Kickbokstan sonra judo ve mma

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Darksafir2 tarafından 25 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Selamun aleykümler abilerim kardeşlerim. Ben şuanda çok iyi bir antrenör ve salondan eğitim almaktayım . 6 aydır kickboks yapıyorum yavaş yavaş oturuyor. Bir kaç sene kickboks yapmayı düşünüyorum. Kickbokstan sonra judoda yapmak istiyorum. Yani uygun mudur ? Kickboks ve judo uyumlu olur mu yoksa kickboks bırakıp judo mu yapmalıyım kafam karışık. Ve en son olarak ilerde bu ikisini birleştirip mma'ye geçebilir miyim ?

2. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Kickboksla baska bi sporu aynanda goturmen cok zor olur. Ikiside haftada 3 gun olsa sadece 1 gun dinlenirsin buda fazla yorar . Sadece kickboks ve judo ile mma imkansiz gibi bisey bence. Kboksta light calisiyosaniz diz lowkick atmiyosunuzdur. Mma da diz dirsek tekme yumruk gures hepsi var. Yani judo yerine muay thai yada gurese gidersen mma daha mantikli gibi

Darksafir2 bunu beğendi.
  3. Meraklı sporcu

Meraklı sporcu Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bence güzel olur.Hatta mümkünse 2-si bir arada yap.Judoda yalnız teknik öğreniceksin.Tekme,yumruk onu kickboksda.Kası sadece kickboksda çalış.Judoda kas çalışma teknik öğren.Baya iyi olur.Yani her ikisinde kas çalışması var.Her ikisinde kas çalışmalarını yaparsan bırak yorulmayı,ölürsün.Kickboksda hem kas yap hem tekme,yumruk öğren,judo da sadece teknik öğren.Sana tavsiyem judonun tekniklerini iyi öyren.Her 4 ayda bir sınav vericeksin.Kuşak atlamak için.Judonu iyi yaparsan 3-4 yılda siyah kemer alırsın.Aynı zamanda da kickboks ohoho süper dövüşçü olursun.Sonra istersen mma-ya geç.Ordada çok iyi dövüşçü olursun.

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Judoda siyah kuşak almak kolay ama Jiu Jitsuda çok zor. Kafadan 2 yıl beyaz kuşakta kalıyorsun. Ne kadar iyi olursan ol.
    Ben siyah kuşak judo kökenli olmama rağmen, bana da ayrıcalık tanımadılar ve 2 yıl beyaz kuşakta kaldım.

O yüzden kuşak sevdanız varsa, Jiu Jitsu yerine Judo ile uğraşın.

Darksafir2 bunu beğendi.
  5. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Jiu jitsu da ki ölümcül tekniklerin arındırılmış spor hali judo zaten ama judoda dozu var yani abartırsan cidden insanı öldürebilirsin. Judoyu istememin sebebi cidden zevkli olduğunu düşünüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2018 ---
    Dostum kickboksta 6 ay oldu zaten hoca benim 1. haftamdı dedi 1 ay ve altı olanlar dövüşmücek adam beni direk ringe soktu karşımdaki 1 yıllık 2 metre ters gard çocuktu. Ama ben iyiydim yani herşeyi iyi yapıyordum gölge boksum iyiydi yani. Birazda iriyim kalıplı ondanda çıkarmış olabilir. Neyse mma ye geçme mevzusu şöyle burda bi mma salonu var ne kadar iyi bilmiyorum ama şuanda kickboks yapıcam judo sevdası babamdan geldi zaten o dedi kickboks u boşver judo yap demişti kemik kır felan :D Sabah akşam videolar izliyorum judo dövüş felan bi sevdam var yani kickboks yaptığım yer burdan 6 km uzakta yürüyerek gidip geliyorum sevmesem gider miyim hiç ? Kas mevzusuna gelirsek zaten kickboks antremanı bittikten sonra orda ağırlık yapıyoruz patlayıcı kuvvet felan judo yaparsam judo'da sadece teknik yaparım kasa felan gerek yok zaten kickboks olduğu zamanlar yapıyorum fazlasına gerek yok diye düşünüyorum. Teşekkürler fikirlerini bekliyorum.

Sayfayı Paylaş