Kickboks'a başladım(sorularım)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Scott Adkins tarafından 12 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    4.günümdeyim şuan ve yaşım 22

çok düşünmeler sonucu kickboks'a başladım.aslında herşey iyi gidiyor ama bu yaştan sonra ne kadar daha esneyebilirim ya da boks'a başlayıp sadece yumruğamı odaklansaydım diye aklımda soru işaretleri var

bayağa kaliteli biryer ama yeni olduğum için hem arkadaş sıkıntısı çekiyorum hemde bunları sorcağım samimi biri yok

1.85 boyundayım 85 kiloyum şuan.ayağımı kafaya kadar rahat kaldırabiliyorum ama bunu ardı ardına yapamıyorum.burna darbe gelecek diye yumruk çalışmalarında kendimi spora veremiyorum(kırılırsa kötü olur benim için) ve etkili olamıyorum.açma germelerde mesela sağ ayağa kapan , sol ayağa kapan yaparken , dizimi kırmadan dümdüz uzatamıyorum

şimdilik durumlar böyle siz ne düşünüyorsunuz.bırakmadan bu sporu devam edersem bu yazıya göre iyi biryere gelebilirmiyim sizce(amacım sadece öğrenmek ilerde kafes dövüşü gibi düşüncelerim var yani milli kickbokscu falan olmak istemiyorum) ki kendi fikrime göre tabi belli olmaz ama , ordaki eski kickboks çalışanlar beni kurallar içindeki müsabakada şuanda yenerler ama serbest dövüşte kendime çok güveniyorum en eskisine bile kafa tutabilirim(tabi böyle birşey yapmam sadece kafamdaki görüş)

ne gibi tavsiyeleriniz olabilir bana , zaten tek takılıyorum, bari burda 2-3 msj gelirse iyi olacak

2. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    dövüş sanatlarıyla ilgilenenler zevkleri için profesyonel olmamışlardır.başka çareleri yoktur o yüzden dövüşle ilgilenmişlerdir.o adamların burnu da ayağı da kırılsa o adam hayatını idame ettirebilmek için dövüşmek zorunda...

burna darbe alabilirsin burnun yamulabilir başka türlü sakatlıklar olabilir.ama bu sakatlıklar futbol oynarken de olabilir.

öncelikle gerçekten yapmak isteyip istemediğini düşün.eğer gerçekten yapmak istiyorsan estetik kaygıları göze alacaksın ;)

Scott Adkins bunu beğendi.
  3. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    evet haklısın ama şimdi gidip çocuğun teki burna bir darbe vurup , o kadar para verdiğim estetik burnun içine ederse hem maddi hem manevi içine edecek morelimin
    normalde estetik olmasam dan dun dalardım darbeden korkmam ama durum malum

bi yandanda çok istiyorum bu sporu ama kendimi veremiyorum :S

4. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Esnemek zamanla olacaktır. Hele ki 22 yaşında başladıysanız zaman alır ancak imkansız değil. Pozisyonunuza bakın ve 1ay sonra 1ay sonra sürekli bakın hareketlerinize gelişimi görürsünüz.

5. lewstherin

lewstherin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    valla kardeş ben sana cevap veriyim 1 sene boks 2.5 sene kickbox 3 sene de muaythai yaptım esneme mevzu calısma ile alakalı ve kondisyon ve denge bir tene high kick atarsın kafaya ikinci kafaya kalkmıyosa bu kondisyon ve o kasların çalışması ile alakalı ayrıca 2 tekme kafaya atıcaz diye ikinciyi atınca dengenı bozma bir de bir yerlere gelme konusu acıkcası Türkiyede zor bölge sampiyonalarına girer türkiye sampiyonasına girersin filan falan ama tavsiyem hobi ve spor olarak yapman.

6. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışacaksın her gün esniyeceksin anca öyle burnun iyi bir rakiple cıkarsan tek yumrukla kırılır.Kurallar olmasada K.Kahve bir kickbokscuyla hiç sansın yok(tabi haftanın 3 günü düzgün antreman yapan ve hakkıyla kuşagını almıs biriyle)

7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ya burun kırılmasından bende korkuyorum neyse bakacağız artık :) gönlümü verdim bu spora bir kere bazı fedakarlıklarda bulunmak gerek sonuçta kimse burnumu bilerek kırmak istemez bu bir spor.

Ocensers bunu beğendi.
  8. Telekinesis

Telekinesis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Daha 4.günündesin esnemeyi kafana takmaman gerekiyor, kick boks harika bir spordur sırf yumruğa odaklanma. Alternatiflerinde olsun tekme gibi, esneme mevzusunu bu kadar takmamalısın.

Boy ve kilo orantın çok iyi. Arkadaş edinme olayı zamanla olacaktır, bu kafana takılacak bir problem değil ortam genelde çok iyi oluyor.

Burun kırılması ise, gardını sağlam tutarsan burun kırılmasının olacağını sanmıyorum genede tek bir hataya bakar bu durumlar ancak ben 1,5 yıl yaptım bu süreçte çok sağlam adamlarlada kapıştım gard sağlam olunca burna odaklanılmıyor sen burnu boşver çeneyi korumaya bak.

Ayrıca serbest dövüş dediğin de kick boks'un ta kendisidir. Bir arkadaşta hepsini indiririm diyordu mesela bana, kick boks'a başladı fakat serbest dalamadı çünkü öyle kolay olmuyor bu işler.

Sen karambole dalarsın fakat tek yumrukla yeri boylayabilirsin, kick boks muazzam bir spordur devam etmeni öneririm.

Sayfayı Paylaş