kasksız dövüştürüyordu falan bunların doğru olduğunu söyleyemem ama bunlar benim çok hızlı gelişmemi sağladı tabi benim boy kilom orantılıydı senin daha güçlenmen lazım o yüzden 3 ayda kendini koruyabilirsin diyemem ama 6 ayda bu seviyeye gelebilirsin

Hafiy, Darksafir2 ve Pollysad bunu beğendi.
  5. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Arkadasın dedigi gibi 3 ayda bile öğrenemezsin en azından kendine zarar vermeden yumruk atamazsın şuanda atabildiğn şey yumruk değildir benim arkadaşım 7 yaşından beri kickbosk yapıyor 18 yasında ve boks antremanına kalmıs 1 kere orda yumruk atmayı öğrenmiş yoksa bilmiyormuş düşün yani ve kendisi hasan fahri şenin oğlu bakabilirsin. ben yapmadım bilmiyorum ama boks gibi sporlar disiplin azim ve güç istiyor benim boyum 179 felan kilom 90 orantılıyım yani biraz kilo var fazlalık onları vermek için fitness yapıyorum sonrasında mma ya başlamayı isterdim ama salon yok başlayamıyorum bende muay thai veya boksa gideceğim.
    Kendi basına hiçbrşey yapma ve sparring bol bol yap başlarsan gelişimini o sağlayacaktır ayrıca sağ elimin yumruk atarken kullanılan 2 eklemini sakatladım yanlış yumruktan ve sağ ve sol dizim tekmeden dolayı zarar görmüş durumda ama bunları kendi başıma yaptım neden ? bende hevesliydim çünkü ama herşey hocan eşliğinde yapılmalı sana söyliyorum çünkü aynı hataya düşme.

6. Hafiy

Hafiy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    kardeş suratta kalıcı hasar falan varmı ? bende zamanında çok düşündüm de kalıcı hasardan korkmuşumdur :D

7. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    suratımda herhangi bir hasar yok ama bir tane dişim sallanıyordu sonra kendiliğinden düzeldi

8. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum hasar tabiki olur ama kalıcı olurmu onu bilemem amacın ne yani sporu yapmaktaki kendini korumakmı maçlara çıkmak mı hobi mi =?
    Ynei okudum 20 yaş diyorsun bacaklarını esnetmen zor bu arada gideceksen boks git

Pollysad bunu beğendi.
  9. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    @Darksafir2 bacaklarım esnek sayılır aslında, esnetme hareketleri yapıyorum. Boks salonu yok çevremde ne yazıkki keşke olsa düşünmeden giderdim

10. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum heves için gideceksen gitme tek diyeceğim odur ayrıca hobi olarakmı ne için yapacaksın.

Sayfayı Paylaş