Kickboks için fitness antremanı önerisi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve xcyclopex tarafından 19 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Dövüş Sporları için güç antremanı mı yoksa dayanıklılık antremanı mı

1. Güç Antremanı

oy sayısı 2
    40,0%
  2. Dayanıklılık Antremanı

oy sayısı 3
    60,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xcyclopex

xcyclopex Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    kamu görevlisi
    Yer:
    edirne
    İyi günler; uzun süredir fitness çalışıyorum; yaşım 39 , 3 aydır kickboks yapmaya başladım haftada 3 gün kickboks 2 gün salonda antreman yapıyorum 2 günde evde çalışma istasyonum var onunla antreman yapıyorum(pandemi sebebi ile) Bir kaç yerde dövüş sporları için power lifting antremanı önermişler; Konu hakkında bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar program konusunda yardımcı olabilirler mi.

2. LeperMessiah

LeperMessiah Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de kickbox'la uğraşıyorum haftada 3 gün full body fonksiyonel hareketlerin yoğun olduğu bir program yapıyorum. Size da 1 gün off verip 3 gün bench press,deadlift gibi fonksiyonel hareketlerin olduğu ve patlayıcı gücü destekleyen full body bir program yapmanızı öneririm. Zaten kickbox'ta sparringlere falan başlayınca haftada 7 gün yapabilmeniz çok zor olur 6 gün bile zorluyor açıkçası beni.

xcyclopex bunu beğendi.
  3. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Ben bir sene boks 4 ay kickboks yaptim . Şunu söyleyeyim boks ,kickboks sporları için en iyi antreman ,eşli model çalışması ,sparring ,gölge boksu ,kum torbası ,ip atlama ve koşudur. Powerlifting taRzi çalışma seni yavaşlatır. Ağırlık çalışmak gereksiz demiyorum ama emin ol sana faydası çok az olur .Önemli olan hiz ,patlayıcı kuvvet ,esneklik , teknik ve dayanıklılıktir dövüş sporlarında .İlla ağırlık çalışacam dersen vücut agirligi çalış inan daha çok faydasını görürsün . 4 kiloluk sağlık topu fırlatma ,kettlebell ,merkez bölgesi güçlendirme egzersizleri yapabilirsin .Ama önceliğin kickboks ise dediğim gibi kickboks yaparak guclenmelisin .Bu da sparring ,model çalışması ,kum torbası ,gölge boksu ve ip atlamadan geçer .

xcyclopex bunu beğendi.
  4. xcyclopex

xcyclopex Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    kamu görevlisi
    Yer:
    edirne
    Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız gerçekten yardımcı oldu programımı fullbody antremanına çevirdim.

Sayfayı Paylaş