Kickboks Başlangıcı Nasıl

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 19 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    kickboks , boks her ne kadar küçümsemiş olsamda herşey böyle kalmaktan iyidir sadece saçmalık ve masraf artarsa bırakıcam ve şunu farkettim.

''bu hafta arkadaşla birek güreşi yaptım bu sene geçen seneki lanet ortamdan değilim o yüzden papaz olduğum kişiler felan yok ancak olamıcağım anlamına da gelmiyor . neyse bilek güreşinde aldım arkadaş zaten 1.55 boyunda ufak tefek yapılı birşey beni yatırmacasına ya çağırdı o an bir anda çekilmek geldi içimden elimi uzatmaya bile korktum arada şakasına felan vururum ama o korku gibi şeyi yaşayınca dedim bana ne kazandırırsa iyidir.''

Yani bu konuda şunu istiyorum .
    Öncelikle salon aynı ilçede olmasına rağmen daha önce gitmediğim hatta otobüsünü bile duymadığım semtte ama hoca çoğu kişide adı olan biriymiş.
    ben otobüsü felan iyice araştırdım. zaten telefon felan artık çok geliştiğinden kaybolcağımı düşünmüyorum . 30 dk lık bir mesafe var sizlerin gittiği yer arka sokaktamı yoksa km'lerce uzak yerdemi bilmiyorum ama zaten etrafımdada çok yakın yok hep yer altı , sadece sertifikalı boksörlerin açtığı öylesine yerler ismini sorsan soyadına spor salonu ekliyorlar :D bilenler vardır.

1. ''Salona İlk Bakış'' , Şimdi oraya gidicem , zaten bi utangaçlık gelicek onu başarabilcekmiyim bilmiyorum , içine giricem herkez antremanalar , hareketler ile meşgul olurken ben benle ilgilencek birini arıcam :D sonra neler demeliyim bir fikrim yok hemen orda formmu doldurcam , Birde öğrenci belgesi , sağlık raporu felan istiyorlarmı onun dışında önce bilgiler alıp sonra tekrar mı gelicem o konudada bir bilgim yok bu nasıl oluyor.

2. ''İlk Dakikalar'' : , Benden ne isticekler malzeme olarak bandaj vs. onlar ordamı durucak benmi her seferinde getircem . sonra ilk gün acemilik dersi vericeklermi grup sınıfına sokmalarını zaten istemiyorum da Günlere ve Saate duruma göre ayar verirlermi ( Haftada 3 gün 2 şer saat olduğunu biliyorum )

3. '' Salon Ortamı'' : , Öncelikle ''Grup dersleri'' ve ''Özel Grup dersleri '' benim düğündüğüme göre gündüzleri özel akşamları diğer grub geliyor sanırım . bizler belli bir grup arkadaşlarıylamı ilerlicez tecrübeye göre . ayrıca birtane iri yarı pala bıyıklı bir hoca var onla kafayı bozmadan böyle ''gard'' ''kroşe'' gibi terimleri kısa sürede uygulanabilir mi

4. '' Düzen '' Ben bikere maça felan hiç çıkmak istemiyorum ring de neler yaşıcağımın bi önemi yok zaten sembolik şeyleri pek benimsemiyorum 2. sebebide kickboks gibi biryere gitmeyi belli etmekte çok iyi değil . Lisans ta insanın başını belaya sokabiliyor . maça çıkmadan sürekli ders alınabilirmi illa çıkılcaksa 2 , 3 sene geçerse daha iyi olucağını hissediyorum .

istediğiniz kavrama yorum yapabilirsiniz

2. mr xx

mr xx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kardes sen türkçeyi farklı bir dunyadan konuşuyorsun .

abseto bunu beğendi.
  3. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaş , Forumda bu kategoride böyle bir konuya yazman gereken bumuydu :D

4. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Belli ki kafanda çok soru var bunları buradan yazarak çözemeyiz gidip senin görmen yapman tecrübe edinmen gerek biz ne söylesek boş
    lisans alma veya maça çıkma gibi bir zorunluluğun yok bu sana bağlı bir şey eğer çok iyi yerlere gelirsen herhangi bir şampiyonaya katıl kendini dene derim en azından öğrenmek için verdiğin zamanın emeğin karşılığını almış olursun.

Sayfayı Paylaş